Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Paslanmaz Çelik Tisaş Zig M 1911
Tabii ki Aynur Hanımla, Selçuk Beyle de paylaştım, ama Trabzonda Hüsnü beye defalarca söyledim. Herhalde en çok yazılı ve sözlü geri bildirimi benden almışlardır.
Benim tenkitlerim ve uyarılarım işe yaradı mı bilmem ama forumu da takip ettiklerini ifaade etmişlerdi.
Saygılar.
Osman

Alıntı

Selamlar Sn.Ortaç,

Sizin de bahsettiğiniz üzere SS modeline gelinceye kadar epeyce yol katetmişler gibi görünüyor.
IDEF'11 de ZIGM45 i inceleme fırsatı buldum. Ufak tefek estetik kusurlar dışında açıkçası gözüme hiç fena görünmedi.
Sanırım ağustos ayı gibi piyasaya sunulacakmış.
Bir ZIG üstadı olarak, sizin görüşleriniz ve sonrasında modifikasyon için vereceğiniz destekWink benim için çok önemli.

Saygılarımla

Alıntı

(24-05-2011, 09:08 AM)roan demiş ki: Selamlar Sn.Ortaç,

Sizin de bahsettiğiniz üzere SS modeline gelinceye kadar epeyce yol katetmişler gibi görünüyor.
IDEF'11 de ZIGM45 i inceleme fırsatı buldum. Ufak tefek estetik kusurlar dışında açıkçası gözüme hiç fena görünmedi.
Sanırım ağustos ayı gibi piyasaya sunulacakmış.
Bir ZIG üstadı olarak, sizin görüşleriniz ve sonrasında modifikasyon için vereceğiniz destekWink benim için çok önemli.

Saygılarımla

Estağfurullah Sayın Roan,
Zaten epeyidir görüşemiyoruz, fırsat olur.
Nede M45 düşündüğünüzü anlayamadım, geleneksel 1911 Government kasa daha güzel değil mi. Zaten bull barrel konusunda henüz deneyimleri yok.
Taşımak için diyorsanız, diyeceğim yok ama poligon atışı için 5" namlu ideal.
Biliyorsunuz benim hamsili de terfi ederek SS oldu.
İsterseniz birlikte deneriz ve modifikasyon konusunda da sohbet ederiz.
Saygılar.
Osman

Alıntı

(24-05-2011, 05:44 PM)ORTAÇ demiş ki: Estağfurullah Sayın Roan,
Nede M45 düşündüğünüzü anlayamadım, geleneksel 1911 Government kasa daha güzel değil mi. Zaten bull barrel konusunda henüz deneyimleri yok.
Saygılar.
Osman

Sn. Ortaç,
Ah bir fırsatını bulabilsem de görüşebilsek.
M45 i düşünme sebebim Al Pacino'dur (yanlış bilmiyorsam Heat filminde kullandığı officer)Wink
Compact boyutları beni cezbetti açıkçası.
Aslına bakarsanız; geçen sene (dün gibi hatırlarım 13 mayıs 2010)'da
bir Series 80 MKIV Government için emniyete dilekçe vermiştim.
Silahın ilk sahibi silahı ''silah dünyası''ndan almış.
Silah dünyası işi geçen sene patlayınca, dosya il emniyette takıldı.
Ama ben hala umutluyum
Eylül-ekim gibi hala dosya çıkmazsa sizin tavsiyeleriniz doğrultusunda tabi duygusallığında etkisiyleBig Grin M45 e yönlenebilirim.
Saygılarımla

Alıntı

(25-05-2011, 08:00 AM)roan demiş ki:
(24-05-2011, 05:44 PM)ORTAÇ demiş ki: Estağfurullah Sayın Roan,
Saygılar.
Osman

Sn. Ortaç,
Ah bir fırsatını bulabilsem de görüşebilsek.
M45 i düşünme sebebim Al Pacino'dur (yanlış bilmiyorsam Heat filminde kullandığı officer)Wink
Compact boyutları beni cezbetti açıkçası.
Aslına bakarsanız; geçen sene (dün gibi hatırlarım 13 mayıs 2010)'da
bir Series 80 MKIV Government için emniyete dilekçe vermiştim.
Silahın ilk sahibi silahı ''silah dünyası''ndan almış.
Silah dünyası işi geçen sene patlayınca, dosya il emniyette takıldı.
Ama ben hala umutluyum
Eylül-ekim gibi hala dosya çıkmazsa sizin tavsiyeleriniz doğrultusunda tabi duygusallığında etkisiyleBig Grin M45 e yönlenebilirim.
Saygılarımla

Sayın Roan, Al Pacino' nun da boyutları compact, size tam boy yaraşır.Big Grin
Saygılar.
Osman

Alıntı

(25-05-2011, 10:30 AM)ORTAÇ demiş ki: Sayın Roan, Al Pacino' nun da boyutları compact, size tam boy yaraşır.Big Grin
Saygılar.
Osman

Big GrinBig GrinBig Grin
Ne diyebilirim ki?
Doğru.

Saygılarımla

Alıntı

Biraz ortadan olacak ama bu zig 1911 mi daha iyi yoksa girsan 1911 mi? Yurt dışındaki 1911 parçaları bu yerli yapımlara uyuyor mu? Misal kabze , yaylar ve benzeri saygılarımla

Alıntı

(28-05-2011, 10:03 PM)gendermarie demiş ki: Biraz ortadan olacak ama bu zig 1911 mi daha iyi yoksa girsan 1911 mi? Yurt dışındaki 1911 parçaları bu yerli yapımlara uyuyor mu? Misal kabze , yaylar ve benzeri saygılarımla

Girsan konusunda bir bilgim yok, ama ZİG M1911' e Colt' lara uyan parçalar uyuyor.
Ancak namlu yüksüğü, emniyet ve kabza emniyetinin takılmasında küçük bir müdahale gerekebiliyor. Ayni müdahale ,silahınız orjinal Colt 1911 de olsa gerekecektir. Yaylar, pimler, tetik, horoz, sürgü kilidi, kabza kapakları ve vidalar tamamen uyumlu.
Ama, silah onarımında tecrübeniz yoksa bu işi deneyimli bir ustaya bırakmanızda fayda var.
Saygılarımla.
Osman

Alıntı

Sayın Ortaç;uzun zamandır sizi takip ediyorum.Çalışmalarınız cidden takdire şayan.Sayenizde 1911 ci olduk.Satın alma belgeside çıkardım.Ancak,geçenlerde forumda tisaş'ın makinelerini yenilediğini ve 1911 lerde görülen belli başla hataların(kabze konturu traşı vs.)düzeltileceği yönünde bir haber vardı.İşin aslı kafam karıştı.Sizin bilginiz vardır.Biraz daha bekleyeyim mi? Yoksa alayım mı? Teşekkürler.

Alıntı

[/font][font=Verdana] slm sıradışı olablir ama sayın ortaç sizin ziganaya özel malzemeler getirip fabrikada motte ettirdiğinizi durdum mümkünse banada yardımcı olurmsunuz ....sig sauer x-five satan biri olarak 45 acp geçmeyi düşündüm...
ger5çekten para ondance gibi veya colt bir silaha yüksek bedel öedemk zorunda değiliz eğer gerçek kalıcı ve kullanıcı bir güzellik olursa fikirlerinizi benimsemek isterim...saygılarla niyo53@hotmail.com
eğer bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim....yoksa para kıyıp para ondance alacağım niyo53@hotmail.com 0507 768 53 53 & 0506 690 69 81

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi