Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Anket: En estetik yarı otomatik tabanca tasarımı
Sig Sauer P Serisi (220/225/226/228/229)
Colt 1911 ve klonlarının sahip olduğu tasarım
BHP ve klonlarının sahip olduğu tasarım
CZ 75 ve klonlarının sahip olduğu tasarım
Walther PPK ve klonlarının sahip olduğu tasarım
Glock tarzı tabancalar
H&K'nın (USP/45/P30) sahip olduğu tasarım
Beretta PX4 ve Stoeger Cougar tarzı sürgüsü traşlı tasarım
Beretta 92 ve klonlarının sahip olduğu çıplak namlulu tasarım
Diğer
[Sonuçları Göster]

Not: Bu genel bir ankettir, diğer kullanıcılar oyunuzu görebilirler.

Konuyu Değerlendir
  • 3 Oy - 4.67 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
En estetik yarı otomatik tabanca tasarımı
(14-02-2011, 12:55 AM)alikozanoglu demiş ki: Eski gözağrılarımızdan (en azından ben yaştakiler yönünden) BB, MM ve bazı diğerleri de "Her yerleri girintili çıkıntılı şeyler" değil miydi?
Temiz çizgiler - SS - Grace Kelly
Zararsız çizgiler - HK P7 - Meg Ryan
Çarpıcı çizgiler - P-38, P-08 - Brigitte Bardot, Marilyn Monroe
Unutulmaz çizgiler - C-96 - Jane Mansfield
gibi.

Shy Güzel bir yorum olmuş Sn. Ali Kozanoğlu.

Alıntı

Sn. syılmaz,

Çok sağolun.
Her ne kadar renkler ve zevkler tartışılmazsa da unutulmamalı ki güzellik bakanın gözüne göre değerlendirilir.

Saygılar,

alikozanoglu

Alıntı

Diğer parametreleri bilmem, ama "estetik" denince listede Luger'in olmaması ayıptır. Smile

Bir "barabelli" bence bu listenin en başında gelir, sonra miniklerden PPK olabilir...

Saygılarımla...

Alıntı

1- Beretta 92
2- Hk USP/45
3- Colt 1911 (Stainless olmak şartıyla.)
4- Walther PPK

Tek oy kullanabildiğimize göre oyum İtalya'ya.

Alıntı

Sig Sauer'in normal modelleri diğer silahlara göre pek estetik değil ama elite modelleri gerçekten estetik.

Colt 1911 sadece düz siyah modelleri estetik değil ama diğer beyaz, krom renkleri estetik özel yapımların estetiklerine girmiyorum bile.
BHP eski makyajsız modeller ve BDA versiyonu hiç estetik değildir. Estetik olanları MK serisi.

Cz-75 normal modelleri estetik değil fazlasıyla çirkin. Sadece SP01 modeli güzel.

HK USP/ 45 / P30; USP fazlasıyla estetik bir silah ve çelik silah estetiğini yakalayan nadir polimer y. otomatik tabancalardan biridir.
HK45 ve P 30 resmen ben polimerim, polimerim diye bağıran bir tabanca o abartılı sürgü üzerindeki çizgiler, o upuzun tetiği sebebi ile fazla estetik değil.

Glock: Ofsayta düştü Big Grin

Walther PPK; listedeki silahlar arasında antika durumuna düştü onun için antika değerlendirmesi yaparsam gayet estetik ama bugününün silahlarının yanında estetiğin e'sinden uzak.

Beretta çıplak namlu/ açık kapak ; Gerçekten hoş, estetik silahlar özellikle sürgüyü geri çekerden biraz daha estetik görünüyorlar.

Bu listedeki y.otomatik tabancalar arasında sade biçimlerini göz önüne alarak bir değerlendirme yaparsam aşağıdaki sonuç çıkıyor

1-Colt 1911
2-Sig Sauer
3-HK USP
4-Beretta açık namlu
5-PX4 ve Stoeger tarzı
6-BHP
7-CZ-75
8-Walther PPK
9-Glock

Alıntı

(13-02-2011, 09:36 PM)ORTAÇ demiş ki: Bana kalırsa Luger P08' e de jüri özel ödülü verilmeli.

opps, Sayın Ali üstadım burunfarkıyla benden önce davranmış.

+1.
Dünyanın gelmiş geçmiş en güzel, en estetik silahı.
2-14'lü.
3-P 38
4- E2 P226 ( Sevdiğimden )
(14-02-2011, 06:56 AM)baris demiş ki: Diğer parametreleri bilmem, ama "estetik" denince listede Luger'in olmaması ayıptır. Smile

Bir "barabelli" bence bu listenin en başında gelir.

+1. Hemde kocaman bir eksiklik diyelim.

Alıntı

Sayın alikozanoglu,

e-mail adresim e.aydin@evrenay.com.tr dir.

Saygılar,

evrenay

Not: Efendim güzellik anlayışım; fırçalanmış Alüminyum ve yine fırçalanmış paslanmaz çelikle ham (sadece doğallığını bozmayacak şekilde emprenye edilmiş) tik ağacı, keskin kenarlar, boşluksuz birleşimler. Yani çok sofistike değil.

Alıntı

Konuyu açarken bile tercihim belli idi.

Yüz yıldır dünya üzerinde olan.

En az bir o kadar daha olacak olan.

Yaşı kadar klonu olan.

İşlevselliğini hala koruyan.

Hala, her silahseverin envanterinde mutlaka aslı veya klonunun bulunması hayalini kurduğu.

Silahtan hiç anlamayan kişilerin bile adını bildiği bir markanın, lokomotif modeli olan.

Büyük kalibresini, estetiği ve ince yapısında gizleyebilen.

Silah değil

Gerçek bir tabanca. Colt 1911

Saygılar.

Alıntı

1911'i bir nebze anlarım ama BHP'nin Sig Sauer'in önünde olmasına hayret ediyorum.

Alıntı

Siyah melonite Smith Wesson 915

Şuna bi bakın arkadaşlar;

Saçma sapan maliyetsel nedenlerden ötürü üretiminin durmuş olduğu kaliteli ve ömürlük bir silah.
Aynı şekilde 5906 serisininde artık üretilmiyor oluşu oldukça üzücü.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi