Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Limp Wristing, Kavrama Zaafiyeti ?
Sn lupus bu güzel test ve o kadar değerli mühimmatı biz forum üyelerine birşeyler öğretmek için kullandığınız için teşekkür ederim, hakkınızı ne yapsak ödeyemeyiz, saygılar.

Alıntı

Elinize emeğinize sağlık sayın lupus.
Paylaşım için teşekkürler.

Saygılar.

Alıntı

Elinize sağlık Sn Üstadım. Eğitici & öğretici çalışmanız için çok teşekkürler. Keşke bu faydalı çalışmayı onlarca mühimmatı yok yere havaya suya atanlarda görüp birşeyler faydalanabilse.

Alıntı

(01-09-2008, 10:41 AM)lupus demiş ki: Konunun kendimce mekanik analizini yaptığımda vardığım genel kanaat, namlu atış aksı düşük, kabze-namlu hattı daha geniş açılı, icra yayı sert silahların bu olaya daha yatkın olduğu yönündedir.

Glück'ün icra yayı, kabze açısı, atış aksı bir araya gelince, silah tam bir '' limp wrister '' oluyor. Bu da Glück'ün atıcı eline uyumunun çok daha kritik olduğunun bir göstergesi. Ayrıca beni düşündüren diğer bir konu da, silah eline uyumlu olsa dahi, bir atıcının yaralanıp, elinde güç kaybı olduğunda ne olacağı...

Saygılar.

Alıntı yaptığım yerleri yeni Gen4'ler için yorumlarsak, yeni nesil icra yaylarının daha sert olduğu düşünürsek Limp Wristing hadisesine daha yatkın olacağını söyleyebilir miyiz?

Alıntı

(23-04-2011, 12:22 AM)lupus demiş ki:

Sn.Lupus; Browning HP, Beretta 92 FS Inox ve SIG Pro SP 2009 ile videodaki yapmış olduğunuz inceleme atışlarında, dikkatimi çeken bir unsur var. Bu üç tabancada atış yaptıktan sonra; çekirdek namluyu terk ederken arpacığa dikkatli bakıldığında, şahlanma aşağıdan yukarıya doğru bir düzlemde gerçekleşiyor, beslemede sorun yaşanmıyor ve arpacık tekrar nişahgah hattını rahatça yakalıyor. Gen 3 Glock ile yapmış olduğunuz atışlarda ise, şahlanma biraz daha farklı. Glock'ta çekirdek namluyu terk ederken, namlu sola doğru kavis çizerek; aşağıdan yukarıya doğru şahlanıyor ve besleme sorunu yaşanıyor.

Browning HP ve Beretta 92 FS Inox'un gerek kabze açıları gerekse atış anında, icra yayını dengeleyen, sürgüden kabze tabanına değin oluşan ağırlık dengeleri de kavrama zaafiyetinde etkili midir?

SIG Pro SP 2009 da polimer olmasına rağmen, kızakların gövdeye daha önce bahsettiğiniz aşağıdaki gibi imal edilmesi de, kavrama zaafiyetinde bir denge unsuru mudur?

(19-02-2011, 09:54 AM)lupus demiş ki: SIG Pro ' yu diğer polimer gövdeli tabancalardan ayıran en önemli özelliklerden birisi de, gövdedeki sürgü taşıyıcı kızakların, gövdeden ayrı, biri önde, diğeri de arkada olmak üzere iki farklı çelik bloğun üzerinde olacak şekilde tasarlanması.

Alıntı

Öncelikle sn. Lupus bu konuyu açıp rafine edilmiş bilgilerle bize bu konuyu açtığınız için teşekkür ederim.

Naçizane +1.

Daha önce bu konuyu başka bir silah forumunda okumuştum o forumda bu konu hakkında detayını bırakın, oldukça yüzeysel ve sade olarak işlenmişti. Ben bu forumun kıymetini bugün bu konuda bir kez daha anladım.

Hazır yeri gelmişken örneğin diğer çakı- bıçak, av-doğa, havalı silahları forumlarını dergilerini / kitapçıklarını takip etmekteyim. Hiç birinde bu forumun ana formatı olmamasına rağmen bu kadar kaliteli, rafine edilmiş bilgiyi bulamadım bulamıyorum.

Klasik bir cümle olacak ama bu foruma emeği geçen, zamanını veren herkese naçizane teşekkür ve saygılarımı iletiyorum.

SAYGILAR.

Alıntı

Benim .45' lik ZİG M1911 ile bu testi yapacak bileği güçlü bir gönüllü aranıyor.Tongue
Mermiler bendenCool

Alıntı

Sorun nedir anlayamadım ama üstadımın eklemiş olduğu videoyu göremiyorum. Beyaz bir boşluk var sadece videoyu gözlemleyeceğimiz yerde. Sad
Forum üyelerimizden rica etsem. Bana videonun linkini yazabilirler mi?

Alıntı

Sn.Lupus ;

Emeğinize , ellerinize sağlık .Değerli paylaşımınız için çok teşekkür ederim. Saygılar..

Alıntı

(23-04-2011, 05:23 PM)alpyesilay demiş ki: Sorun nedir anlayamadım ama üstadımın eklemiş olduğu videoyu göremiyorum. Beyaz bir boşluk var sadece videoyu gözlemleyeceğimiz yerde. Sad
Forum üyelerimizden rica etsem. Bana videonun linkini yazabilirler mi?

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi