Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Multi Caliber Revolvers
Governor, Judge, Circuit Judge vs.. Hukumet gibi silahlar valla...

Yakinda Colt'da President diye 12 Gauge versiyonu cikarip noktayi koyar artik...Bu da Taurus'un 14 gauge Governor'a cevabi, 28 gauge Raging Judge.

[Resim: 28gaTaurusRagingJudge2.jpg]

Alıntı

Bir de yanina "Circuit Judge".

[Resim: RossiCircuitJudge1.jpg]

Alıntı

[Resim: 04.jpg]

Alıntı

[Resim: 08.jpg]

Alıntı

Sayın İlksurfer, bu tip multi caliber silah kullanma şansınız oldu mu?

Alıntı

Hayir hic olmadi.

Konsept olarak beni de cok cezbetmesine ragmen, gerek mevcut modellerin hantalligi, gerekse de sunulan kalibre cesitlerinin savunma amacli kullaniminin pek pratik olmadigini dusunup test etme ihtiyaci duymadim. Ancak kirsal kesimde faydali olabilir. Ornegin 14 gauge fisekler, avda yada dogada karsiniza cikabilecek yilanlara karsi etkili olabilir ama sivil savunma icin yetersiz bir kalibre. 45 kalibre kullanimi icin de cok daha pratik baska modeller var. O yuzden bana pek uymuyor...

Saygilar,

Alıntı

Sn Arkadaşlar,
36 ga veya 28 ga bir toplu tabanca vede bir pompalı(level action da uyar) yan yana oldumu harika olurdu. Çık tarlaya dolaş dolaşabildiğin kadar. Fişek derdi yok bişey yok sık sıkabildiğin kadar. Umarım o günleri görürüm. Taurusun Türkiye temsicisi duysun artık veya birileri de üretsin.

Alıntı

Araştırdım en yakın başlık buymuş.

Toplu tabanca almak niyetindeyim. Ama bilmediğim bir kaç konu var. Yardımcı olunursa iyi olur.

1-) Bu 38 kalibre tabancalarda 9mm veya 3.57 mermide atılabiliyormuş yada 3.57 lerde 38 likte 9mm atmak mümkünmüş diye duymuştum. Ne derece doğru bilmiyorum.

Bu konuda bilgisi olandan rica ediyorum.

2- Emekli astsubaylarda benim çok beğendiğim bir model olan kovboy tipi çıplak uzun namlu 38.kalibre S-W revolverler var. Ama bir ikisini inceledim. son derece yaşlılar. 1900 lü yıllar imalatı falan. Ama fiyatı gayet uygun. 1000 tl civarında satanları var. Ne dersiniz bu silahlardan hayır gelir mi ? Tabanca çok iri değil. Belde taşıması rahat gibi. Bu tabancanın yenisinden MKE de satış oluyor mu ?

Aşağıda satış örnekleri var.

http://www. Silahmerkezi /ayrintis.asp?ayrinti=6617

http:// silahalimsatim/silah-ilani/1905-model-smithwesson/

3- Türkiyede satılıyor mu bilmiyorum yabancı sitelerde 9mm parabellum atan revolverler var. Ama bu mermide kovan dibi tablası kovan çapında olduğu için ay klipsi diye bir aparat kullanmak şartmış. Bu mermiyi Türkiyede bulmak nispeten kolay o yüzden konusunu açıyorum. Bu ay klipsi olmadan kullanılan 9mm revolver var mı Türkiyede ?

Alıntı

Sayın musti267; toplu tabanca konusu, başlı başına bir dünya. Farklı çap ve ebatta onlarca model mevcut. Bu sebeple size forumda yer alan ve tam anlamıyla sorularınızın karşılığını bulacağınızı düşündüğüm, toplu silahlar bölümünü tavsiye ediyorum. Eski bir revolver kullanıcısı olarak, size tavsiyem önce okuyunuz ve imkan bulursanız poligonda biraz atış yapınız. Elinize, bünyenize ve bütçenize uygun modeli bulabilmeniz temennisi ile.

http://www.tabancatufek.com/forum2/forum...php?fid=73

Saygılarımla.

Alıntı

Öncelikle, "Yardımcı olunursa iyi olur." cümlesi pek yakışık almadı, emir içeriyor, bilgi ricasında bulunan birisi için hoş değil...

Sonra, bilginiz olsun, .357magnum revolverlerde .38special atılabilir, ama tersi atılamaz, .357 daha uzundur, 38liğin topuna sığmaz.

[Resim: ammo.jpg]

Namlu çapı aynı olsa da, 9mm mermi kovanında dip tabla çıkık olmadığı için, topta durmaz, ateşlenmez. Bir şekilde destekleyip iğneyi vurdurmayı başarsanız da, 9mm kovanları düz silindir değil, çok hafif konik olduğu için kovan yarılması,genleşmesi olabilir, tehlikelidir.

Memlekette 9mm atan ay klipsli lüferver gördüm, .45lik te gördüm, ama ay klipssiz görmedim. Evet bulldog charter gibi bunu yapan dizaynlar var, ama sadece 9mm atabilen, 6 kapasiteli, şişkin toplu bir lüfoya neden para verilir anlamam, onun yerine .38lik bir minik, veya hem hafif hem ağır dolularla çalışan bir .357 daha makul seçenek olur...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi