Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Paslanmaz Çelik Tisaş Zig M 1911
Ruhsat işlemlerim biraz uzadığı için makinemi henüz alamadım. Her işte bir hayır vardır. Önceden C45 almayı kafama koymuştum. Ama Zig M 1911 Stainless Steel modelinin demosunu inceledikten sonra kararım değişti. Yabancı olsa tabiki daha iyi olur ama yerli tabancalar arasında en çok hoşuma giden bu oldu. Sayın Ortaç ile telefonda görüştüm. Bana modifiye yaptığı Zig M 1911 i gösterebileceğini söyledi. Uygun olursa tabiki silahım geldikten sonra modifiye yaptırmayı düşünüyorum. Sayın Ortaç da bulunan P220 yi de incelemek istiyorum. Yabancı almaya karar verirsem de onu düşünüyorum. Aslında yabancılar arasında en çok hoşuma giden Kimber CDP II modelidir. Türkiyede satışı yok sanırım. Olsa gözüm kapalı alırım. Sürekli taşıyacağım için görsellik benim için önemlidir. Hayırlısı inş.

Alıntı

(17-05-2011, 01:47 PM)cappadocia demiş ki: ....Sürekli taşıyacağım için görsellik benim için önemlidir. Hayırlısı inş.

Evet hayırlısı İnşallah... Big Grin

Alıntı

Kim diyebilir ki görünüş benim için önemli değildir diye? Ama tabi ki öncelik kalite değilmi? Hayırlı uğurlu olsun efendim, benim de listemde olan bir tabanca.
Saygılar.

Alıntı

(17-05-2011, 03:11 PM)karabasan demiş ki: Kim diyebilir ki görünüş benim için önemli değildir diye?

Tabii ki önemlidir... Fakat, taşınacağı için bu önem daha da artıyorsa, '' görünüş '' tabiri yerine başka bir tabir kullanılır.

Alıntı

Merhaba Sayın Murata
Söylediğiniz şeyden anladığım gösteriş yapmak istediğimimdir. Ama şunu söylemek isterim ki gösteriş meraklısı değilim. Bulundurma ruhsatlı bir silahı alıp evde bi köşede duracaksa güvenlik amaçlı alınmış, lazım olduğunda kullanılmak içindir ve bana göre ne kalitesi ne de görüntüsü önemli değildir. En ekonomik olanı alınır. Fakat sürekli belinde taşıyacaksan ve bu senin vucudunun bir parçası gibi olacaksa, hem taşıma rahatlığı hem kendine olan güvenin hem de yakışan bi şey olması gerekir ve gücün yettiği kadar kaliteli ve gösterişlisini almak gerekir diye düşünüyorum. Zig M 1911 modeli sanki taşımak için büyük gibi düşünmüştüm ama tisaş yetkililerinin geldiğinde belime taktım ve normal bir silahtan daha fazla print vermiyor. Gayet rahat taşınabilir. İşçilik kalitesi tabiki yabancılara göre düşük ama biraz da milliyetçi olmak gerekir. Bizim insanımız kazansın. Türkiyemiz kazansın ve adı duyulsun. Başka ülkelerde bizim mallarımızın yorumları yapılsın isterim.
Saygılarımla,
Merhaba Sayın Murata
Söylediğiniz şeyden anladığım gösteriş yapmak istediğimimdir. Ama şunu söylemek isterim ki gösteriş meraklısı değilim. Bulundurma ruhsatlı bir silahı alıp evde bi köşede duracaksa güvenlik amaçlı alınmış, lazım olduğunda kullanılmak içindir ve bana göre ne kalitesi ne de görüntüsü önemli değildir. En ekonomik olanı alınır. Fakat sürekli belinde taşıyacaksan ve bu senin vucudunun bir parçası gibi olacaksa, hem taşıma rahatlığı hem kendine olan güvenin hem de yakışan bi şey olması gerekir ve gücün yettiği kadar kaliteli ve gösterişlisini almak gerekir diye düşünüyorum. Zig M 1911 modeli sanki taşımak için büyük gibi düşünmüştüm ama tisaş yetkililerinin geldiğinde belime taktım ve normal bir silahtan daha fazla print vermiyor. Gayet rahat taşınabilir. İşçilik kalitesi tabiki yabancılara göre düşük ama biraz da milliyetçi olmak gerekir. Bizim insanımız kazansın. Türkiyemiz kazansın ve adı duyulsun. Başka ülkelerde bizim mallarımızın yorumları yapılsın isterim.
Saygılarımla,

Alıntı

Sayın Murata; o kadarını yazmışken devamını da getirmenizi beklerdim. Görünüşten kastım, "adamın oğlu olmuş tutmuş çükünü kopartmış" durumu değildir, görmemişliğin ne olduğunu iyi kötü bilirim. Bu forumda yazı yazan herkesin iyi kötü adab-ı muaşeret kurallarını bildiğini varsayıyor ve saygılarımı sunuyorum.

Alıntı

(17-05-2011, 05:47 PM)cappadocia demiş ki: Merhaba Sayın Murata
Saygılarımla,

Ben sizin yerinizde olsam tam aksini düşünürdüm. Yani hele de sürekli taşıyacaksam, görüntüsünden çok mekanik güvenilirliği konusunda kendini ispatlamış bir silah tercih ederdim.

Saygılar...

(18-05-2011, 12:20 AM)karabasan demiş ki: Sayın Murata; o kadarını yazmışken devamını da getirmenizi beklerdim. Görünüşten kastım, "adamın oğlu olmuş tutmuş çükünü kopartmış" durumu değildir, görmemişliğin ne olduğunu iyi kötü bilirim. Bu forumda yazı yazan herkesin iyi kötü adab-ı muaşeret kurallarını bildiğini varsayıyor ve saygılarımı sunuyorum.

Sn. karabasan; Yazdıklarımla sizi kırmak istemedim. Eğer, böyle birşey olduysa da özür dilerim. Anlatmak istediğim şey, eğer ilk amacın yerini görünümü göstermek almış ise, yani, kişi kendi tercih ve çözümüne hitap edecek bir üründen ziyade, tercihini ikinci şahısların beğenisi için yapmışsa, buna gösteriş denir demek istedim.

Saygılar benden.

Alıntı

Asıl siz kusura bakmayın!! Gereksiz yere size de sıkıntı verdim gece gece. Yok yere açıklama yapma gereği duymanız da cabası. İyi geceler sayın Murata.
Saygılar.

Alıntı

Bugün trabzonda işim gereği tisaşın bürosuna gittim.Bende paslanmaz çelik tisaş zig 1911 i inceleme fırsatım oldu.Sn.ortaç beğendiği ve beğenmediği yönleriyle çok doğru ve net bilgiler aktardı.Görsel anlamda şunu belitmek isterim. Alışageldiğimiz siyah veya beyaz boyalar dışındaki görüntüsü ile çok konuşulacağa ve ilgi odağı haline geleceğe benziyor.Selamlar...

Alıntı

(18-01-2011, 11:13 PM)ORTAÇ demiş ki:
(18-01-2011, 11:07 PM)turan tactical demiş ki: Onca eleştiri, onca yorum boşuna demek ki hala aynı kabza kesimi Sad Çeliğe yazık, tencere yapıp aş evine bağışlasalar aç doyar!

Merak ettim neden ayni hatada israr ediyorlar diye.
Efendim, tezgahlarının ayarı öyleymiş, değiştiremiyorlarmış.
O CNC cihazını bunca cehaletime rağmen uğraşırsam ben bile kabza ön traşı için programlayabilirim.
Pes yani ne diyebilirsiniz.
Tüketici tepki vermeyip bu hali ile satın almaya devam ederse niye düzeltsinler ki.
Saygılar.
Osman

bu şikayetleri "stand görevlisi Aynur hanım"lamı paylaştınız?

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): yalin, 1 Ziyaretçi