Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NAGANT
resimleri atmaya çalıştım ama imageshack de problem var herhalde olmadı bir türlü, başka site önerebilir misiniz?

Alıntı

[Resim: Resim002.jpg]
[Resim: Resim003.jpg]
[Resim: Resim008-1.jpg]
[Resim: Resim011.jpg]
[Resim: Resim014.jpg]
[Resim: Resim018.jpg]
[Resim: Resim021.jpg]
[Resim: Resim036.jpg]
[Resim: Resim008.jpg]

Alıntı

[Resim: NagantRevolver.jpg]

Alıntı

Atatürk'ün Bandırma gemisinde kullandığı Nagant ... ( geçen sene çekmiştim )

[Resim: nagantqc9.th.jpg]

Alıntı

Bu silahlarda diğer gemide bulunan paşaların ... Marka model yazmıyordu bulunduğu yerde , bilenler varsa lütfen Smile

[Resim: bandrmaft4.th.jpg]

( ne kadar uğraştıysam ışık yansımalarını kareden çıkaramadım kusura bakmayın Smile )

Alıntı

Üstten alta resimdeki silahların sahibi ...

- Kurmay albay Refet bey - Refet Bele ...
- Topçu binbaşı Kemal bey - Kemal Doğan ...
- Kurmay albay Manastırlı Kazım bey - Kazım Dirik ...

Alıntı

dedem bahsederdi rahmetli ray demirinden geçen bi dabancam vardı diye görmek kısmet olmadı çocukken geçen konudan bugune markası da kalmadı aklımda. tazelerin çoğuyla yaptığım tecrübe malesef bunlarla olmadı.

Alıntı

"Ray demirinden gecerdi" cümlesini bendeniz de birkç defa değişik yer ve zamanlarda duymuştum. Çoğunlukla nagant için kullanılan bir cümle diye hatırlıyorum.

Saygılar...

Alıntı

Güçlü bir silah olduğu aşikar ama düşünüyorum mümkün oladilir mi acaba diye. Babam anlatırdı izmit içinde babamın amcası köyden hasımları tarafından kurşunlanmış bizim büyük amca nagantla attığı mermilerden biri demiryolu caddesindeki dükkanların birinden girmiş o yıllar buzdolabı daha ilk geliyo dükkanda bulunan 2 tane buzdolabını delip geçmiş. Babamında gençlik dönemlerinde gayrı resmi taşıdığı silahlardan bir tanesi ama babamın favorisi her zaman karadağlı sı olmuştur başladımıydı o anlatmaya siz dinlemeye doyamazsınız.

Körfez ilçede oturuyoruz izmitin ishakçılar köyünden büyüklerimiz...şimdileri taksiler vızır vızır 25 dk biizm köydesin....

Babamın gençlik yılları tüpraşın inşaatında çalışıyorlar haftasonu düğün felan olunca köye yayan gidiyorlar arkadaşlarıyla...

Yine böyle bir köye gidiş çenedağ üzerinde patikadan; domuz sürüsü çıkıyor akşam üzeri hafif karaltı ortalık patikanın ucundan gelen 4 tane azılı..Başlıyorlar atmaya, 3 arkadaş hepsi dolu tabi düğüne gidiliyor yaa..

Tabi mermiler yakılıyor düğüne atacak kalmamış köyde makara. Ertesi sabah gündüz gözüyle gelinen yol takip ediliyor yine.. Azılıların 3ü dere dibinde 1'i karşı yamacın hemen dibinde kalmış...

Düşünüyorum bütün teknoloji elimizde ama yine de onlar gibi huzurlu ve rahat bir gençlik sürmek giderek imkansız hale geliyor. Sadelikten uzaklaşıldıkça.

Alıntı

Nagant sahibi sayın arkadaşlar yaşlı amcamızda bu silahtan mevcut silahının 7,65 çaplı mermi sıktığını söylüyor .Silahı denemek için bize vermiyor 7,65 mühimmatla deneme atışı yapamadığım için size bu soruyu sormak zorunda kaldım. Bu silahın bu çapta bir mermi sıkma durumu varmıdır . Saygılar

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi