Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NAGANT
Kesinlikle Rus yapımı almanızı tavsiye ederim. Ruslar ağır silah sanayisine erken girdikleri için Rus silahlarında karınca yenikleri gibi delikler olmaz çünkü çelik homojen bir şekilde eritilmiştir. Belçika yapımı silahlar genelde hep yenik ve korozyona daha fazla maruz kalıyor.

Mümkünse haraketli toplu almanızı tavsiye ederim. Tula Arsenal üretimi almanızı öneririm ve bunu anlamak için dikkat etmeniz gereken şey silahın her parçasında "t" harfini görebilmenizdir. İstisnasız her parçada Tula Arsenal in "t" sini görmeniz lazım.

Alıntı

Değerli bilgileriniz için çok teşekkür ederim Sayın smith . Saygılar

Alıntı

Sayın Smith,
Nagantların da üzerinde BHPlerde olduğu gibi sinek vb. işaretler olabileceği doğrumudur. Rahmetli dedemde varmış bu revolverden ihtilal döneminde ne yazık ki jandarmaya kaptırılmış. Babam hep övgüyle bahseder, anlattığına göre bu silahın temiz olanlarında mavimsi bi meneviş oluyormuş. Ama ne yazık ki benim gördüğüm tüm satılık Nagantlarda böyle kaliteli bir menevişi bırakın doğru düzgün bir boya bile kalmamış, her tarafları karıncalanmış ve pas tutmuş ahı gitmiş vahı kalmış tenekeler Sad

Alıntı

actionman demiş ki:Sayın Smith,
Nagantların da üzerinde BHPlerde olduğu gibi sinek vb. işaretler olabileceği doğrumudur. Rahmetli dedemde varmış bu revolverden ihtilal döneminde ne yazık ki jandarmaya kaptırılmış. Babam hep övgüyle bahseder, anlattığına göre bu silahın temiz olanlarında mavimsi bi meneviş oluyormuş. Ama ne yazık ki benim gördüğüm tüm satılık Nagantlarda böyle kaliteli bir menevişi bırakın doğru düzgün bir boya bile kalmamış, her tarafları karıncalanmış ve pas tutmuş ahı gitmiş vahı kalmış tenekeler Sad

Sn. Actionman Belçika üretimi nagantların üzerinde balık, sinek türü çeşitli çanlılar gördüğümü hatırlıyorum, hatta bulur isem fotolayabilirim, saygılar.

Alıntı

high-66 demiş ki:
actionman demiş ki:Sayın Smith,

Sn. Actionman Belçika üretimi nagantların üzerinde balık, sinek türü çeşitli çanlılar gördüğümü hatırlıyorum, hatta bulur isem fotolayabilirim, saygılar.

Sn. high-66,
İlginiz için teşekkürler. Bu silaha karşı sanırım genlerden gelen bir bağım var ve Allah kısmet ederse bir gün mutlaka sahip olmak istiyorum.
Saygılar.

Alıntı

Custom M1895 Nagant;

[Resim: 47b128cf.jpg]

Alıntı

Nagantları harcamışlar....
Atış için 22 lr ayarlı gez ve arpacıklı orjinal nagant üretimleri var zaten.

Alıntı

Sn. actionman,

Bahsettiğiniz sinek, balık, kule gibi Belçika deneme işaretleri top/silindir, çerçeve ve namlu üzerinde oldukça rahat görülebilen 1898 Liege yapısı bir M-1895 Nagant. Emile ve Leon Nagant kardeşlerin tasarladığı ve bir kısmını ürettiği bu tabancalar Rusya'daki Tula arsenalinde de üretilmiştir fakat onlarda sol kabza kapağı üzerindeki "İmparatorluk Tula Silâhhanesi" , imal yılı ve seri numarası dışında pek fazla damga veya işaret görülmez. Rusya dışında Norveç'ten Portekiz'e kadar bir çok Avrupa ülkesinde de kullanılmıştır.
Kule : İlk karabarut denemesi
PV üzeri Aslan (sinek) : Nihai dumansız barut denemesi
Taçlı R : Yivli namlular ve revolverler
Taçlı ELG Ovali (balık): Revolverlerde %30-50 yüksek basınç deneyi
Yıldızlı AR : Kontrolör damgası (İsim Başharfleri)

Saygılar,

alikozanoglu

http://s866.photobucket.com/albums/ab225/alikozanoglu/

Alıntı

Bir arkadaşta Bulgar yapımı , temiz gözüken, arpacığı 90 derece dik kesik,tetiği çektikçe topu ileri geri hareketlenen bir nagant var.
Rahmetli babamın ilk silahıydı.Ama o Belçika yapımı idi.Yatacak olan bu silahın değeri hangi aralıktadır?
Kanunen '' antika'' silah tanımı nedir? Antika silahların harçlarında bir fark varmıdır? Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Alıntı

Sn.xhmyt,bahsettiğiniz arpacığı 90 derecede kesik olan Nagant ta belçika yapımıdır.Zaten iki adet yerde yapıldı.Sovyet Rusya yapımı olanlarının öncelerinin arpacığı yarım daire,sonra üretilenlerinin ise eğimli kesik bir arpacığı var.Antika silahların harçlarıda normal silah bulundurma harcı ile aynı.Eskisi gibi ücretisiz değil.Bu yüzden birçok kişi elinden çıkarmaya çalışıyor.Fiyatı ise göreceli olup,çok temizinin bile 1000 TL nin üstüne çıkmadını biliyorum.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi