Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Akdal TR 02 K almak istiyorum ne dersiniz?
Akdal'ın yeni 02 K modelini (kapağın ön tarafında tutma çizgileri olmayan) almak istiyorum. Meslek gereği bayağı da bir indirim var, yanında da FSM 1453 otomatik av tüfeğini hediye edecekler. Bu silah 2007 yılından bu yana forum üyeleri tarafından bayağı eleştirilmiş ve hatta ar-ge çalışmalarına katkıda bulunulmuş. Acaba silahın şu an geldiği durum nedir? Alınabilir ve güvenle uzun süre kullanılabilir bir silah mı? Ayrıca FSM 1453 av tüfeği hakkında ne dersiniz. Yarumlarınızı bekliyorum. Selamlar
(Ayrıca foruma yeni katıldım, buradaki tüm arkadaşları selamlarım)

Eklenti Dosyaları
.pptx   Sunu1.pptx (Boyut: 829.64 KB / İndirilme: 64)

Alıntı

Bu konuda bana fikir verebilecek kimse yok mu? Şimdi gidip alırım, sonra kötü yorum yapmayın haSmile

Alıntı

Merakımdan soruyorum: Yanında kova, leğen ve mandal da verirlerse başka bir modeli tercih etme durumunuz olabilir mi?

Alıntı

(30-01-2011, 05:41 PM)kanuni23 demiş ki: Şimdi gidip alırım, sonra kötü yorum yapmayın haSmile
Smile . Yerli domates alll Big Grin. Stoeger ' de iyi deniliyor. Ama domatesin yanına gelemez. Big GrinBig Grin

Alıntı

Sn.Kanuni23
Sanırım ordu mensubusunuz, kardeşimin yakın bir arkadaşında bulunan Akdal'ı ilk gördüğümde sn.Barış'ın bir Ankara buluşmamızda sarf ettiği sözler aklıma gelmişti.(Cocukken kullandıığı gaz tabancasının daha kaliteli olduğu..) Kimsenin malını kötülemek gibi bir maksadım yok. Ancak Akdal'ın daha çok mesafe kat etmesi gerekiyor. Sn. Ashes bu konuda daha yeterli bilgi verecektir sanırım. Stoeger'e de bir göz atın.Saygılarımla...

Alıntı

Sn. Kanuni23 sadece ucuz ve yanında tüfek veriyorlar diye meknik güvenirliliği olmayan , bir çok tadilat sonunda çalışır hale gelen , tam anlamıyla kendini ispatlamamış bir tabanca almayı düşünüyorsanız Akdal eleştirilerini tekrar okuyun derim . Silaha işallah kimsenin ihtiyacı olmaz ama ihtiyacınız olduğunda da çalışması ve sorunsuz çalışması istenir aksi takdirde sonuçları katlanılamaz olacaktır .Yerli ve mekanik güvenirlilik derseniz Stoeger derim .
Sn. Harun'nun sorusuna katılmamak elde değil .

Merakımdan soruyorum: Yanında kova, leğen ve mandal da verirlerse başka bir modeli tercih etme durumunuz olabilir mi?

Saygılar ...

Alıntı

Sn.Kanuni23,
Tabancamı ilk aldığım hali ile şimdiki hali arasında büyük fark var.Geçen hafta tabancamı tekrar yeni revizyonlar için fabrikaya göndermiştim.2 gün sonra tarafıma geri gönderildi.Her geldiğinde bir öncekine nazaran daha kaliteli bir tabanca elime geçti.Şuan ki haliyle ise çok beğendiğimi söyleyebilirim.Mersin'e döndüğüm zaman paylaşacağım..
Saygılarımla..

Alıntı

Alın alın şahanedirSmile

Alıntı

Cevap yazan tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Elbette bu silahı tercih etme sebebim yanında hediye verilmesi değil, ilk olarak yerli üretim olması, ikinci olarak hafif olması. Ordu mensubu değilim, hukukçuyum. Polis veya asker kadar silaha ihtiyacım olmaz, benimki sadece arkadaşlarla atışa gittiğimizde bir eğlence ve güvenli amaçlı taşımaktan ibaret. Hoşgörünüze sığınarak bir eleştiri yapmak istiyorum. Bu veya buna benzer forumlarda yazdıklarımız bir firmanın geleceğini büyük oranda etkiliyor. Yabancı sitelerden yaptığım araştırmalarda bazı sitelerde bu forumda yazılan eleştirileri söz konusu firmayı karalamak ve "Türk Malı" markası ile dalga geçmek için kullandıklarını gördüm. Ben yerli üreticilerimizi desteklemek gerektiğini düşünüyorum. Acaba S&W, Glock veya benzer ünlü üreticiler pazara ilk çıktıklarında bu halde miydiler? Sonuç olarak ne kadar ucuz olursa olsun çalışmayan bir silahı kimse almak istemez ancak ben bu silahın o kadar da kötü olduğunu düşünmüyorum. Muadili yabancı silahların 5 hatta 6 da bir fiyatına satılan bir silahın onlar kadar başarılı olmasını beklemek ticari mantığa da ters düşer.
Şimdi siz " iyi be kardeşim git al o zaman ne halin varsa gör, bize niye sordun" diyebilirsiniz. Haklısınız. Ancak ben burada daha teknik yorumlar alacağımı düşündüm, bu kanudaki üstadlarımızın "gerekçeli" yorumlarını almak istedim. Şimdi MKE tarafından satışı yapılan, yurt dışına ihracı yapılan ve ordu emniyet gibi çok zorlu teknik şartları isteyen kurumlara satış yapan bir ürünün çalışmadığını söylediğimizde ortaya delil koymak gerektiğini düşünüyorum, aksi halde savımız havada kalır.
Değerli vakitlerini ayırıp yorum yapan arkadaşlarıma teşekkür ederim. Selamlar

Alıntı

Canik,tisaş'ta yerli sermaye,canik in hafif alaşımlı 700 küsur gramlık,üstelik dertsiz tasasız cilasız çalışan modelleri mevcut.
Forumda akdal bölümündeki silah fotoraflarında silahların sökülü halleri var,içlerine bir bakın,göz var nizam var iç parça işçiliği Allaha emanet,birde diğer yerlilerin işçiliğine bakın,zihninizdeki tartışmayı kapatın,en temizi.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi