Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
P 08 oyma (gefraest) şarjörü HAENEL SCHMEISSER
Arkadaşlar bu şarjör HAENEL SCHMEISSER marka olup Luger P 08 marka ve model tabancaların en aranan şarjörlerindendir Durumuna göre Avrupa'da 250 ila 300 Avro arasında, Amerika Birleşik Devletlerinde ise 250 ila 375 USD arasında bulunabilmektedir.
Aşağıda fotoğraflarını göreceğiniz şarjör tarafımdan Luger'in Orta anadolu bayisinin kolleksiyonuna katılmıştır.

[Resim: DSCN7715.jpg]
[Resim: DSCN7718.jpg]
[Resim: DSCN7724.jpg]

Bu arada oyma derken, şarjörün yekpare blok metalden oyulduğunu zannetmiyorum. Plaka metal üzerinde yapılan freze işlemleri ile gerekli olan girinti, çıkıntı ve boşluklar yapıldıktan sonra metal katlanarak, şarjörün sırt bölgesinden kaynatılıyor. Daha sonra bu kaynak bölgesi parlatılarak kaynak izinin en az seviyede gözükmesi sağlanıyor.

Diğer tip (gestanzt) şarjörlerde ise; yine metal plaka üzerine bu sefer preste, şarjörün iht,yacı olan şekiller verildikten sonra metal katlanıyor ancak kaynatılmıyor. Şarjörü boydan boya geçen bir geçme-tutma tırnağı sayesinde şarjör şeklini koruyor.

Yani benim P 08 Luger şarjörleri hakkındaki malümatım bu şekilde. Teyid etmeden referans olarak kullanmanızı tavsiye etmem.

Alıntı

Sn. evrenay,
Çok güzel bir parça. Aynen silahı gibi sıradışı ayrıntılara ve özene sahip bir şarjör. Günümüz silah imalatçılarına ve mühendislerine bu tabancayı tasarlıyan ve imal edenlerin özenli ve yaratıcı zihniyetlerinden nasip olması dileğiyle. Bilgilendirme ve paylaşım için teşekkür ederim.
Saygılar.

Alıntı

gerçekten çok hoş " HAENEL SCHMEISSER" 10 numara bir şarjör gerçekten sahip olmak isterdim. Hayırlı olsun

Alıntı

Hayırlı olsun Sn evrenay, bilgilendirme için teşekkürler.

Alıntı

Yukarıda fotoğraflarını gördüğünüz Haenel Schmeisser Luger tabanca şarjörümü sayın tokoglu ustama kaptırdıktan sonra, kendi kolleksiyonum için arayışa girmiştim. Bir süre önce çok hoşuma giden bir tane buldum ve aldım. Umarım beğenirsiniz.

[Resim: P1020340.jpg]
[Resim: P1020341.jpg]
[Resim: P1020342.jpg]
[Resim: P1020343.jpg]
[Resim: P1020344.jpg]
Alüminyum şarjör tabanı üzerine damgalanmış seri numarası
[Resim: P1020345.jpg]
Marka yazısının sağındaki Dritte Reich (3. Krallık) kartalı ve pencelerinin altındaki gamalı haca (swastika nın Nazi versiyonu) dikkatinizi çekerim.
[Resim: P1020347.jpg]

Alıntı

Sayın evrenay,kaptırdığınız öbür şarjör daha temizmiş sanırım,dış görünüş olarak pek fazla önemli değil aslında altı üstü bir şarjör.

Alıntı

Sn. YILDIZ37,

Belki bana düşmez ama bu mübareklere sıradan bir şarjör muamelesi yapılmaması gerektiğini düşünüyorum. Çalışmasına yardımcı olduğu ihtiyar delikanlıya ne kadar hürmet gösterilmesi gerekiyorsa; bu sanat eserleri de o kadar hakediyor...

Saygılarımla...

Alıntı

Aşağıda fotoğraflarınızı göreceğiniz Haenel Schmeisser şarjör ise, her ne kadar durumu diğer ikisine göre daha kötü gözükse de, Haenel Schmeisser şarjörlerinin ilk versiyonlarından olması sebebiyle bir kolleksiyoner için her ikisinden de daha kıymetli.
Tabi güzel memleketimde bunu bir hükmü olmadığı için üvey evlat muamelesi görmesi kuvvetle muhtemeldir.

[Resim: P1020349.jpg]
[Resim: P1020350.jpg]
[Resim: P1020351.jpg]
[Resim: P1020355.jpg]
[Resim: P1020356.jpg]
[Resim: P1020357.jpg]
Sayın YILDIZ37,

antikalarla aranızın hiç olmadığı anlaşılıyor. İlk fotoğraflarda görmüş olduğunuz şarjörün Türkiye'de 1250 TL ye satılmış olduğunu söylesem, ikinci şarjöre anında 500 USD teklif edilmiş olduğunu belirtsem (3. kişilere satılmak üzere), belki bunlara Glock şarjörü muamelesi yaparken ikinci bir kez düşünürsünüz.
Özellikle bu şarjörlerin ne emeklerle, nerelerden bulunup, nasıl bedeller ödenerek alındığını bilseniz, sanıyorum ki, görüşleriniz değişir.

Alıntı

(14-11-2011, 05:23 PM)Kıraç Ata demiş ki: ..bu(nlara) sıradan bir şarjör muamelesi yapılmaması gerektiğini düşünüyorum. Çalışmasına yardımcı olduğu ihtiyar delikanlıya ne kadar hürmet gösterilmesi gerekiyorsa; bu sanat eserleri de o kadar hakediyor...

+1.

Alıntı

Ja, das ist wunderbach. Big Grin
Das ist ein SCHMEISSER.
Tam alaman işi. Smile

Tabanca parası değerinde şarjör (ABD standartlarına göre)...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi