Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
P 08 oyma (gefraest) şarjörü HAENEL SCHMEISSER
Ja, das ist wunderbach.

Sayın alpyesilay,

yaşlarımızın yakın olmasına istinaden sizin de Alamanyalardan gelen BetaMax video kasetlerden faydalanarak Almancanızı geliştirmiş olduğunuzu tahmin ediyorum.

Ancak, benim bu tip arşivlere ulaşma şahsım biraz daha fazla olduğu için "wunderbar-wonderful-harika" olarak düzeltmeme izin veriniz Big Grin Big Grin

Türkiye'de sıkı bir Parabelli hastasına bu şarjörleri gösterseniz, dili çözülür, Joseph Goebbels'*den daha iyi Almanca konuşmaya başlar.

*: Kendisi 3. Krallığın propaganda bakanıdır.

Not: Amerikalılar Almanya'dan çekilirken ne var ne yok yağmalamışlar. Bu sebepten ötürü, çoğunlukla, Parabelli ve buna bağlı parçaları ABD'de anavatanından (Almanya) daha ucuza bulabiliyorsunuz. Buna rağmen Haenel Schmeisser damgalı şarjörlerin ABD fiyatı 250 USD ila 400 USD arasında değişiyor. Hani 500 USD ye Glcok sattıklarını düşünürseniz, tabanca parasına şarjör yorumunda pek de haksız sayılmazsınız.

Alıntı

Yok efendim. O betamax kasetlere ulaşma şansımız pek olmadı. Ben de görenlerin izleyenlerin yalancısıyım. Big Grin

Alıntı

(14-11-2011, 05:15 PM)YILDIZ37 demiş ki: Sayın evrenay,kaptırdığınız öbür şarjör daha temizmiş sanırım,dış görünüş olarak pek fazla önemli değil aslında altı üstü bir şarjör.

Dış görünüşü tabi ki önemli değil Sn. YILDIZ37. Nitekim; huyu huyuna, suyu suyuna uygun şarjörü olmazsa tıkanıp duran 90 yaşında "barabelli"ler oyma şarjörle mavi hap almış gibi çalışırlar...

Alıntı

(18-11-2011, 10:41 PM)vefasiz demiş ki:
(14-11-2011, 05:15 PM)YILDIZ37 demiş ki: Sayın evrenay,kaptırdığınız öbür şarjör daha temizmiş sanırım,dış görünüş olarak pek fazla önemli değil aslında altı üstü bir şarjör.

mavi hap almış gibi çalışırlar...

YILDIZ37:
Mavi hap almış derken?

Alıntı

(14-11-2011, 05:23 PM)Kıraç Ata demiş ki: ..........Çalışmasına yardımcı olduğu ihtiyar delikanlıya ne kadar hürmet gösterilmesi gerekiyorsa; bu sanat eserleri de o kadar hakediyor...

Sn. YILDIZ37,
Sn. Kıraç Ata'nın ihtiyar delikanlı benzetmesine binaen; Sn. evrenay'ın Eveyday Carry konusundaki 28. mesajında yapmış olduğu espriye referans vermeye çalıştık ama...

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...357&page=3

Alıntı

Neden fotoğrafları logo üzerinde fotoğraflıyorsun diyen arkadaşlar için:

http://www. Silahmerkezi /ayrinti.asp?ayrinti=523

Şahıs hiç affetmemiş sayın tokoglu'na vermiş olduğum ve bilahare kendisinin mekanında fotoğrafladığım Haenel Schmeisser şarjörü, fxo37 damgalı diye satmaya çalışıyor.
Meraklı bir arkadaş, satıcı şahısa telefon açıp fiyatını öğrenirse sevinirim.
En azından bizde piyasaya uyar yivlenmekten kurtuluruz ;-) .

Alıntı

Her ne kadar bu hurdalarla Sn.tokoğlu ve Sn.evrenay kadar teşriki mesaim olmasa da, '' Bu şarjörün çalıştırmayacağı Barabilli olmaz!...'' lafına gönül rahatlığı ile '' Hadi leennn!... '' diyebilirim...Mübarekler adam seçmekle de kalmıyor, adam kendilerinden başkasına zerre kadar teveccüh gösterse adamı ele güne karşı rezil ediyorlar...Smile

Alıntı

Sayın Evrenay,

yüksek müsadenizle, bir tanıdığımda rastladığım ve ilginizi çeker diyerekten fotoğrafladığım, Hænel Schmeisser şarjörün fotolarını buradan paylaşmak isterim. Sarjör inanılmaz temizlikte ve hepsinden önemlisi paslanmaz. En doğru yorumu tabiki siz yaparsınız.

Saygılar

[Resim: 18fbcebc.jpg]

[Resim: 9f0ba19d.jpg]

[Resim: f4957ed7.jpg]

[Resim: b492bfdc.jpg]

[Resim: 9b3cfe67.jpg]

Alıntı

Sn.bekçihurşit sn.yakınınız eğer satmayı düşünürse tabanınını beğenmeme rağmen (kargoda bana ait)500tl.bir bedel ile alabilirim...slmlr.syglr.

Alıntı

Sayın Tokoğlu üstadım,

kendisine teklifinizi ileteceğim,

Saygılar

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi