Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CZ 75 B mi CZ 75 P07 mi
08-01-2011, 08:11 PM (Bu Mesaj 08-01-2011 08:32 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : Beyaz Süvari.)
CZ 75 B mi CZ 75 P07 mi
Merhaba Arkadaşlar,
Foruma bugün üye oldum. Uzun süredir CZ modellerini araştırıyorum. Bu iki modele daha çok içim ısındı ama karar vermekte zorluk çekiyorum.
Bu arada bulundurma ruhsatım olacak. Yani sürekli yanımda taşımayacağım. Bu bir kriter midir emin değilim.
Herneyse , siz olsanız tercihiniz hangisi olurdu ?
Saygılar..

[Resim: CZ-75B.jpg]

[Resim: CZP-07-1.jpg]

An amateur practices something until he gets it right, but a professional practices something until he CAN'T get it wrong.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
08-01-2011, 10:27 PM
RE: CZ 75 B mi CZ 75 P07 mi
Hoşgeldiniz Sn. Beyaz Süvari. Forumumuzda uzun süreli bilgi alış verişi yapabilmeniz ve kalıcı olabilmeniz için lütfen forum kurallarını dikkatlice okuyun.
Bu iki tabanca arasında bir bulundurma tercihi yapmak aslında çok zor değil. CZ 75 p07 polimer ve dolayısıyla hafif ancak çirkin bir tabancadır. Bu çirkinliğe beni tahammül ettirecek tek şey taşıma kolaylığı olabilir. Cz 75 B ise tüm dünyada ve Türkiye'de isabeti, atış kolaylığı, sorunsuzca parça bulma olanağı ve kuvvetli ikinci eliyle kendini ispatlamış çelik bir tabancadır. Madem siz de taşımayacaksınız, o halde B şıkkını işaretleyin derim... Gerçi ikisi de şu anda MKE'de yok ama 75 B'nin gelmesi çok uzun sürmeyecektir. Diğeri içinse aynı şeyi söylemek zor...
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
08-01-2011, 11:17 PM
USA'daki forumunda , PO7 nin şarjör sıkışması ve polimer gövdede bel verme sıkıntıları çıkardığı yazılıyor. Bu şikayetle fabrikaya giden tabancaların tamamına yakını yeni bir silah ile değiştiriliyormuş. Foruma Filipinler'den yazan bir katılımcı 'iyi de biz ne yapalım , buradan silahı değiştirmek 6-7 ayı buluyor'' diyordu. Ülkemizde böyle bir sorun olursa , kaç ayı bulur , orası muamma. Ben de geçen partide P07ye niyetlenmiş , sonradan vazgeçmiştim. Asgari düzeyde İngilizceniz varsa CZ Forum'u takip etmenizi öneririm. Benim kişisel tahminim , silah piyasaya çıktığı günden beri epey bir modifikasyon görmüştür , sorunlar minimize edilmiştir, ama tamamen sorunsuz hale gelmiş midir , orası soru işareti. Forumuzda da henüz bir P07 olmadığından ilk elden bilgi alma şansımız yok gibi.

Sn vefasız , gelmesi beklenen partide P07 ve CZ 75B Stainless olacak , düz CZ 75B olmayacak sanıyorum. P07 ,bundan sonraki tüm CZ ithallerinin demirbaşı olur , ülkemizdeki polimer talebi malum.

Saygılar

Hayat, başka planlar yaparken başınıza gelenlerdir. (J. Lennon)
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
09-01-2011, 03:09 AM
Sn.vefasız ve Sn.blacksea ' nin görüşlerine ben de tamamen katılıyorum. Özellikle de bulundurma ruhsatı ile alınacaksa, denenmiş ve artık neredeyse klasikleşmiş, aynı zamanda ülkemizde yedek parça ve aksesuar temini daha kolay olan CZ 75 ' i tercih etmek daha mantıklı bir seçenek olacaktır...

'' Savaşçı ve süvari hayatımız sayesinde, adı yabancıları titreten bir millet olduk. ''
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
09-01-2011, 02:15 PM (Bu Mesaj 09-01-2011 02:23 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : Beyaz Süvari.)
Sn. üyeler , cevaplarınız için teşekkürler .
B modeline daha yakınım gibi geliyor. MKE'nin sitesinde B 'nin stainless modeli için bir fiyat belirtilmemiş. Sizce aradaki fark tahmini ne olur?

An amateur practices something until he gets it right, but a professional practices something until he CAN'T get it wrong.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
09-01-2011, 03:00 PM
Beyaz Süvari Yazdı:Sn. üyeler , cevaplarınız için teşekkürler .
B modeline daha yakınım gibi geliyor. MKE'nin sitesinde B 'nin stainless modeli için bir fiyat belirtilmemiş. Sizce aradaki fark tahmini ne olur?

Dolar kurlarında vuku bulacak muhtemel bir oynama yüzünden 10.000 dolars bile olabilir..

İhtihzamı sakın üzerinize alınmayınız sn Beyaz Süvari, geçen parti gelen Cz ürünlerindeki artış yiv pardon ivmelenmesine gönderme yapmak istedim naçizane..

Saygılar..

Bazen pıçak, sadece pıçaktır :)
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
09-01-2011, 11:43 PM
Efendim tükenmeden önce MKE'de siyah CZ 75 B'nin fiyatı 2400 Benjamin idi. Bir önceki partide ise 1766 Benjamin idi. Kaliteyi uygun fiyata sundukları için çok çabuk tükenmişti. Bir sonraki partide de malum bindirmeyi yaptılar ve forumumuzdan hakettikleri tepkiyi aldılar. Bu hızla devam ederlerse bir sonraki parti fiyatı 3000 olursa şaşırmaylım...
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
10-01-2011, 12:07 AM
blacksea Yazdı:, gelmesi beklenen partide P07 ve CZ 75B Stainless olacak , düz CZ 75B olmayacak sanıyorum.

Küçük bir düzeltme ; 2011 ithal paketinde , düz CZ 75 B de olacakmış. Silahlar 15 Şubat gibi ülkemizde olacakmış. Cengiz Bey'in belirttiğine göre aşağıdaki modeller gelecekmiş :

TABANCA:
-CZ 75 B,
-CZ 75 COMPACT,
-CZ 75 B STAINLESS,
-CZ 75 P-07 DUTY,
-CZ 75 SP-01 PHANTOM,
TÜFEK:
-CZ 550 LUX 30.06 ve .308,
-CZ 550 MEDIUM LUX 300WM ve 7mm,
-CZ 550 MAGNUM STANDARD 375H&H,
-CZ 550 FS 30.06 ve 8x57IS,
-CZ 527 FS .223REM

Hayat, başka planlar yaparken başınıza gelenlerdir. (J. Lennon)
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
10-01-2011, 04:00 AM
En son .223 tüfeklerin siparişten sünnet edildiği söyleniyordu, her nedense daha önce bu kalibre tüfek ithal edilmesine ve silahçılar hepsini bir gecede kapatmasına rağmen bu sefer birileri yenisinin gelmesini istemiyor görünüyor...

Vatanseverliğin en büyük hareket unsurlarından olan vatan fikrini gönüllerden uzaklaştırmak, hakları korumanın en etkili araçlarından olan ateşli silahları, ellerden almaya benzer.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
10-01-2011, 12:20 PM
Efendim , yeni bir CZ almak için gözünü karartmış alıcıların varlığı ve belli modellerinin çok kısa sürede tükendiği hesaba katılırsa , MKEK bu zamları daha çook yapar gibime geliyor.
Arz-talep-durumdan istifade(!) meselesi..
Allah insaf versin
Şahsi görüşüm , temiz kullanılmış 2.el CZ 'ye yönelmenin daha mantıklı olacağı yönündedir.
Saygılar

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum Atla:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | TabancaTufek.com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafifleştirilmiş Sürüm | RSS