Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Paslanmaz Çelik Tisaş Zig M 1911
(18-01-2011, 08:04 PM)ORTAÇ demiş ki: Sayın Forumdaşlarım,
Uzun bir uğraşı sonucu yazdığım yorumları yükleyemeden kaybedince, şimdilik sadece resimlerini sunup, sakin bir kafayla inceleme sonuçlarımı da ekleyeceğim.
Saygılarımla.
Osman

Bu gün .45 ACP mermi tahsisimi almak üzere MKEK' na gittiğimde Tisaş standında yeni 1911' i inceleme imkanı buldum.

Sayın Ortaç ben yeni zig m 1911 steınles stell tabanca aldım ve beslenme sorunu yaşıyorum gerçekten bir şevkle aldığım tabancamdan soğudum. Bazen ilk yatağa sürmede bazen 4.5 bazen son fişekte yatağa tam girmiyor daha 25 adet fişek attım 2 şarjörde aynı yardımcı olun lütfen teşekkür ederim.

Alıntı

Sayın Ortaç ben yeni zig m 1911 steınles stell tabanca aldım ve beslenme sorunu yaşıyorum gerçekten bir şevkle aldığım tabancamdan soğudum. Bazen ilk yatağa sürmede bazen 4.5 bazen son fişekte yatağa tam girmiyor daha 25 adet fişek attım 2 şarjörde aynı yardımcı olun lütfen teşekkür ederim.

Alıntı

Sayın Ortaç merhaba. Yakın zamanda bir Tisaş M1 9mm almayı düşünüyorum. Forumdaki bütün konuları okumama rağmen tatmin edici veriye ulaşamadım çünkü zaten silahla ilgili az yorum varken bir de yıllar öncesine ait yorumlar olunca size danışmak istedim. Mail atmama sistem izin vermedi yeri yanlış olduysa özür dilerim. 

Sorum şu. Silahla ilgili belirtilen finishing in kötü olduğu, torna izlerinin olduğu ve namlu yüksüğünün tam otuemadığı şikayetleri vardı. Bu sorunlar düzeltildi mi? Bilmediğim ve sizin farkettiğiniz başka sorunlar var mı? Silahın artıları mı eksileri mi daha fazla? 9mm olanı ile bir mesainiz oldu mu bilmiyorum ama .45 acp ile haşır neşir olmuş birisi olarak yeterli bilgiye sahip olduğunuzu düşünüyorum. Yardımcı olursanız ve sorularımı cevaplarsanız sevinirim.

Alıntı

Sn; Ali Verani ve Sn; Symurg
Osman Ortaç üstadın youtube videolarını izlerseniz Tisaş ile ilgili paylaşım, yorum yapmadığını görürsünüz, söz konusu 1911 in videolarını kendi kanalından çok önce kaldırdı, canlı yayınlarda Tisaş ile ilgili sorulara yorum yapmıyor sizlerin de sorularını yanıtlacağını düşünmüyorum, zaten bu konu da çok önce açılmış. İyi günler.

Alıntı

1911'in gerçeğini bulamayıp çakmasına sahip olma düşüncem silahı elime alıp atış yaptıktan sonra ortadan kalktı. Benim için genel kalite ve tetik mesafesi/ağırlığı beklentilerimin dışında kaldı. Sizin ölçütleriniz farklı olabilir.

Her ne kadar sorunuz Sn Osman Ortaç'a sorulmuş ise de silahı görmeniz ve denemenizin faydalı olacağı düşüncesindeyim. İstanbul'da iseniz MNE'de deneyebilirsiniz.

Saygılarımla

Alıntı

Bir yakınımda var, Tisaş'ın 1911 (45 cal) modeli. Kısıtlı imlanlar dahilinde atış yapıyor olsa da, silahı sıfır aldığından bu yana tam anlamı ile 20-25 adet mermiyi, sıkıntısız atamadığından müzdarip.

Alıntı

(17-07-2018, 09:09 AM)Gauge12 demiş ki: Sn; Ali Verani ve Sn; Symurg
Osman Ortaç üstadın youtube videolarını izlerseniz Tisaş ile ilgili paylaşım, yorum yapmadığını görürsünüz, söz konusu 1911 in videolarını kendi kanalından çok önce kaldırdı, canlı yayınlarda Tisaş ile ilgili sorulara yorum yapmıyor sizlerin de sorularını yanıtlacağını düşünmüyorum, zaten bu konu da çok önce açılmış. İyi günler.

Syn Gauge12 haklısınız bir videosunda söylemişti bunu siz söyledikten sonra anımsadım. Tip olarak beğendiğim bir model ve Colt larla kıyaslanamayacağını biliyorum. Poligonda en azından nefsimizi körleyelim düşüncesiyle almayı düşünüyordum ama gerçekten büyük soru işaretleri oluştu kafamda. Alınamayacak kadar mı kötü acaba?

Açıkcası silah 1000 fişek atsın ama tutukluk yapmasın, boyası atmasın, 20.000 atım sonrası bile kırım yaşamasın diye bi düşüncem yok. Fakat her 20 fişekte tutukluk yapacaksa, 1000 atıma ulaşmadan kırım yaşayacaksada almak istemem. Buna karar verebilmek için sayın Ortaç ın yorumunu beklemiştim ama anlaşılan bu olmayacak.

Alıntı

(17-07-2018, 12:34 PM)lenduha demiş ki: 1911'in gerçeğini bulamayıp çakmasına sahip olma düşüncem silahı elime alıp atış yaptıktan sonra ortadan kalktı. Benim için genel kalite ve tetik mesafesi/ağırlığı beklentilerimin dışında kaldı. Sizin ölçütleriniz farklı olabilir.

Her ne kadar sorunuz Sn Osman Ortaç'a sorulmuş ise de silahı görmeniz ve denemenizin faydalı olacağı düşüncesindeyim. İstanbul'da iseniz MNE'de deneyebilirsiniz.

Saygılarımla

Denemek en iyisi olacaktır. Vakit bulabilirsem deneyip karar veririm. Teşekkürler

Alıntı

(17-07-2018, 02:44 PM)pasa_7676 demiş ki: Bir yakınımda var, Tisaş'ın 1911 (45 cal) modeli. Kısıtlı imlanlar dahilinde atış yapıyor olsa da, silahı sıfır aldığından bu yana tam anlamı ile 20-25 adet mermiyi, sıkıntısız atamadığından müzdarip.

Bilmiyorum bu kadar sıkıntılı olduğunu da düşünmüyorum silahın genel olarak. Silahından bi kusur mu var acaba? Silahı hiç garantiye gönderdi mi? Gönderdiyse ne cevap aldı?

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi