Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 2 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Akdal Yeni Modeller
#1
http://akdaltabanca.com/tr/
Değerli arkadaşlar linkini vermiş olduğum sitede Akdal tabancalarının; Farklı kapak-gövde rengi kombinasyonları, Manuel emniyet mandallı modeller ile Sürgü Tr02, gövdesi glock 17 benzeri yeni bir modele rastladım.
Fakat, bu yeni modellerle ilgili, Akdal'ın kendi resmi sitesinde ve Mkek'in sitesinde herhangi bir bilgi görmedim. Dolaısıyla site Akdal'ın resmi sitesi midir, yoksa broşür çalışmalarındaki resimlerin ve bilgilerin sızması ile oluşturulmuş bir site midir bilmiyorum. Bu sitedeki bilgiler ne derece güvenilir? Bu modellerin hayata geçme ihtimali var mı -varsa ne zaman olur? Bu konuda bir bilgisi olan var mı acaba?
Saygılar.
 
Alıntı

#2
Resimlerden de anlaşıldığı gibi; Klasik Tr01 ve Tr02 modeline Manuel emniyet mandalı eklenmiş.

[Resim: 67650ac9.png]

[Resim: 236ef7a4.png]
 
Alıntı

#3
Farklı , Gövde- kapak rengi kombinasyonları.

[Resim: 31e94594.png]

[Resim: 69234e65.png]

[Resim: 45869f1b.png]
 
Alıntı

#4
[Resim: 98ac36a6.jpg]
Sürgü Tr02, gövde Glock 17 Smile
 
Alıntı

#5
Sayın cihan54, http://akdaltabanca.com/tr/ firmanın resmi internet sitesidir. http://www.akdalarms.com/ da firmanin diğer bir resmi internet sitesi.

Linkini vermiş olduğunuz sitede ürünlere ilişkin olarak akdalarms.com sitesinden daha detaylı bilgiler mevcut. Ghost serisini bildiğimiz TR01, TR02 (çeşitli gövde renk ve kapak kaplama varyasyonları ile), ayrıca TR03 (gövde Glock benzeri), TR07 (manuel emniyet mandallı TR01) ve TR08 (manuel emniyet mandallı TR02) versiyonları ile üretmeyi düşünüyorlar. Halihazırda TR03, TR07, TR08 modelleri satışta değil ve satışa sürüleceği tarih de tam olarak belli değil. Yine TR02 varyasyonları olan haki renk gövde, beyaz ve saten krom kaplama sürgü de henüz satışta değil.

Saygılar.
 
Alıntı

#6
Evet sayın Oncearocker, Mkek'in silah Satış sayfasında yoklar. Hatta Satışta olan modellerin, Mkek deki fiyatları ile ( http://akdaltabanca.com/tr/ ) sitedeki fiyatları da farkllı görünüyor. Muhtemelen sitedeki fiyat listesi, öngörülen yeni fiyatlar.

Yeni modeller içinde;Namlu boyu 10-12 mm kısaltılmış, kapak boyu da buna parelel olarak ön taraftan ve 5mm kadar da arka taraftan kısaltımış, 80-100 gr hafifletilmiş, gez ve arpacığın yüksekliği eşit oranda azaltılarak, toplam yüksekliği en az 2-3 mm azaltılmış, Compack bir modelin de olmasını beklerdim.
Saygılar.
 
Alıntı

#7
Sayın cihan54, açıkçası firmadan öncelikli beklentim; mevcut seriden, MKE deposundan rastgele seçilecek bir kutunun içinden çıkacak bir örneğin, fabrika yolculuğu yapmaksızın kabul edilebilir bir çalışma kondüsyonunda olması. Bunun için silaha bugüne kadar uygulanan tüm revizyonların standart hale gelmesi ve satışa arz edilmek üzere fabrikadan ayrılmadan önce, her bir ürünün ciddi kontrolden geçirilmesi şart.

Mevcut seri rüştünü tam olarak ispat ettikten sonra bir compact model, farklı kalibreler neden olmasın?

Saygılar.
 
Alıntı

#8
oncearocker demiş ki:Sayın cihan54, açıkçası firmadan öncelikli beklentim; mevcut seriden, MKE deposundan rastgele seçilecek bir kutunun içinden çıkacak bir örneğin, fabrika yolculuğu yapmaksızın kabul edilebilir bir çalışma kondüsyonunda olması. Bunun için silaha bugüne kadar uygulanan tüm revizyonların standart hale gelmesi ve satışa arz edilmek üzere fabrikadan ayrılmadan önce, her bir ürünün ciddi kontrolden geçirilmesi şart.

Mevcut seri rüştünü tam olarak ispat ettikten sonra bir compact model, farklı kalibreler neden olmasın?

Saygılar.

+1000
Demek oluyor ki; (Daha 1. aşamanın tamamlanamadığını düşünürsek) 2. aşamaya daha çok var............................. Smile
Saygılar.
 
Alıntı

#9
Yeni modeller harika görünüyor.Şarjör tabanının açılı olması da düşünülmüş ve manuel emniyet tabancanın konforunu bozmayacak şekilde dizayn edilmiş.Glock tarzı gövde ise ergonomik görünüyor.Umarım gereken özen gösterilir ve tabancaların tümü sağlıklı çalışırsa,bu modeller tutar.Paylaşım için teşekkürler Sn.Cihan54.
Bu arada,benim kılıf çabaları da boşa gitmiş oldu.Smile
http://akdaltabanca.com/tr/menu/99.html
 
Alıntı

  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi