Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Akdal TR 02 K almak istiyorum ne dersiniz?
Eski fiyatlardan satın almış olsamda Smile Fiyat konusundaki görüşlere ben de katılıyorum Sn.Dr.Akdal
Bahsettiğiniz fiyatlardan satış yaparsanız 'kendisini nimetten sanan bazı firmalarların nasıl bir zihniyette olduklarını ve bunlardan farkınızı gözler önüne sermiş olursunuz. Bu firmalarla belki aranız açılacaktır ama gönlünü kazandığınız silah severlerin sayısı karşısında, bunun pek önemi kalmayacaktır bence. Böyle bir şey yaparsanız eğer, Türkiye'de bir çığır açılacağını ve silahseverlerin yükselen sesi ile bir süre sonra silah ücretini geçen harçlarında makul fiyatlara düşebileceğini düşünüyorum. Tabi artan satışlar karşısında geri dönüşleri azaltmak için bahsettiğniz revizyonlarında yapılarak tabancalarn en son ve istikrarlı haliyle satışa çıkmasını gerktiğini düşünüyorum.
Saygılar

Alıntı

Sevgili Melihağa!
İnanmadığım hiçbir şeyi yazmam ve yapmam!Geçen sene iç pazar bizim için sadece zarar oldu.Kaldı ki biz %90 ihraç kayıtlı bir firmayız ,toplam 500 tabancayı bulmayan yıllık satış için fiyatlarla oynamak bizi diğer firmalar nezdinde zor duruma sokabilir.Hatta ben 2010 Ocakta yurt içi hiç satmayalım ,sadece dışpazara yönelelim istiyordum; fakat satıştaki elemanlarımızı kıramadım.Zarar bile olsa devam dedim.
İçpazardan şu ana kadar yapılan satışlardan ciddi bir kar olmadı hele bir de geriçağırma yaparsak tam zarar olacak.
Yurtiçi firmaların kar-zarar durumlarını ve piyasada ki mevcut fiyatların sebeplerini uzun uzun paylaştık.Bu sene bu konularda bir kere daha düşüneceğim.Üreticilerin genel kanaati fiyat düşüşlerinin satışı artırmayacağı gerekçesi ile bu şekilde devam etmek doğrultusunda.Eğer olumsuz bir etkimizin olmayacağına inanırsam MKE ye 200 $ a tabanca vermekte asla tereddüt etmem.
Kalitede hepimizin takdir edeceği noktaya gelebilirsek fiyat indirimi ve geri çağırmayı taahhüt ediyorum.Kalite kastım şunlardır:
1-Namlu(Soğuk dövme ve dünya standartlarına uygun olacak MKE den veya BÖHLER den)
2-Sürgü :
Başta yüzey işçiliği olmak üzere kaplama(siyah krom , kostik ve titan)
3-Küçük parçalar:MIM , hassas döküm ve saclarda işçilikve görünüm kalitesi.
4-Şarjör:Standart olarak 304 paslanmaz çelik sacdan yapılacak.
5-Emniyet mandalı:2011 kataloğumuzda var.
6-İğne ve iğne kilidiTongueaslanmaz çelikden işlenecek(Şu an üretimde)Ayrıca iğne kilidinde Sn.Cihan 54 ün de temas ettiği bazı tasarım değişiklikleri yapıldı.
Aklıma geldiği kadar yazabildim.Tabii yeni namlu ve diğer uygulmalarla 15.000 atış testini görüntülü ve adım adım burada tesbit ederek yapıp,2.fasılda noter ve üstadlardan birinin kontrolünde yapmayı da düşünüyorum.
Paylaşımları az yaptığım bu 1 yıllık süre içerisinde kendi bünyemizde veya yan sanayilerde neden Avrupa kalitesi çıkmadığına veya zorluklarına dair kitap yazabilecek kadar tecrübe edindim.
(İleride belki hatırat yazarsamSmile )
Tabii ki hedefe yürümeye devam.Ürün hakkında yazdıklarımın hepsi taahhütlerimizdir.Ne kadar muvaffak olabileceğimizi zaman gösterecek.
Tabancalar hakkında en ciddi ve en ayrıntılı bir şekilde hatta insafsızca eleştiri yapmanızın faydamıza olacağını bilmekle beraber muhatap olduğunuz elemanlarımız her zaman aynı anlayışı gösteremezse lütfen kusurlarına bakmayın.
Forumumuz fikir ve bilgilere saygılı,yanlışlara karşı dikkatli ve düşük tolerans çalışmaya devam etmelidir.Taa ki bilen ve bilmeyenler bir olmasın Smile
Emek ve önerileriniz için teşekkür ederim.
Saygılar......

Alıntı

İndirim yapmak isteyen firma istese bile yaptırmazlar ki, hemen rekabet kuruluna şikayet edilirler, diğer firmalar girdi fiyatlarının çok yüksek olduğunu, bu maliyet ve işçilik fiyatlarına zaten şimdi bile dayanamadıklarını söylerler, işçi çıkarmakla tehdit ederler, devletten ayrıcalıklar isterler, birde indirim yaptın diye suçlu çıkarsın.

Alıntı

(11-02-2011, 03:56 PM)berkeley demiş ki: İndirim yapmak isteyen firma istese bile yaptırmazlar ki, hemen rekabet kuruluna şikayet edilirler, diğer firmalar girdi fiyatlarının çok yüksek olduğunu, bu maliyet ve işçilik fiyatlarına zaten şimdi bile dayanamadıklarını söylerler, işçi çıkarmakla tehdit ederler, devletten ayrıcalıklar isterler, birde indirim yaptın diye suçlu çıkarsın.

+1 Ama yine de denemeğe değer bence, Silahseverlerin dualarıyla o firma daha da ilerler Smile .

Sn.Dr.Akdal sizi tekrar paylaşımlarınızla birlikte formumuzda görmek güzel, böyle güzel haberlerin ve paylaşımlarınızın devamını (fırsatlarınız el verdiği ölçüdeSmile ) bekliyoruz.
Saygılar.

Alıntı

Bir kere bu indirimi diğer firmalardan önce ''devlet'' istemez.Eğer bu fiyatlardan tabanca satmaya kalkışırsa yıllık kar oranı düşecek,ki böyle bir şeyi devletimizden beklememiz büyük hata olur ! Diğer yandan bu fiyatlara tabanca satarsa mermileri de 10 kuruştan vermesi gerekir ki; YANİ BUNLARI ANCAK RÜYAMIZDA GÖREBİLİRİZ..Kimse kızmasın ama gerçekçi olmak gerekir ve ortada bir gerçek var.70 milyon insan petrol fiyatlarında 1 kuruş indirimi gerçekleştiremiyorsa ''bir avuç'' silahseverin bunu gerçekleştirebilmesi malumunuz bayağı bir zor olur..Sn.Akdal'ın tabanca fiyatını en azından uzun bir süre daha arttırmaması dahi diğer firmaları etkileyecektir.
Saygılarımla..

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi