Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Akdal TR 02 K almak istiyorum ne dersiniz?
Sayın kanuni23,

forumda Akdal hakkında yazılmış birçok son kullanıcı yorumu ve teknik malumat mevcut. Hatta sadece Akdal için açılmış bir başlık bile mevcut (siz de bu başlık altına konu açmışsınız zaten).

Buralarda yazılanları okuduktan sonra kafanızda oluşan soruları daha spesifik (özel) olarak ifade ederseniz arzu ettiğiniz gibi teknik bilgi ve tecrübeye dayalı cevaplar alabilirsiniz.

Özellikle Üstad lupus'un Akdal Ghost tabancaları konusundaki tecrübelerinden faydalanmanızı tavsiye ederim.

Alıntı

(31-01-2011, 02:43 AM)kanuni23 demiş ki: Ordu mensubu değilim, hukukçuyum. Polis veya asker kadar silaha ihtiyacım olmaz, benimki sadece arkadaşlarla atışa gittiğimizde bir eğlence ve güvenli amaçlı taşımaktan ibaret.
Alacağınız Ghost'un size atıcılık keyfi yaşatmaktan ziyade, tamir bakım onarım melekelerinizi geliştirmenize, hatta bu konuda kendinizi bile aşmanıza yardımcı olacağından emin olabilirsiniz...Bunun örneklerini forumdaki AKDAL başlıklarında görebilirsiniz...

(31-01-2011, 02:43 AM)kanuni23 demiş ki: Ben yerli üreticilerimizi desteklemek gerektiğini düşünüyorum.

Ben de tüketici ve müşteriye saygı duyulması, salak yerine konulmaması gerektiğini düşünüyorum...Bunu defaatle söyledim, yerli üreticilerden çok şey istemiyorum, sadece MKEK ve bayilere, yurt dışına verdikleri fiyattan silah versinler yeter...

(31-01-2011, 02:43 AM)kanuni23 demiş ki: Acaba S&W, Glock veya benzer ünlü üreticiler pazara ilk çıktıklarında bu halde miydiler?

En azından AKDAL tabancalarının düzeyinde olmadıklarını söyleyebilirim...Glock piyasaya ilk çıktığında Avusturya Ordu ihalesi şartnamesinin şartlarını karşılayabilmişti. Forumumuzda bu ihalenin şartnamesi ile ilgili teknik bilgiler Glock başlıklarında mevcuttur...Alacağınız Ghost' un başta güvenlik elemanları olmak üzere, bu şartnamedeki hiç bir kriteri karşılayamayacağından emin olabilirsiniz...

(31-01-2011, 02:43 AM)kanuni23 demiş ki: Sonuç olarak ne kadar ucuz olursa olsun çalışmayan bir silahı kimse almak istemez ancak ben bu silahın o kadar da kötü olduğunu düşünmüyorum. Muadili yabancı silahların 5 hatta 6 da bir fiyatına satılan bir silahın onlar kadar başarılı olmasını beklemek ticari mantığa da ters düşer.

Yabancı marka ve modellerin fiyatlarının nasıl bu seviyelere yükseldiği, Maliye Bakanlığı ve SSM ' nın uyguladığı vergi ve fonların fiyatlara etkisi defaatle paylaşılmıştır...Forumda ithal silahların ve yerli silahların MKEK ' ye giriş fiyatlarını benden çok daha ayrıntılı ve net izah edebilecek arkadaşlar mevcuttur, bu şartlar düşünüldüğünde yerli silahların fiyatları fahiş düzeylerdedir, hele hele yerli firmaların yurt dışına verdikleri fiyatlar düşünüldüğünde, yerli tüketiciyi ne yerine koydukları çok daha rahat anlaşılacaktır...

(31-01-2011, 02:43 AM)kanuni23 demiş ki: Ancak ben burada daha teknik yorumlar alacağımı düşündüm, bu kanudaki üstadlarımızın "gerekçeli" yorumlarını almak istedim.

Forumdaki AKDAL başlıklarını okudunuz mu ? Bu tür bir konu açtığınızda, söz konusu forumlardaki tüm konu ve mesajları okuduğunuz, bunlardan ancak burada bahsini ettiğiniz sonuçları çıkarabildiğiniz kabul edilecektir, alacağınız cevaplar da bu düzeyde ve doğrultuda olacaktır...

Yine de bu başlıklardaki yorumları yeteri kadar teknik ve tarafsız olarak görmüyorsanız, Gaziantep Küheylan poligonu arayıp, bir Ghost ' un namlusuna kaç atımda ne olduğunu öğrenip yeterli teknik geri bildirim alabilirsiniz...

(31-01-2011, 02:43 AM)kanuni23 demiş ki: Şimdi MKE tarafından satışı yapılan, yurt dışına ihracı yapılan ve ordu emniyet gibi çok zorlu teknik şartları isteyen kurumlara satış yapan bir ürünün çalışmadığını söylediğimizde ortaya delil koymak gerektiğini düşünüyorum, aksi halde savımız havada kalır.

Bu silahlar yurt dışına hangi ülkelere, hangi isimler altında satılıyor, bu konuda bir bilginiz var mı?

Bu tabancalar ne zaman EGM ve TSK tarafından test edildi ve satın alındı?

Daha henüz mekanik güvenilirlik ve dayanım konularına gelmeden, tetik ve emniyet sistemi herhangi bir güvenlik kuvvetinin şartnamesini karşılamaktan çok uzak olan bir tabancanın, EGM ve TSK tarafından açılacak herhangi bir ihalenin şartnamesini karşılayabilmesi mümkün değildir. Çünkü dünyada güvenlik ve emniyet elemanları, atım yatağının boş olarak taşındığı, ihtiyaç halinde sürgünün şarj edilerek atım yatağının doldurulduğu İsrail tekniğini baz alarak tasarlanmış başka bir tabanca yoktur, buna Jericho ve Barak gibi tabancalar da dahildir...Sadece tek hareketli ve atışa hazır tam kurulu ateşleme elemanları ile tasarlanıp, sadece iğne kilidine güvenen ve hiç bir ek manuel emniyet sistemi olmayan tek tabanca Ghost'tur, en azından benim sınırlı ve teknik alt yapıdan yoksun bilgim dahilinde bu şekilde tasarlanmış başka bir tabanca yoktur...

Eskiler '' Soru ilmin yarısıdır!..'' demişler...Sorduğunuz sorular sizin o konudaki yeterliliğinizi ortaya koyar. İlk mesajınızdaki gibi teknik bilgi ve tecrübe alt yapısı sağlam olmayan sorular, aynı düzeyde cevaplar almanıza neden olur, ancak herhangi bir tepki görmenize neden olmadığı gibi, saygınlığınıza da herhangi bir halel getirmez. Ancak daha sonraki mesajınızda, aynı şekilde gerek teknik, gerek piyasa bilgisi olmadan yaptığınız, hatta üstü kapalı bir şekilde müfterilik sınırlarını zorlayan yorumlar sadece tepki ve uyarı almanıza neden olmaz, aynı zamanda saygınlık ve güvenilirliğinize de halel getirir...

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
blueokkes
(30-01-2011, 04:16 PM)kanuni23 demiş ki: Ayrıca FSM 1453 av tüfeği hakkında ne dersiniz. Yarumlarınızı bekliyorum.

İsmine bakınca ben bu silahı alıp inceleme gereği duymam, yakında Atatürk Cumhuriyet 1923 de çıkar, nedir bu ya böyle FSM 1453 önce don markası yaptılar şimdi tüfek modeli, kendine ve ürününe güvenmeyenler ancak bu tür yollara baş vurur bazı değerleri kullanarak ticaretini arttırmaya çalışırlar ve ben bunlara tüccar, sanayici demem, ürünlerinide almam....

Alıntı

Sn Lupus;
Yukarıda açtığım konuya bayağı zaman ayırarak cevap vermişsiniz, öncelikle size bu alakanızdan ve fedakarlığınızdan ötürü teşekkür ederim. Ancak yorumunuzu teknik bilgi ve tecrubenizi ortaya koymaktan çok benim bilgisizliğim, yeterli araştırma yapmam ve bazı kimseleri iftira atmakla suçlamam vs gibi tespitlerinize dayandırmışsınız. Tespitlerinizin çoğu doğru. Yanlızca birine itiraz edeceğim, ben kimseyi müfterilikle suçlamadım sadece bu silaha neden kötü dendiğinin, yani sebebin belirtilmediğini söyledim. Yorum yapan değerli arkadaşlarımız bir sebep belirtselerdi bile zaten benim teknik kapasitem o sebebin doğru olup olmadığını tespite yetmezdi. Bu durumda sizin gibi bilgi ve tecrube sahibi arkadaşlarımızın bu sebepler hakkında yorum yapmasını isteyecektim. Benim bu konularda bilgim olsaydı bu siteye üye olup (bilgi paylaşım sitesi) bu soruları sormazdım. Yanlış anlamayın ama benim kendime faydası olmayan, bana bişeyler katmayacak sohbetlere zamanım yok, en azından bu tür sohbetleri sanal ortamda değil arkadaşlarımla yüz yüze yapmayı tercih ediyorum. Bunun yanında forumun bu silahla ilgili tüm kısımlarını gayet dikkatli okuduktan sonra bu başlığı açtım. Bu arada sizin yazılarınızı da ilgiyle okudum. Şimdi o zaman herkesin fikirlerini biliyorsun da neden açtın bu başlığı diyeceksiniz. Bunun sebebi söz konusu yorumlarının genelde 2008-2009 ve 2010 yılı ilk çeyreği tarihlerine ait olmasıydı. Bu geçen zaman içerisinde firmanın olumlu değişikliler yapmış olabileceğini ve bu gelişmeleri yakından takip eden sizleri tatmin etmiş olabileceğini düşündüm. Yani bu günkü yorumlarınızı almak istedim. Bu silahın plastik şarjör, tetikte sürtünme hissi, kapak takımındaki sürtünme gibi sorunlarının olduğunu ve Dr.Akdal isimli firma yetkilisinin de katıldığı forum yazılarında bu sorunların çözüldüğünden bahsedildiğini okudum, bu halde geriye yalnızca emniyet mandalının bulunmaması problemi kalıyordu. Teknik şartnameler bu konuya çok hassas mı bilmem ama ben ateş etmeyeceksem namluya mermi sürmeyeceğim, namluya mermi sürmüşsem ikinci bir emniyet açma hareketini de zul addedeceğim için bu husus beni ilgilendirmiyordu. Yani uzun lafın kısası bu silahın emniyet sistemi dışında şu anda giderilmemiş bir sorunu varmıydı ve varsa neydi bu sorun? Benim cevabını almak istediğim, paylaşmak istediğim bilgi buydu.
Kendisini müfteri ilan ettiğimi düşünen arkadaşlarım varsa hepsinden özür dilerim, ayrıca bu forum için yeterli bilgi ve tecrubeye sahip olmadığımı düşünen yönetici arkadaşlarımın üyeliğim hakkında gerekli işlemi yapacaklarını umuyorum. Tüm arkadaşlara saygılar, selamlar..

Alıntı

Görev yerine getirildi yani,güzel.

Alıntı

(31-01-2011, 06:44 PM)kanuni23 demiş ki: Yanlış anlamayın ama benim kendime faydası olmayan, bana bişeyler katmayacak sohbetlere zamanım yok, en azından bu tür sohbetleri sanal ortamda değil arkadaşlarımla yüz yüze yapmayı tercih ediyorum.

Bunda alınacak hiç bir şey yok...Burada vakit geçiren arkadaşların çoğu sizden farklı olarak yapacak başka ciddi ve faydalı bir işi, ailesi ve bu tür sohbetleri yapabilecek sosyal bir çevresi olmayan kişiler...

(31-01-2011, 06:44 PM)kanuni23 demiş ki: Bunun sebebi söz konusu yorumlarının genelde 2008-2009 ve 2010 yılı ilk çeyreği tarihlerine ait olmasıydı. Bu geçen zaman içerisinde firmanın olumlu değişikliler yapmış olabileceğini ve bu gelişmeleri yakından takip eden sizleri tatmin etmiş olabileceğini düşündüm. Yani bu günkü yorumlarınızı almak istedim. Bu silahın plastik şarjör, tetikte sürtünme hissi, kapak takımındaki sürtünme gibi sorunlarının olduğunu ve Dr.Akdal isimli firma yetkilisinin de katıldığı forum yazılarında bu sorunların çözüldüğünden bahsedildiğini okudum, bu halde geriye yalnızca emniyet mandalının bulunmaması problemi kalıyordu.

AKDAL konuları yeterli ve dikkatlice incelendiğinde, söz konusu firmanın mevcut ekip, birikim ve alt yapısı ile uluslararası standardlarda bir tabanca üretmeyecek durumda olduğunu anlamak çok zor değildir. En basitinden dünyada hiç bir polimer tabancada hayati parçaları ve sürgüyü taşıyan bloklar, tüm gövdeyi baştan sona kat etmeyen pimlerle gövdeye sabitlenmez...Şarjör veya tetik kolu gibi bazı parçalarda yapılan küçük tadilatlarla bu tasarım hatalarının ortadan kaldırılması imkansızdır.

(31-01-2011, 06:44 PM)kanuni23 demiş ki: Teknik şartnameler bu konuya çok hassas mı bilmem ama ben ateş etmeyeceksem namluya mermi sürmeyeceğim, namluya mermi sürmüşsem ikinci bir emniyet açma hareketini de zul addedeceğim için bu husus beni ilgilendirmiyordu.

Sadece tek hareketli bir tetik ve ateşleme sistemi olan bir tabancaya, sizin gibi düşünen kişilerin görüşleri baz alınarak HS 2000 gibi bir kabza emniyeti veya bir BHP gibi manuel emniyet sistemi koymayan bir tasarım ekibinin tabancanın '' t '' sinden haberi olmadığını büyük bir rahatlık ve güvenle söyleyebilirim...

Sadece tek hareketli bir tetik ve ateşleme sistemi olan bir tabancanın emniyeti sadece silah atım yatağı dolu kurulu olarak taşınırken kullanılmaz. Keyif için atış yaparken de kullanılır..Atış esnasında arada hedef kontrolü yaparken veya silahı denemek isteyen bir başkasına verirken de emniyet sisteminin kullanılması olmazsa olmaz bir şarttır. Eğer bunu yapmıyorsanız, önce silahın şarjörünü çıkartıp, atım yatağını boşaltıp, kontrol edip, tetik düşürdükten sonra hedef kontrolü yapmalı veya silahınızı bir başkasına vermelisiniz...Silahın atım yatağı dolu olarak taşınmasını gerektirir durumlara ise hiç girmek istemiyorum...

Bu silahı tasarlayan arkadaşların daha henüz tabancanın '' T '' sinden haberi olmadığını Sn.Northwolf, Sn.Lastmohikan ile Sn.İhsan ve İrfan Beyleri ziyaretimiz esnasında bizzat müşahade ettik...Sn.İrfan Bey' in ARGE çalışmaları esnasında kullanılan SIG Sauer SP 2022 tabancası, tırnağı takılmadan monte edilmişti...O esnada odada bulunan tasarım ekibinden iki kişiyi SP 2022 sürgü üst kısmındaki şeyin tırnak olmadığına ve atım yatağının boş veya dolu olup olmadığını gösteren bir parça olduğuna ikna edebilmek için ne kadar uğraştığıma Sn.Northwolf ve Sn.Lastmohikan ile İhsan ve İrfan Beylerin bizzat kendileri de şahittir...Bu arada uzun uğraşlardan sonra ekibi silahın tırnağı olmadığına ikna ettikten sonra, tabancanın tırnağı yine ARGE çalışmalarında kullanılan bir HK USP ' nin parçalarının içerisinden çıktı...

Zamanında İhsan Bey ' le fikir alışverişi yaparken, kendisine nacizane şimdilik namlu işi ile vakit kaybetmemelerini, HS 2000 ' in üretici IM Metal ' in yaptığı gibi, yivi seti açılmış namluları direk Böhler' den alıp, sadece dışını ve atım yatağını kendi silahlarına göre işlemelerini önerdiğimde, yine tasarım ekibinden bir yetkili kendi namlularının Böhler ' e beş basacağını iddia etmişti. Daha öncede belirttiğim gibi, Gaziantep Küheylan poligonu arayıp, bırakın 1000 atımı, neredeyse 500 atım civarındaki Ghost namlusunun Böhlere kaç basacağını birinci elden öğrenebilirsiniz...

Özetlemek gerekirse AKDAL yetkileleri yola tamamen yanlış bir ekiple çıkmıştır...Ghost da bu ekibin tasarladığı genetik özürlü bir tabancadır ve yapılan plastik operasyonlar bu ucubenin sadece yaşam konforunu attırmakta olup, özündeki kusurların hiç birisini gidermemektedir...

(31-01-2011, 06:44 PM)kanuni23 demiş ki: Kendisini müfteri ilan ettiğimi düşünen arkadaşlarım varsa hepsinden özür dilerim, ayrıca bu forum için yeterli bilgi ve tecrubeye sahip olmadığımı düşünen yönetici arkadaşlarımın üyeliğim hakkında gerekli işlemi yapacaklarını umuyorum.

Bu forumda hiç kimseye bilgisiz veya tecrübesiz olduğu için yaptırım uygulanmaz...Burada sadece forum kurallarını ısrarla ihlal eden, sanki üstüne vazife imiş gibi bu kuralları sorgulamaya kalkan veya kendisini ve zamanını başkalarından ve onların zamanından daha değerli gören kişilere yaptırım uygulanır...

Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
blueokkes
(31-01-2011, 05:42 AM)lupus demiş ki:
(31-01-2011, 02:43 AM)kanuni23 demiş ki: Şimdi MKE tarafından satışı yapılan, yurt dışına ihracı yapılan ve ordu emniyet gibi çok zorlu teknik şartları isteyen kurumlara satış yapan bir ürünün çalışmadığını söylediğimizde ortaya delil koymak gerektiğini düşünüyorum, aksi halde savımız havada kalır.

Bu silahlar yurt dışına hangi ülkelere, hangi isimler altında satılıyor, bu konuda bir bilginiz var mı?

Bu tabancalar ne zaman EGM ve TSK tarafından test edildi ve satın alındı?

Daha henüz mekanik güvenilirlik ve dayanım konularına gelmeden, tetik ve emniyet sistemi herhangi bir güvenlik kuvvetinin şartnamesini karşılamaktan çok uzak olan bir tabancanın, EGM ve TSK tarafından açılacak herhangi bir ihalenin şartnamesini karşılayabilmesi mümkün değildir. Çünkü dünyada güvenlik ve emniyet elemanları, atım yatağının boş olarak taşındığı, ihtiyaç halinde sürgünün şarj edilerek atım yatağının doldurulduğu İsrail tekniğini baz alarak tasarlanmış başka bir tabanca yoktur, buna Jericho ve Barak gibi tabancalar da dahildir...Sadece tek hareketli ve atışa hazır tam kurulu ateşleme elemanları ile tasarlanıp, sadece iğne kilidine güvenen ve hiç bir ek manuel emniyet sistemi olmayan tek tabanca Ghost'tur, en azından benim sınırlı ve teknik alt yapıdan yoksun bilgim dahilinde bu şekilde tasarlanmış başka bir tabanca yoktur...

Eskiler '' Soru ilmin yarısıdır!..'' demişler...Sorduğunuz sorular sizin o konudaki yeterliliğinizi ortaya koyar. İlk mesajınızdaki gibi teknik bilgi ve tecrübe alt yapısı sağlam olmayan sorular, aynı düzeyde cevaplar almanıza neden olur, ancak herhangi bir tepki görmenize neden olmadığı gibi, saygınlığınıza da herhangi bir halel getirmez. Ancak daha sonraki mesajınızda, aynı şekilde gerek teknik, gerek piyasa bilgisi olmadan yaptığınız, hatta üstü kapalı bir şekilde müfterilik sınırlarını zorlayan yorumlar sadece tepki ve uyarı almanıza neden olmaz, aynı zamanda saygınlık ve güvenilirliğinize de halel getirir...

+1

Alıntı

Sn Lupus;
Yine değerli vaktinizi ayırmışsınız teşekkür ederim. Ancak gördüğüm kadarıyla siz ateşli silahlar konusunda olduğu kadar edebiyat konusunda da uzman bir kişisiniz. Yine konu ile ilgili bilgilerini paylaşmaktan çok benim hakkımdaki tespitlerinize devam etmişsiniz. Yine teşekkür ediyorum, ama müsade buyurursanız ben de nacizane bir iki tespitte bulunmak istiyorum.
1- Öncelikle nickinizin altında yönetici olduğunuz yazıyor ancak uslubunuz bu sitedeki birçok katılımcı arkadaşdan ziyade kibarlıktan uzak,
2- Benim bildiğim site yöneticileri kendi sitelerine üye olan arkadaşlarına tevazu içinde yaklaşır, diğer üyeler arasındaki uyumu ve saygıyı gözetir, sitenin kalitesinin artırılması için gerekli tedbirleri yine bu tevazu içinde almaya çalışırlar, sizin gibi sözlerden cımbızlama yaparak onları yermeye, küçük düşürmeye çalışmazlar,
3- Tüm mesajlarında konuya katılan diğer arkadaşlarını saygıyla selamlayarak söze başlayıp bitirdiği halde yani ne dediği açıkça yazılı olduğu bir üyeyi diğerlerine saygısızlık yapmakla suçlamazlar,
4- Foruma katılalı daha 2 gün olmuş bir üyeyi daha hiç tanımadan üstü kapalı küstahlık yaptığını ima etmezler,
5- Eleştiriye açık olurlar, kendilerinek karşı en sert eleştiriler yapılsa dahi yumuşak bir üslup kullanırlar, adeta ağız kavgası niteliğinde tartışmalara girmezler,
6- Yöneticiler forum mesajlarında çok fazla görünmezler, çok nadir ortaya çıkar ve tartışmayı bitirici nitelikte herkesi tatmin eder, delilli, isbatlı tespit ve fikir beyanlarıyla gerek bilgi ve gerek etik dersi verirler,
7- Cevap hakkı doğuracak nitelikte eleştirileri, karşı tarafa tam bir cevap hakkı fırsatı tanımadan yapmazlar
8- İşte burada yazdığım türden eleştirel yazıları büyük bir rahatlıkla yayınlarlar...

Burada yazdığım tespitler de benim uzmanlık alanımla alakalı tespitlerim, ben sizin bütün tespit ve eleştirilerinize saygı gösterdim ve yukarıda yazdığım gibi çoğunun doğru olduğunu kabul ettim. Bakalım sizin yukarıda doğruluğunu kabul edeceğiniz herhangi bir eleştiri var mı? Ayrıca size bir öneride de bulunmak istiyorum; "site yöneticiliği hakkında sen bu uzmanlığı nerden alıyorsun, bu tespitleri neye göre yapıyorsun" diye soracak olursanız sizi örneğin adalet.org sitesine üye olmaya ve gözlemlemeye davet ediyorum.
Saygılar..

Alıntı

Bir ekleme daha,

Türkiyeden pakistan'a,çeşitli avrupa ülkelerine giden yerli yapım tabancalarımız içerisinde,herkesin "çöp" olarak tanımladığı ve çıkardığı arzalardan ötürü bıktığı tek markamız Akdal ghost'tur.
En çok met edilen Stoeger,Canik 55,tisaş ve ardından sarsılmazdır,
Sarsılmaz markasındaki problemler 3 aşşağı 5 yukarı yabancı pazarlardada aynen devam etmektedir.

Bahsi geçen problemleri okuduğunuzu ve bunların ortalama 1 seneyi aşkın bir zaman öncesi yapılan yorumlar olduğunu ve geçen süre zarfı içerisinde bir ihtimal olarak bunların düzeltilmiş olabileceğini öğrenmek istemişsiniz,
Bahsedilen problemlerin düzeltilmesi için 1 yıl değil bence 4 yıl gerekiyor,oda firma istikrarlı bir şekilde hareket eder ise.

1996-97 yılları civarı çıkan sarsılmaz "kılınç" serisine olası bir yere düşme durumunda ezilip iş göremez hale gelebileceğinden ötürü sabit olan arpacığı sökülüp takılan yani değiştirilebilen arpacıkla değiştirmeleri 2010 yılını buldu.

Cnc tezgahla üretim yapan tisaş firmasının üretmiş olduğu 1911'ler ortama 3 yıldır piyasada olmasına rağmen halen evrimini tamamlamış değil,bu tabancalarda hala çeşitli parça uyumsuzlukları ve buna bağlı sorunlar çıkmaya devam ediyor.

Canik 55'in ortalama 5000 atışı dahi görmeden ezilip çatlayan aliminyum alaşım gövdeli modellerindeki alaşım gövdeyi değiştirip kaliteli bir alaşım malzeme kullanmaya başlaması ortalama 7-8 yılı buldu.

bunun gibi pek çok örnek verebilirim ama sanırım lafı fazla uzatmaya gerek yok.burada firmaların ciddiyetini anlamanız mümkün.

Yani özetle siz bu yerli firmaları,aman hatalarımızı düzeltelim,aman tabancamız iyi olsun üniversal normlara uysun vs diye düşünüp işlerini ciddiye aldıklarını falan düşünmeyin.
Akdal ghost'ta gerek firma beyin takımının yanlış adımlar atması
gerek mali kaynaklarının sınırlılığından ötürü uzun bir müddet daha mevcut kalite seviyesinin üstüne çıkabilecek bir firma değil.

Öte yandan ilk çıktığı versiyonuyla bile ihale alan pek çok yabancı tabanca mevcut ve bu ihaleler sanmayınki bizdeki gibi 5000 mermi at bırak,5000 mermi atımında her 60 mermide bir tabancayı soğut vs.
Böyle bir dünya yok.
adamlar ihale tabancalarının altından girip üstünden çıkıyorlar.

Heckler&Koch p30
İlk çıktığı versiyonuyla 92 bin adet mermi atmıştır.

Glock 17 gene ilk revize versiyonlarından biriyle kayıtlara geçmiş
300 küsur binlik bir atım serüveninin kahramanı olmuştur.

Anlayacağınız durum bu şekilde.
Sanırım gayet "net" bir şekilde izah ettik.

Saygılar.

Alıntı

Sn.kanuni23, bu forum üçüncü dünya ülkelerine has duygusal temellere dayalı kurallarla yönetilmez...Kurallar ve yönetim şekli olarak ülkemiz dahilinde faaliyet gösteren hiç bir forumu kendisine örnek almaz, standard ve kurallarını bunlara göre belirlemez...Bu forumda kibarlık veya tahammül sadece rafine ve sağlam temelli bilgiye karşı gösterilir...Bu durum sizin anlayış ve bakış açınıza uymayabilir, o da sizin takdiriniz...Sonuçta buraya herkes özgür iradesiyle geliyor, bizlerin de kimseyi cebren veya esneyerek burada tutmak gibi bir kaygımız yok...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi