Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WEBLEY
Merhaba arkadaşlar,
aşağıya fotoğraflarını atacağım silah bir arkadaşıma ait olup, silah hakkında pek bilgimiz yok malesef. silah hakkında bilgisi olanlardan ricam bu bilgileri paylaşmalarıdır.
silahın işçiliğine bayıldım, kaç senelik olduğunu bilmiyoruz ama hala çok iyi durumda. kılıfı da orjinal kılıfı diye biliyoruz..
saygılar.
[Resim: Resim044.jpg]
[Resim: Resim043.jpg]
[Resim: Resim039.jpg]
[Resim: Resim040.jpg]
[Resim: Resim041.jpg]
[Resim: Resim046.jpg]
[Resim: Resim050.jpg]
[Resim: Resim051.jpg]
[Resim: Resim052.jpg]

Alıntı

valla webley hakkında pek bir bilgim yok,
ama resimlerden görüldüğü kadarıyla uzun yıllar toprak altında kalmış, en azından öyle görünüyor çünkü silah pastan dolayı berbat durumda...

Alıntı

melihaga demiş ki:ama resimlerden görüldüğü kadarıyla uzun yıllar toprak altında kalmış, çünkü silah pastan dolayı berbat durumda...

merhaba Sn. Melihaga,
mesajı okuduktan sonra silahın sahibi arkadaşımı aradım,
silah 10 yıldır arkadaşlardaymış, silahın ilk sahibi de emekli subay olup o kişinin beylik tabancasıymış. yani toprak altında kalma gibi bir durum yok. resimlerden çok paslı görünüyorsa bilemiyorum ama bana çok kötü durumda gelmemişti. tabi yılların getirdiği eskime var ama yazıları bile hala çok net ve düzgündü. tabi bu işin uzmanı olmadığım için ayrıntıları görememiş olabilirim..
saygılar.

Alıntı

Sn Ares bende kesin emin değilim ama genelde toprak altında uzun yıllar kalan silahlar böyle olur, fakat dediğim gibi resimdeki durumu çok kötü ama resimler yanıltıcı olabilir, özellikle tetiğin sağ tarafı ve tetik korkuluğunun sol ön üst kısmı çok paslı ve bakınsız gibi duruyor...

Alıntı

Dışarıdan görülen parçalarında en cok yıpranmış olan kabzesi onun dışında sayın melihaganın melirtmiş olduğu paslanmadan başka fazla bişey gözükmüyor. Tabi silahın özellikleri hakkında bir fikrim yok. Orjinal bir parçaya benziyor.
Saygılar...

Alıntı

internette biraz araştırdım, model 1908 diye yazıyor. sanırım 1940 a kadar üretilmiş. yani minimum 68 yıllık bir silah. sitedeki resimlere göre hala kabzesi bile orjinal diye düşünüyorum. biraz paslanma var ama o kadar kusur kadı kızında bile olurmuş Big Grin
saygılar..
http://www.littlegun.be/arme%20britanniq...t%20gb.htm

Alıntı

Bakalım Lupus abimizden bir şeyler öğrenmişmiyim;
Sanayi kodları ve seri numarası açık bir şekilde görünür durumda.
Silah sanırım orjinal kabzeye sahip.
Bence bunlar iyi şeylere işaret Big Grin

Alıntı

turan tactical demiş ki:Bence bunlar iyi şeylere işaret Big Grin
işin doğrusu bana da öyle geldi Sn. Turantactical Wink

Alıntı

bana göre silahin yasida tahmin ettigimiz gibiyse okadarda cok kötü görünmüyor.bence rahat 80 yasinda var.

Alıntı

Sn.Ares, elinizdeki silah, firmanın testlerine 1900'lerde başlayıp, 4.Ağustos.1905' de 15.982 kayıt numarası, 1906 Model Webley&Scott olarak patentlendirilmiştir. 1909'da seri üretimine başlanmıştır. Model 1939'a kadar üretilmiştir.

Bu model Londra Metropolitan Police Departmanı tarafından 1911 yılında envantere alınıp, 1950'li yıllara kadar kullanılmıştır.

Silahın önemli özelliklerinden birisi, yaprak yay gibi olan tetik korkuluğunun namluyu sabitlemede kullanılmasıdır.
Şarjör mandalı kabze tabanında olup, kayan şekilde değil de, düğme şeklindedir.

[Resim: wbp027213py9.jpg]

Mevcut tabanca, çok sınıf olmasa da, kabze kapakları hariç oldukça iyi bir durumda.
Taç amblemi altındaki '' BV '' harfleri, silahın Birmingham'daki kalite kontrol tesisinde test edildiğini gösteriyor.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi