Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Akdal TR 02 K almak istiyorum ne dersiniz?
Sn. Kanuni23 siz bence en kısa zamanda bir Akdal alın ve deneyimlerinizi bizimle paylaşın . Umarım herşey gönlünüzce olur ve gerçekden silaha hiç bir zaman ihtiyacınız olmaz .....
Saygılar ...

Alıntı

Sn Lupus;
Görüyorum ki eleştirilerimin hiçbirine katılmıyorsunuz, bu noktadan sonra tartışmanın faydasız olduğu aşikar. Ben sizin teknik bilgi ve tecrubenize saygımı tekrar ifade ediyorum ve tartıştığımız diğer konular hakkında takdiri değerli forum üyesi arkadaşlarıma bırakıyorum..
Saygılar
Sn kararsız;
Ben de aynen buyurduğunuz gibi yapmayı düşünüyorum, temenileriniz için teşekkür ederim, bilmukabele
saygılar..

Alıntı

Sn. Kanuni23,
Akdal Ghost TR 02 ile ilgili aldığınız cevaplar yeterli.
Forumla ilgili eleştiri yapmadan önce de bir özeleştiri yapın lütfen, unutmayın ne ekerseniz onu biçersiniz.

Alıntı

(31-01-2011, 11:25 PM)kanuni23 demiş ki: Sn Lupus;
Görüyorum ki eleştirilerimin hiçbirine katılmıyorsunuz, bu noktadan sonra tartışmanın faydasız olduğu aşikar. Ben sizin teknik bilgi ve tecrubenize saygımı tekrar ifade ediyorum ve tartıştığımız diğer konular hakkında takdiri değerli forum üyesi arkadaşlarıma bırakıyorum..
Saygılar
Sn kararsız;
Ben de aynen buyurduğunuz gibi yapmayı düşünüyorum, temenileriniz için teşekkür ederim, bilmukabele
saygılar..

Aman sn. Kanuni2 buyurmak kim biz kim . Sadece olasılıklardan birini yazdım .. Gene yenileyim vergisini ödemekle yükümlü olacağım ve yeri geldiğinde beni hayata bağlayacak tabancanın güvenilir olmasını isterim . Ama karar size kalmış ....

Alıntı

Aklıma iğne vuruşlu ve polymer gövdeli bir tabanca almaya karar verdiğimde yaptıklarım geldi, kısaca;

1- Forum daki konu ile ilgili tüm başlıkları gözden geçirdim. (sadece falanca marka değil)
2- Tekrar gözden geçirdim.
3- Konu başlığı açmaya gerek duymadan tekrar gözden geçirdim.

Tüm mesleki tecrübe yada deneyimlerimi bir kenara park edip, yukarıdaki 3 maddeyi sabırla uyguladım. Tamamen ücretsiz ve herhangi bir menfat beklemeden sunulmuş bu değerli birikimleri hazmetemeye çalışırken kafam öylesine doluyduki, üye olmayı dahi unutmuşum.
Sanırım Sn kanuni 23 konu ile ilgili bir odak sorunu yaşamakta.

Alıntı

Taraflı gazte gibi geliyor bana,tüm bu izahatlardan sonra.

Alıntı

(31-01-2011, 10:53 PM)lupus demiş ki: Sn.kanuni23, bu forum üçüncü dünya ülkelerine has duygusal temellere dayalı kurallarla yönetilmez...Kurallar ve yönetim şekli olarak ülkemiz dahilinde faaliyet gösteren hiç bir forumu kendisine örnek almaz, standard ve kurallarını bunlara göre belirlemez...Bu forumda kibarlık veya tahammül sadece rafine ve sağlam temelli bilgiye karşı gösterilir...Bu durum sizin anlayış ve bakış açınıza uymayabilir, o da sizin takdiriniz...Sonuçta buraya herkes özgür iradesiyle geliyor, bizlerin de kimseyi cebren veya esneyerek burada tutmak gibi bir kaygımız yok...

+1

Bu forumda olmak isteyen forumun kurallarına uyacak, forumu kendine uydurmaya çalışmayacak....

Alıntı

Saygıdeğer Arkadaşlar,Kıymetli Üstadlar!
AKDAL tabancalar hakkında olumlu ve olumsuz yorumları okuyorum.Bunlar :
1-Tasarımla ilgili
2-Üretim süreçleri ile ilgili
3-Satış sonrası sıkıntılarla ilgili başlıklara ayrılabilir.
Mevcut durumumuz asla uluslararası standartlarda değildir fakat mevcut yerlilerden geri de değildir.Doğru bir konsept tercih ettiğimize inanıyorum.Fakat hammadde istikrarından,sürdürülebilir üretim kalitesine ve kontrolüne kadar her cephede sıkıntılarımız var.
ABD de 250 adet 2010 başında mal sattığımız Charles Daily firması batınca 1 senedir dönüş alamadık.Bu arada revizyonlar devam etti ve bu yıl yeniden başka bir firmayla anlaşma yaptık.
Benim ölçü kabul ettiğim pazar ABD olacak.Yukarıda bahsettiğim konu başlıklarına dair iyileştirmelerimiz nihayi noktalara yaklaştı.Sorunlarımız:
Kaplama(Tennifer-Kostik-Siyah Krom),Tabanca iğne(paslanmaz malzemeden işleme ve tennifer),İğne kilidinde şekil ve tasarım değişiklikleri,Novac gez ve arpacığın hassas döküm yapılması,Taşıyıcı kızakların MİM yapılması(ilk baskılar 2000 adet Şubat sonunda),küçük parçalardan sac olan bazılarının hassas döküm yapılması,tetiğin yumuşatılması,emniyet mandalı yapılması(hazır),her modele uygun kılıf(fobus tarzı hazır),şarjörün standart olarak paslanmaz malzemeden imali ,namlu içinin mutlak tennifer yapılması(Böhler ile ilgili konuyu unutmuşum araştıracağım)vb aklıma gelen konuların hepsi nihayi aşamasındadır.Tabii maddi imkanlarımız ölçüsünde yavaş oluyor.
AKDAL tabancalar ne çöp denecek kadar kötü ne de ihaleye girecek kadar iyi diyemem.Şu haliyle görev tabancası da değildir.
ABD ye 210 $ verdiğimiz tabancayı burada MKE ye bu fiyattan verirsek 350$ a satılır(%77 vergi).Bunada hazırız fakat yerli üretici mağdur olur.

Sevgili Üstadlar ve Kıymetli Arkadaşlar!
Yorumlarınızın hepsi değerlidir ve emek sonucudur yeterki hakarete girmeyelim.
TABANCADA İYİ BİR NOKTAYI YAKALADIĞIMIZ ANDA YASAL PROSEDÜRLER ÇERÇEVESİNDE PİYASADA Kİ MEVCUT BÜTÜN ÜRÜNLERİ(MKE İZNİ VARSA)GERİ ÇAĞIRMAYI DÜŞÜNÜYORUM.
Tüfek ve tabancalardaki isimler kültürel sevyemizin sonucudur.ALP 1071 FSM 1453 ve MKA 1919 bir sürecin naif bir ifadesidir.Polat ne kadar Ramboysa Smilebiz de o kadar.Fakat asla kalitesizliğe örtü değildir.Samimi niyetlerledir.Kaldı ki bu tüfeklerimiz de kalite problemleri yaşanmamıştır.
MKA1919 BATF de 2 yıl bekledikten sonra 2011 Ocakta onay aldı ve bu sene ciddi bir bağlantımız var.
Fırsat buldukca yazmaya çalışacağım.Son olarak boydanboya pim meselesi aklıma geldi.Tabanca arka kısımda çalışan alanlar var tasarım uygunsa mutlaka yapılacaktır.
Firma sahipleri ve teknik elemanları bu toplumun insanları yani sizler gibi.
SAYGI VE HÜRMETLERİMLE....

Alıntı

(10-02-2011, 03:51 PM)dr.akdal demiş ki: Saygıdeğer Arkadaşlar,Kıymetli Üstadlar!
AKDAL tabancalar hakkında olumlu ve olumsuz yorumları okuyorum.Bunlar :
1-Tasarımla ilgili
2-Üretim süreçleri ile ilgili
3-Satış sonrası sıkıntılarla ilgili başlıklara ayrılabilir.
Mevcut durumumuz asla uluslararası standartlarda değildir fakat mevcut yerlilerden geri de değildir.[/b]Doğru bir konsept tercih ettiğimize inanıyorum.Fakat hammadde istikrarından,sürdürülebilir üretim kalitesine ve kontrolüne kadar her cephede sıkıntılarımız var.
ABD de 250 adet 2010 başında mal sattığımız Charles Daily firması batınca 1 senedir dönüş alamadık.Bu arada revizyonlar devam etti ve bu yıl yeniden başka bir firmayla anlaşma yaptık.
Benim ölçü kabul ettiğim pazar ABD olacak.Yukarıda bahsettiğim konu başlıklarına dair iyileştirmelerimiz nihayi noktalara yaklaştı.Sorunlarımız:
Kaplama(Tennifer-Kostik-Siyah Krom),Tabanca iğne(paslanmaz malzemeden işleme ve tennifer),İğne kilidinde şekil ve tasarım değişiklikleri,Novac gez ve arpacığın hassas döküm yapılması,Taşıyıcı kızakların MİM yapılması(ilk baskılar 2000 adet Şubat sonunda),küçük parçalardan sac olan bazılarının hassas döküm yapılması,tetiğin yumuşatılması,emniyet mandalı yapılması(hazır),her modele uygun kılıf(fobus tarzı hazır),şarjörün standart olarak paslanmaz malzemeden imali ,namlu içinin mutlak tennifer yapılması(Böhler ile ilgili konuyu unutmuşum araştıracağım)vb aklıma gelen konuların hepsi nihayi aşamasındadır.Tabii maddi imkanlarımız ölçüsünde yavaş oluyor.
AKDAL tabancalar ne çöp denecek kadar kötü ne de ihaleye girecek kadar iyi diyemem.Şu haliyle görev tabancası da değildir.ABD ye 210 $ verdiğimiz tabancayı burada MKE ye bu fiyattan verirsek 350$ a satılır(%77 vergi).Bunada hazırız fakat yerli üretici mağdur olur.

Sevgili Üstadlar ve Kıymetli Arkadaşlar!
Yorumlarınızın hepsi değerlidir ve emek sonucudur yeterki hakarete girmeyelim.
TABANCADA İYİ BİR NOKTAYI YAKALADIĞIMIZ ANDA YASAL PROSEDÜRLER ÇERÇEVESİNDE PİYASADA Kİ MEVCUT BÜTÜN ÜRÜNLERİ(MKE İZNİ VARSA)GERİ ÇAĞIRMAYI DÜŞÜNÜYORUM.
Tüfek ve tabancalardaki isimler kültürel sevyemizin sonucudur.ALP 1071 FSM 1453 ve MKA 1919 bir sürecin naif bir ifadesidir.Polat ne kadar Ramboysa Smilebiz de o kadar.Fakat asla kalitesizliğe örtü değildir.Samimi niyetlerledir.Kaldı ki bu tüfeklerimiz de kalite problemleri yaşanmamıştır.
MKA1919 BATF de 2 yıl bekledikten sonra 2011 Ocakta onay aldı ve bu sene ciddi bir bağlantımız var.
Fırsat buldukca yazmaya çalışacağım.Son olarak boydanboya pim meselesi aklıma geldi.Tabanca arka kısımda çalışan alanlar var tasarım uygunsa mutlaka yapılacaktır.
Firma sahipleri ve teknik elemanları bu toplumun insanları yani sizler gibi.
SAYGI VE HÜRMETLERİMLE....

Sn. dr. akdal,

Eleştiriler karşısındaki olgunluğunuz ve özeleştiri yapabilmeniz dolayısıyla sizi kalpten tebrik ederim. Günümüzde kişilerde fazla bulunmayan hasletler bunlar. Ürününüzün dünya standartlarını yakalayabilmesini ise can-ı gönülden istiyorum.

Düşük fiyat uygulaması yapabileceğinizi, fakat bundan yerli üreticinin zarar göreceğinizi belirtmişsiniz. Ben bunu pek anlayamadım. Yerli üreticiler zaten tabancalarını yurt dışına oldukça düşük fiyatlardan veriyorlar diye biliyorum. Yurt içindeki silahseverler ise bu tabancalara hakettiklerinin çok üzerinde fiyatlar ödemektedir. İthal silahlara uygulanan saçma verginin sebebi yerli üreticiyi korumak, ama yerli üretici bu pozitif ayrımcılığı kendi vatandaşını sömürmekte kullanıyor. Vaktiyle yerli üreticiyi desteklemek dürtüsünden hareketle, bir Sarsılmaz tabanca almıştım. Şimdi pişmanım. Ama siz eğer fiyatlarınızı dünyaya sattığınız oranlara çekerseniz ruhsat harcına ve sağlık raporu alma çilesine katlanıp bir adet tabancanızı alacağım. Belki sizin sayenizde diğer firmalarda biz silahseverleri aptal yerine koymaktan vazgeçer ve fiyatlarını kabul edilebilir noktalara çekerler.

Selamlar ve başarılar[/b]

Alıntı

Sayın Pinus, titremez yerli silah piyasasına yeni adet getirtmezler.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi