Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CZ 75 B mi CZ 75 P07 mi
Beyaz Süvari demiş ki:MKEK bu zamları daha çook yapar gibime geliyor.
Geçen partideki fiyat artışında MKEK yetkililerinin hiç bir suçu yok...Tam tersine bizzat MKEK Satış Müdürü 30-50 Euroluk fiyat artışlarının vitrine en az 300-500 USD olarak yansıyacağı, bu fiyatların CZ için yüksek olacağı konusunda ithalatçıyı uyarmıştı...

Alıntı

Sn. Lupus , bunu zaten MKEK ithal etmiyor mu ?
Bir de , 30-50 EUR fiyat artışı nasıl oluyor da 300- 500 USD 'ye ivmelenebiliyor acaba ?
Asıl anlayamadığım , örneğin B modelinin USA'deki satış fiyatı 600 $ seviyesindeyken nasıl olup da burada 2400'e gelebildiği.. vergi desem , hadi farz-ı muhal % 100 vergi olsun, aradaki farkı bu kadar açmayı nasıl becerebiliyorlar?
Yanlış anlamayınız , serzenişim MKEK'yedir. Cvp vermek zorunda değilsiniz ama aydınlatmak isterseniz elbette sevinirimSmile
Saygılar

Alıntı

Silahları MKEK ithal etmez. Yetkili temsilci firmalar ithal eder. 6136 sayılı kanuna göre bu silahlar ithalatçılar tarafından satılamaz. Savunma Sanayii Müşteşarlığı, İç İşleri Bakanlığının onayı ile bu yetkiyi MKEK ' ye vermiştir ve MKEK sadece ithalatçının ithal ettiği silahı, yurt içerisinde Savunma Sanayi Müşteşarlığının belirlediği fiyattan satma yetkisine sahiptir.

Alıntı

Sn. Lupus benim mesajı güncellemem ile sizin yanıtınız aynı ana denk gelmişSmile

Alıntı

Fiyatlandırmaya gelince;

Örneğin Glock 19/26
500 Euro = (parite 1.5 iken) = 750$
MKE'nin ithalat masrafiyla maliyet hesabi (yaklasik) = 800$
+%25 MKE kazanci = 1.000$
+%100 SSM fonu = 2.000$
+%20 ÖTV = 2.400$
+%18 KDV = 2.800$

Bu formül standard olarak tüm silahlara uygulanır.
Görüleceği üzere formüldeki değişkenler parite ve ithalatçının verdiği fiyattır...

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
bolge, scarface4086
Merhabalar sali gunu bir cz duty almaya gidiyorum kac kere yazim kimse birsey demedi Smile allah askina ne diyorsunuz tercih dogru mu almalimiyiz yabanci forumlardan cok arastirdim bizde kimsede yok ilk olacak konu acabilseydim paylasacaktim bir fikir olurdu ama maalesef yok lupus ustad umarim gorur bu mesajimi selamlar.

Alıntı

Sn. Fantatotti,

CZ konusunda en yetkili en bilgili kişi olarak ben cevap veriyim Rolleyes Toplam 3 mesajınızda aynı soruyu sormuşsunuz ve kimse cevap vermemiş dediğiniz gibi. Bunun ilk sebebi Türkçe yazım kurallarına gösterdiğiniz özen, ikincisi ise dikkatinizi cezbetti mi bilmiyorum ama forum genelinde hiç bir kimse kullanmadığı bir silah, tüfek vb. hakkında bilgi vermez veremez. Hatta kullanan kişiler bile hatırı sayılır bir tecrübeye ulaşmadan kat-i karar ile konuşmaz. Sizin için hayırlı olmasını dilerim. Umarım memnun kalırsınız.

Sn. Üstad "...umarım görür bu mesajımı..." konusunda ben de size katılıyorum Smile

Saygılarımla

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
fbalun, Fantatotti, bilhan
Forumu mümkün mertebe taradim sadece telefon ile yazma şansim var ve elimden geldiğince imla hatasi yapmamaya çalişiyorum.

Umarim doğru karar veririm ve Osman Bey İzmir'e gelirse silahim ile ilgili bir tanitim videosu çekmesi için seve seve istediği yere getiririm ki gerçekten hiç yok , yabanci forum ve videolardan edindiğim bilgiler benim için yeterli oldu sali aksami kısmet olursa fotograflarini yayinlamak icin buraya ekleyecegim.
Nezaketiniz ve cevabiniz icin teşekkur ederim.

Saygilarimla..

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Gravis_Pro
Hava muhalefeti nedeni ile dun maalesef almaya gidemedim.

Hala kararsizim bir arkadasim Beretta 92 fs almam konusunda israr ediyor lupus usta duy sesimizi Smile yardimlarini bekliyorum..

Cuma gunu organizasyon yapildi kismetse alimi yapacagim.

Tesekkurler.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi