Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Paslanmaz Çelik Tisaş Zig M 1911
Hala hatlar simetrik değil,fotoğraflara bakınca hala bazı şeylerin tam olarak oturmadığı belli oluyor.

Alıntı

Sn Arkadaşlar,
1911 ve türevlerinde içime sindiremediğim ve bir türlü teknik açıdan sevemediğim yaprak yay kullanımı. Bu yayın kalınlığı, 3 parçaya bölümünün mesafesi, kesimi eğimi yerleşimi çok hassas. En ufak hata ve korozyon bu yayı etkiliyor. Bu yay ise kabza emniyeti, tetik ve horoza bağlı parçalara etki ettiği için çok hassas bir yay.

Alıntı

Bu arada sarsılmaz k2 45 deneyip kullanma şansı olan varmı arkadaşlar aranızda?
Forumda tam çelik 45'lik furyası başladı,kimse k2 ye yanaşmıyorSmile
Atış yapmadım ama uzun kunduz kuyruğuyla birlikle incelediğim demonun ele oturuşu tisaş 1911 den daha iyiydi.

Alıntı

(18-01-2011, 08:04 PM)ORTAÇ demiş ki: Yüksek fiyatına rağmen satın alınabilir.

Acaba fiyatı nedir Sn.ORTAÇ ? Bizimle paylaşır mısınız?

Stainless steel'in 9x19'luk versiyonu çıkacak mı? Bilginiz var mı?

Alıntı

Sayın ombra,
Fiyatı 2450.- TL. 9 mm Para 1911 ile ilgili bilgim yok, ama hiç tavsiye etmem. 1911 alacaksanız .45 ACP olmalı.
Saygılarımla.
Osman

Alıntı

(20-01-2011, 11:14 PM)ORTAÇ demiş ki: Sayın ombra,
Fiyatı 2450.- TL. 9 mm Para 1911 ile ilgili bilgim yok, ama hiç tavsiye etmem. 1911 alacaksanız .45 ACP olmalı.
Saygılarımla.
Osman

Çakma 1911'e çakma kalibre. Big Grin Bulundurma olacağı için kalibre takıntım yok. Önceliğim kolay mermi temini, tek tabanca olduğundan mermi sıkıntısı çekmek istemiyorum.

Alıntı

Saygıdeğer üstadlar,zigana 1911 i boyatarak ve sn Ortaç ın da yaptığı gibi bazı parçalarını değiştirerek para ordnance limited e benzetebilirmiyiz.Aklıma takıldı ne derece benzeyebilir,çok hoşuma giden bir model ama çok pahalı olduğundan,bu yöntemle en azından nefsimi körlerim diye düşünüyorum.Sizlerinde fikirlerini alabilirsem çok mutlu olurum.Şimdiden teşekkürler. Saygılarımla

Alıntı

(24-03-2011, 11:48 PM)whiteblood demiş ki: Saygıdeğer üstadlar,zigana 1911 i boyatarak ve sn Ortaç ın da yaptığı gibi bazı parçalarını değiştirerek para ordnance limited e benzetebilirmiyiz.Aklıma takıldı ne derece benzeyebilir,çok hoşuma giden bir model ama çok pahalı olduğundan,bu yöntemle en azından nefsimi körlerim diye düşünüyorum.Sizlerinde fikirlerini alabilirsem çok mutlu olurum.Şimdiden teşekkürler. Saygılarımla

Sayın Whiteblood,
Bir ara ben de bir Para OrdnanceGI Expert almayı düşünüyordum, hatta sipariş bile vermiştim. Mümessili düştüğü sıkıntılar nedeniyle ithalatı yapamadı. ben de almak zorunda kalmadım.
İnanın ki, Zig 1911' in SS modeli Para' lardan çok daha kaliteli hale geldi.
Türkiye şartlarındaki fiyat-kalite optimizasyonuna bakarsanız,... neyse reklama girmek istemiyorum. En iyisi MKEK' na gidip değişik markaların 1911 alternatiflerine bakınız ve kararınızı veriniz. Yerli silahların uçuk fiyarları bile, ithal 1911 ve klonlarının Türkiyedeki astronomik fiyatlarının yanında ucuz kalıyor.
Saygılar.
Osman

Alıntı

(24-03-2011, 11:48 PM)whiteblood demiş ki: Saygıdeğer üstadlar,zigana 1911 i boyatarak ve sn Ortaç ın da yaptığı gibi bazı parçalarını değiştirerek para ordnance limited e benzetebilirmiyiz.Aklıma takıldı ne derece benzeyebilir,çok hoşuma giden bir model ama çok pahalı olduğundan,bu yöntemle en azından nefsimi körlerim diye düşünüyorum.Sizlerinde fikirlerini alabilirsem çok mutlu olurum.Şimdiden teşekkürler. Saygılarımla

Tabanca yı al, boyat, parçalarını değiştir o kadar masraf yapacağınıza bir tane super 38 kovalayın.

Alıntı

Sayın Ortaç,
Benimki sadece benzeyebilirmi diye bi fikir almaktı,zaten sizin yerli 1911 e neler yaptığınızı görünce,epeyce bi heyecanlanarak acilen bir 1911 sahibi olmak istedim,işin doğrusu sizin isteğiniz ve Dursun ustanın maharetiyle zig 1911 in muhteşem bir hale gelmesinden sonra bende 1911 hastalığı başgösterdi.bu bakımdan size teşekkürü bir borç biliyorum.Sizler gibi üstadlardan öğrenecek çok şey olduğunuda iyi biliyorum.Bu arada bana aşıladığınız 1911 hastalığı yüzünden bana birşey olursa mesuliyeti size aittirBig Grin SAYGILARIMLA
Sn.Berkeley,yerli 1911 paslanmaz çelik birde fiyatı para ordnance ye göre makul,ben de biraz modifikasyonla farklı bişeyler yapılabilirmi diye sormuştum sadece.SAYGILAR

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi