Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KILIF P 08 Luger 1915 Artillery
baris demiş ki:Böyle karakteri olan parçalara bayılıyorum, bırakın ergonomisi olmasın, oturup kalkılamasın, onca yılın anısını taşıması ve zaten çok özel bir silah için yapılmış olması yeter bana..

400euroya yivlenmek isteyen sayın şahısa hemen takdim ederdim, o ayrı Smile

+1

Bu silahı olupta oturup kalkması problem olan biri varsa bana verdin ona bir subkompakt laylon alayım....Big Grin

Alıntı

lupus demiş ki:Bunun iç kılıf olanını insan içerisinde kullanmak cesaret ister...Big Grin

Bunu iç kılıf olanını kullanan hiç bir yerde sıra beklemez.Big Grin Önünde durulmaz maazallahBig Grin.

Alıntı

Son yıllara kadar Ankara'da ikamet has Rize' li kuyumcu Bahadır amcamız vardı. Sırf ruhsat yenilemeye sağlık raporu alabilmek için gözünden ameliyat olmuş Artillery Luger'ine tekrar taşıma ruhsatı almıştı. Bahadır Amcanın 'uzun' Luger' iyle namaz kıldığı bile konuşulur. Sanırım boynuz koça nasıl ağır gelmiyorsa, bu Luger' lerde meraklısına zul gelmiyor. Zira şartlarım uygun olsaydı kendi Artillery Luger'ime taşıma ruhsatı alır seve seve taşıyabilirdim.

Alıntı

Zorla sattıracaksınız kılıfı !

Ben bir sayın tokoglu'na sorayım belki Düzce'de aynısından daha vardır Cool (şark kurnazı!)

Almak isteyen arkadaşın kolleksiyonunda bulunan Türk Artillery kılıfına ait iki adet fotoğraf.

[Resim: image027.jpg]
[Resim: image021.jpg]

Yanlız bana e-mail ile göndermiş olduğu fotoğrafta üzerinde Arap harfleri bulunan damga gözükmüyor.

Alıntı

Benden kılıfımı satınalmak isteyen arkadaş İtalyanca yazdığı ve sadece Luger Artillery üzerine olan kitabı dışında bir de bu kitabı yazmış: The Parabellum is Back-Parabellum Geri Döndü
[Resim: 90.jpg]
Kendisini 400 Avro ya yivlemeye gönlüm elvermediği için sayın tokoglu'nun tavsiyesine uyarak takas yoluna gittim.
Umarım önümüzdeki aylarda tuzsuz deriye karşı aldığım odunu burada paylaşma imkanım olur.

Alıntı

(05-01-2011, 03:10 PM)nurikilligil demiş ki:
lupus demiş ki:Bunun iç kılıf olanını insan içerisinde kullanmak cesaret ister...Big Grin

Bunu iç kılıf olanını kullanan hiç bir yerde sıra beklemez.Big Grin Önünde durulmaz maazallahBig Grin.

Nükteyi anlamanın zerafeti bu olsa gerek.Smile

Alıntı

Sayın Mauro'nun 400 Avro'luk teklifini reddetikten sonra takas önerine sıcak baktı ve bana aşağıda fotoğrafını göreceğiniz malzemelerle beraber yukarıda fotoğrafını görmüş olduğunuz ve kendisi tarafından İngilizce yazılmış olan, ki bu benim için çok önemli çünkü İtalyanca bilmiyorum, satış bedeli 75 Avro+nakliye olan kitabı gönderdi.

[Resim: mauro.jpg]

Fotoğraftaki Artilleri dipçiği orjinal olup 1. Dünya Savaşı'ndan kalmadır (seri numarası ve 2 adet kabul damgası üzerinde mevcut), kabza kapağı vidaları orjinal, temizleme çubuğu ise replikadır.
Tek olarak gönderdiği kabza kapağını ise hangi akla hizmet kutuya koymuş anlamadım!

Malzemelerin tamamı şu anda yurtdışında olup, vatana getirmeyi düşünmüyorum.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi