Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stoeger P 350 Slugger Pompalı tüfek hakkında?
#1
Question 
Arkadaşlar, yarı otomatik 20 ga Armsan Slugger kullanıyorum, envanterime 1 adet de pompalı katmaya karar verdim.

Forumda incelemesi yapılan tüm yerli pompalılarda seri atışta boşaltma problemleri okuyorum, Stoeger' ın pompalı modelleri hakkındaysa iç pazarda herhangi bir bilgiye rastlamadım, bu model hakkında ve genel olarak Stoeger tüfekleri hakkında bilgi sahibi olan var mı?

Saygılar.
 
Alıntı

#2
Öğrenmek istediğiniz model, performans fiyat bilgisi ise, hafta başı fabrikaya gideceğim, sizin için sorayım. Fabrika Müdürü'nün çok çok iyi olduğunu iddia ettiği bir pompalıları vardı. Ama kullanıcı yorumu istiyorsanız başka...
 
Alıntı

#3
harun demiş ki:Öğrenmek istediğiniz model, performans fiyat bilgisi ise, hafta başı fabrikaya gideceğim, sizin için sorayım. Fabrika Müdürü'nün çok çok iyi olduğunu iddia ettiği bir pompalıları vardı. Ama kullanıcı yorumu istiyorsanız başka...

Met ettikleri pompalı modelini ve nedenini öğrenebilirsem çok memnun olurum Sn. Harun

Saygılar.
 
Alıntı

#4
Stoeger'in sitesini incelediğimde pompalı modelleri için döner başlıklı mekanizma tabirini kullanmış. Pompalı bir tüfekte döner başlıklı mekanizma kavramını ilk defa duyuyorum. Bilgisi, tecrübesi olan bir arkadaş varsa paylaşımını beklerim.

[Resim: stoeger.jpg]

[Resim: stoeger2.jpg] 
Alıntı

#5
Sn. syılmaz,

Muhtemelen "döner başlık" yerine "döner sürgü kafası" demeleri gerekebilirdi. 35-40 sene evvel basılmış "Exploded Firearms Drawings" kitabında aşina olduğum için baktığım Winchester Super-X Model 1 ve Model 1400 otomatik ve Model 1200 pompalı tüfeklerinde sütgü namluya döner bir kafa ile kilitleniyor. "Döner Başlık" ilk algılama olarak sanki başka bir sistemmiş gibi fakat değil.
Zaten döner sürgü kafası da çalışma değil kilitleme sistemi. Yanıltıcı bir tanımlama.

Saygılar,

alikozanoglu
 
Alıntı

#6
Bilgilendirme için teşekkür ederim Sn. Ali Kozanoğlu.
 
Alıntı

#7
Sayın dostlar,
Stoeger'in bu iki modeli ile Vursan M95A modeli arasında teknik açıdan herhangi bir benzerlik bulunmakta mıdır? Ya da şöyle sorayım. Benelli M3 Super 90 ile şaşırtıcı bir benzerlik içerisinde olan Vursan M95A halen başka bir model/marka adı altında üretilmekte midir?
Şimdiden teşekkürler.
 
Alıntı

#8
Şu an hem pompalı hem de yarı otomatik olarak kullanılabilen ve üretimi devam eden yerli bir tüfek yok.
 
Alıntı

#9
Bu akşam Sn. Beyaz Süvari özelden, Stoeger P 350 ile ilgili düşüncelerimi sordu. Bu tüfeği hiç kullanmadığım için fikir beyan edemedim. Aynı zamanda aklıma geldi ki bu modelle ilgili hiç bir yerli av/silah forumunda hiç bir yazı/kullanıcı yorumu görmedim. Ben mi yanılıyorum diye düşündüm ve google'dan arattım, hiç bir yerli forumda P 350 ile ilgili birşey yok. Yabancı forumlarda ise istemediğiniz kadar çok konu var P 350 hakkında açılan ve bunları dolaşırken gerçekten dikkatimi çeken bir kaç yorum gördüm ve paylaşayım dedim.

A.B.D.'linin biri soru sormuş, hindi avı için pompalı tüfek alacakmış ve iki model arasında kalmış, 2. el Benelli Nova'mı yoksa yeni bir Stoeger P 350 mi alayım demiş.

Sadece her iki tüfeğide kullanma imkanı bulmuş üyelerin verdiği cevapları ekliyorum.

* Sn. Harun'un kulaklarını çınlatmak gibi olacak.

evbutler demiş ki:I recently inspected both the 350 and the Nova. There is no difference in them that I could tell. If anything, the 350 is a bit improved. I'd not turn around for the difference as most of the parts are made at the same factory. The country of assembly is stamped on the gun. The Nova is assembled in Italy and the 350 is assembled in Turkey, where Benelli/Beretta/Franchi owns Stoeger SSA.

That factory has some of the most precision machining tools in the world. High tech CNC computerized CAD tooling was installed in 2006. The high dollar guns now have barrels and other parts made by Stoeger SSA in Istanbul.

I might add that I have a couple of Stoeger 2000s. One model was built before CNC and one after. Both are reliable and have never given a problem. I also have an early model Nova. It has a forearm that rattles but it goes bang every time I want it to. I like it very much. I'm glad that they have fixed the rattling forearm as it is a problem turkey hunting.

ppro demiş ki:I have both Nova's and Stoeger p-350.....

I would take the Stoeger p-350 also.....much better designed forend assy. with guides etc. Otherwise, the quality appears the same.

Paul

Mississippi Turkey Hunter demiş ki:the stoeger P350 is the better gun
I have one and my brother has a nova
the P350 is better all round

Şaka gibi ama çoğunluk yeni bir P 350'yi kullanılmış bir Nova'ya tercih ediyordu. Bize sorsa istisnasız hepimiz ikinci el Nova'yı al deriz sanırım. Shy
 
Alıntı

#10
Merhaba döner sürgü kafasının ne gibi avantajları olabiliyor. Vursanın 1990 yıllarda babam tarafından satın alınmış tüfeği 30 gr altında fişekle kullanmak mümkün değil. Yüksek gramajlarda ne gibi avantajları var. Veya üreticiler neden döner sürgü kafası kilitleme sistemini kullanıyorlar. Teşekkürler
 
Alıntı

  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi