Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NAGANT
1898 model iki adet l nagant sahibiyim ara sırada olsa atış yapıyorum.(malesef sık atılamayacak kadar mühimmatı pahalı) benzer hikayeleri bende ciddi bir kaç kişiden duyduğum için geçmiş yıllarda saç levha üzerinde ufak bir tatbikat da atış grubu arkadaşlarımla bende gercekleştirmiştim.7,65 silahların delemediği ancak f92 beretta nın zor da olsa delebildiği saç levhayı l nagant delemedi.Bir kaç silahlarla iştigal eden abimizle bu konuda yaptığımız görüşme neticesindeki kanaatimiz şöyle oldu.1-Mkek te halihazırda satışta bulunan fişekler poligon fişeği olduğu için etkileri sınırlı bu tarz bir deneme için uygun değil,2-Namlu malum yaklaşık 110 yıllık yivlerinde belirgin bir aşınma mevcut performansına direkt etkili bir unsur.Hulasa-i kelam çok somut bir netice alamadık ancak şunu ilave ediyim saç levhanın üzerindeki bombe 7,65 mermilerinden bütün menfi şartlara rağmen daha fazla idi.NAGANT lar konusunda form üyesi arkadaşlarla şunuda paylaşmak istiyorum .Türkiyede çok sayıda nagant bulmak mümkün ançak s&w lar gibi topu yana açılan modeli çok az 1910 tarihli bir tane görmek şansım oldu bulabilen kaçırmasın...syglr.slmlr.

Eklenti Dosyaları Resim(ler)

Alıntı

Sn tokoğlu
msj geç görüp okudum verdiğiniz cevap için teşekkür ederim saygılar

Alıntı

Alıntı

Sayın Kıraç Ata yıllardır duyduğum fakat hiç görmediğim hareketli nagatın resimlerini paylaştığınız için teşekkür ederim. Emeğinize sağlık. Saygılar

Alıntı

Sn. Tutku775,

Bende bu vesile ile daha önceki tebrik ve teşekkürleriniz için rica ederim. Forumda tebrik ve teşekkür mesajlarına bir arada cevap vermeye çalışıyorum. Nazik tavrınız için ben teşekkür ederim. Saygılar...

Alıntı

nagant hakkında aklınza gelecek çoğu soruya cevap verebilirim.
bi dönem baya sık kullandımSmile

Alıntı

Sn. Smith,

Yazılarınızı zevkle okuyordum, sizi uzun bir aradan sonra burada görmek çok güzel oldu. Nagant'ın diğer toplu silahlara göre sesinin daha az çıktığı doğru mudur? Eğer doğruysa iddiayı kazandımBig Grin Saygılar...

Alıntı

Sayın Kıraç Ata o nezaket size ait efendim. Sadece size değil bu forma emeği geçen tüm arkadaşlara bilmediğimiz yada yanlış bildiklerimizi yeniden öğrettikleri için en içten teşekkürlerimi sunuyorum. Saygılar

Alıntı

Evet bayadır yoktum dönmek güzel olduSmile
Bu linkte nagant hakkında biraz bilgi ve benim nagantımın fotoğraflarını görebilirsiniz.
http://www.tabancatufek.com/forum2/showthread.php?tid=6
Eski üretim mermilerin çıkış hızları çok yüksek olmasına rağmen şu an piyasada bulabileceğiniz mermilerin çıkış hızları düşüktür.
İşin aslı kullanacağınız mermiye göre sesi değişir.
Ayrıca rus nagantları ve ilk üretilen belçika nagantları haraketli top sistemine sahip olduğu için sesleri diğer nagantlardan fazla çıkmaktadır.

Alıntı

Sayın smith nagat konusu hep ilgimi çekmiştir. Hatta bir iki kez almak için niyetlendim. Ama silahların çok dökük olması ve tamir imkanının zor olması beni frenledi nagat alırken neler dikkat etmeliyiz püf noktaları var mı? Saygılar

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi