Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Resimdeki Tüfek Hakkında Bilgi
Resimdeki tüfek hakkında bilgisi olan arkadaşlar tüfeğin dönemi menşei vs. hakkında yorum yaparak bilgilendirirseniz sevinirim.

Eklenti Dosyaları Resim(ler)

Alıntı

Sn redroot, tüfek üzerindeki yazılar, simgeler ve sanayi kodları olmadan size bu tüfeğin ayrıntılarını kimse veremez, müneccimlere bişey demiyorum...Big Grin

Alıntı

Evet bir tüfek bu..Big Grin

Alıntı

Sn.Redroot ;
Sn.Melihağa'ya katılıyorum.
Müneccim olmamakla beraber ; Ağızdan doldurmalı , harbisi üzerinde , yandan çakmaktaşı ateşlemeli ,hak ettiği kıymetin verilmediği aşikar olan.Evet bu bir tüfek ve o ardiyede saklanıyorsa yazık olmuş .Saygılar..

Alıntı

(24-01-2011, 06:00 PM)melihaga demiş ki: Müneccimlere bişey demiyorum...Big Grin
Sn. Münemcimbaşı lütfen görev yerinize, aranıyorsunuz. Help help Smile

Alıntı

Sn redroot, tüfeğin durumu hakkında biraz bilgi veriniz. Görünüş itibarı ile dededen kalma gibi. Oldukça bakımsız. Tüfeğin herhangi bir kağıdı, küreği varmı? Onlarda bilgi kırıntıları vardır. Tüfeğin üzerinde arma, yazı ne varsa, okunur şekilde yüksek çözünürlükte resimlerini ekleyiniz.

İyi günler.

Alıntı

Tekrar merhaba tüfeğin üzerinde sanayi kodu, üretim yeri, marka vs. şiklinde bir bilgi yok sadece üzerinde aşınmış olsada bir Osmanlı damgası mevcut bundan başka bişey yok malesef belki aynı modele rastlayan biri olabilir umuduyla paylaşmak istedim...

Alıntı

Damganın net fotografına bakabilir miyiz..?

Alıntı

Sn. redroot,

Resimdeki tüfek;
tek namlulu,
ağızdan dolma,
müsademeli (veya kapsüllü) ateşleme sistemli,
büyük ihtimalle yivsiz,
ve muhtemelen 19. yüzyılın ikinci yarısında yapılmış.

Diğer Sn. forumdaşların da yazdıkları gibi tam namlu çapı ve boyu, üretici, kontrol damgaları, üretici ve/veya satıcı isimleri gibi bilgiler olmadan -ki bunlar mevcutsa çok net ve detaylı resimler (fotoğraf veya çizim) gerekir- aradığınız bilgileri bulabilmek için.

Bunlar olmadan bir bilgi verebilmek cidden imkânsız. Osmanlı damgalarının bir çoğundan da fazla bir bilgi alma imkânı olmayabilir çünkü bunlar hakkıında kayıtlar ve/veya bilgiler halen mevcut değildir.

Namluyu kundaktan söktüğünüzde, namlu altında en gerilere yakın yerlerde herhangi bir rakam, harf, işaret var mı acaba?
Bir de çakmak tablası dışına ve içine bakabilirsiniz.
Fotoğraf çekecekseniz "makro" özelliği olan bir makina ile kabilse bir ayak veya destek ile makina oynamadan ve flaşla değil de mevcut ışıkta çekerseniz, görüntü önleyen parlamalara ve titremelere mani olursunuz.

Saygılar,

alikozanoglu

Alıntı

Teşekkür ederim yorumlarınız için tüfek genel itibarı ile oldukça yıpranmış durumda. Ben bu tüfeği almak istiyorum aslında biraz bilgi edinmek istedim ederi hakkında birşey söylebilirmisiniz?

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi