Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Paslanmaz Çelik Tisaş Zig M 1911
Sayın Forumdaşlarım,
Uzun bir uğraşı sonucu yazdığım yorumları yükleyemeden kaybedince, şimdilik sadece resimlerini sunup, sakin bir kafayla inceleme sonuçlarımı da ekleyeceğim.
Saygılarımla.
Osman

Bu gün .45 ACP mermi tahsisimi almak üzere MKEK' na gittiğimde Tisaş standında yeni 1911' i inceleme imkanı buldum.
Beğendiklerim:
-Kaliteli finişing yapılmış paslanmaz çelik sürgü ve gövde,
-Novak tipi üç beyaz noktalı gez ve arpacık,
-Hafileştirilmiş, ayar vidalı tetik,
-Horoz,
-Torks başlı kabza kapak vidaları,
-Ön ve arka sürgü kavrama çizgileri,
-Kunduzkuyruğu kabza emniyeti,
-İptal edilmiş iğne emniyeti,
-Keskin ve yumuşak tetik çekimi,
-Abartısı azaltılmış marka model yazıları.
-Düz tip horoz yayı yuvası.
Beğenmediklerim:
-Her türlü ikaz ve talebe karşı israrla düzeltmedikleri kabza ön konturu,
-Kalitesiz, yan sanayi aksesuarları (Kabza emniyeti, çift taraflı emniyet mandalı, plastik kabza kapakları, şarjör kilidi, sürgü kilidi ve kilit yay borusu ve horoz yay yuvası.)
-İyi bitirilmemiş sürgü sırtı.
Sonuç:
Bir yıl içinde çok gelişmiş, eksik ve hataları çok masraf yapmadan düzeltilebilir.
Yüksek fiyatına rağmen satın alınabilir.
Stand görevlisi Sn. Aynur Hanıma da gösterdiği incelik ve iyi niyetten ötürü teşekkürü borç bilirim.
[Resim: th_2011-01-18135219.jpg]
[Resim: th_2011-01-18135207.jpg]
[Resim: th_2011-01-18134815.jpg]
[Resim: th_2011-01-18134755.jpg]
[Resim: th_2011-01-18134730.jpg]
[Resim: th_2011-01-18134701.jpg]
[Resim: th_2011-01-18134649.jpg]
[Resim: th_2011-01-18134628.jpg]
[Resim: th_2011-01-18134539.jpg]
[Resim: th_2011-01-18134508.jpg]
[Resim: th_2011-01-18134443.jpg]

Alıntı

Rolleyes 
Merakla bekliyorum.Bu model stainless steel modeliydi değilmi sn Ortaç?Emeğinize sağlık güzel fotoğraflar.

Alıntı

(18-01-2011, 08:37 PM)muneccimbasi demiş ki: Bu model stainless steel modeliydi değilmi

Stainless steel = Paslanmaz çelik

Alıntı

Sn harun bunu sormamın sebebi çeviri yeteneğimin olmamasından çok, yüzey görünümünü bahsedilen modelde daha mat zannetmemdir.Hatta resimde daha mat görünen kısımlarında biraz daha koyu tonda bekliyordum.Biraz tisaşın özensiz krom kaplamaları gibi hissettirdiği için özellikle sordum.Neyse derin ingilizce bilginizle beni aydınlatmanız sizi memnun ettiyse ne mutlu bana ...

Alıntı

Evet efendim,
Yanak ve düz yüzeyler parlak, diğer yüzeyler mat SS.
Saygılar.
Osman

Alıntı

Onca eleştiri, onca yorum boşuna demek ki hala aynı kabza kesimi Sad Çeliğe yazık, tencere yapıp aş evine bağışlasalar aç doyar!

Alıntı

(18-01-2011, 11:07 PM)turan tactical demiş ki: Onca eleştiri, onca yorum boşuna demek ki hala aynı kabza kesimi Sad Çeliğe yazık, tencere yapıp aş evine bağışlasalar aç doyar!

Merak ettim neden ayni hatada israr ediyorlar diye.
Efendim, tezgahlarının ayarı öyleymiş, değiştiremiyorlarmış.
O CNC cihazını bunca cehaletime rağmen uğraşırsam ben bile kabza ön traşı için programlayabilirim.
Pes yani ne diyebilirsiniz.
Tüketici tepki vermeyip bu hali ile satın almaya devam ederse niye düzeltsinler ki.
Saygılar.
Osman

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
drmehmet
(18-01-2011, 08:04 PM)ORTAÇ demiş ki: Beğenmediklerim:
-Kalitesiz, yan sanayi aksesuarları (Kabza emniyeti, çift taraflı emniyet mandalı, plastik kabza kapakları, şarjör kilidi, sürgü kilidi ve kilit yay borusu ve horoz yay yuvası.)
Sonuç:
Bir yıl içinde çok gelişmiş, eksik ve hataları çok masraf yapmadan düzeltilebilir.

Sn. Ortaç.
Hamsili 45'liğe yeni bir kardeş gelecek galiba Shy?

Hamsili 45'lik üzerinde gerçekleştirdiğiniz mucizeden sonra bu silah üzerinde neler yapabileceğinizi hayal bile edemiyorum.

Beğenmediğiniz özellikleri gidermek önceki çalışmanıza göre daha kolay ya da zor mudur?

Yan sanayi parçaları için dışarıdan hazır satın alma yapılabileceğinden problem nispeten az olur diye düşünüyorum.

Kabza önü tıraşı ve kovan tahliye penceresinin açılması gibi tesviye işlemleri sırasında oluşabilecek ufak defektler işlem sonrasında boya yapılamayacağı için daha tehlikeli mi olur?

Saygılarımla.

Alıntı

Kabza ön kısmını kesmek için CNC ayarı yapmak çok zor, ama sürgü üzerindeki çekme kertiklerini açısını değiştirerek açmak için CNC ayarı yapmak kolay...Fason üretim yaptıkları bir müşteriden '' Bu böyle olacak... '' talebi geldi mi iş kolay, yerli silahsever veya tüketiciden talep geldi mi zor...Adamı o kadar kolay ve utanmadan salak yerine koyuyorlar ki...Tipik yerli üretici zihniyeti ve aradan bir asır geçse de değişeceği yok...

Bence en olumlu değişiklik iğne kilidi tertibatı ve sürgüdeki yatağının iptal edilmesi...
Direk Novak gez ile gelmesi de sürgü üzerinde ekstra işlem yapmaya gerek bırakmayan güzel bir artı...

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
blueokkes
(18-01-2011, 11:31 PM)lupus demiş ki: Kabza ön kısmını kesmek için CNC ayarı yapmak çok zor, ama sürgü üzerindeki çekme kertiklerini açısını değiştirerek açmak için CNC ayarı yapmak kolay...Fason üretim yaptıkları bir müşteriden '' Bu böyle olacak... '' talebi geldi mi iş kolay, yerli silahsever veya tüketiciden talep geldi mi zor...Adamı o kadar kolay ve utanmadan salak yerine koyuyorlar ki...Tipik yerli üretici zihniyeti ve aradan bir asır geçse de değişeceği yok...

Bence en olumlu değişiklik iğne kilidi tertibatı ve sürgüdeki yatağının iptal edilmesi...
Direk Novak gez ile gelmesi de sürgü üzerinde ekstra işlem yapmaya gerek bırakmayan güzel bir artı...
Üstadım, gödüğüm kadarıyla gezler Novak değil, taklidi, CNC ayarı konusunda galiba fazla uçmuşum, ben yapamazsam Tursin Usta yapar.Tongue
Saygılar.
Osman

(18-01-2011, 11:24 PM)balkan demiş ki:
(18-01-2011, 08:04 PM)ORTAÇ demiş ki: Beğenmediklerim:
Sonuç:

Sn. Ortaç.
Hamsili 45'liğe yeni bir kardeş gelecek galiba Shy?

Hamsili 45'lik üzerinde gerçekleştirdiğiniz mucizeden sonra bu silah üzerinde neler yapabileceğinizi hayal bile edemiyorum.

Beğenmediğiniz özellikleri gidermek önceki çalışmanıza göre daha kolay ya da zor mudur?

Yan sanayi parçaları için dışarıdan hazır satın alma yapılabileceğinden problem nispeten az olur diye düşünüyorum. Haklısınız
Kabza önü tıraşı ve kovan tahliye penceresinin açılması gibi tesviye işlemleri sırasında oluşabilecek ufak defektler işlem sonrasında boya yapılamayacağı için daha tehlikeli mi olur? Zannetmiyorum
Saygılarımla.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi