Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Walther PPQ
Değerli üyeler,
Walther'in web sayfasına PPQ için Türkçe kullanma kılavuzu da konulmuş. Bunun PPQ'nun yakın zamanda ithal edileceğinin bir işareti olduğunu ümit ediyorum.

http://www.carl-walther.de/files/pdf/278...Q-Intl.pdf

Alıntı

PPQ'nun mükerrer tetik çekiş özelliği olma ihtimali var mıdır?
İnternette biraz araştırdım fakat tatmin edici bir bilgiye ulaşamadım açıkçası. carl-walther.de sitesinde %100 pre-cocked diye bir ifade ile QDT olarak açıklanan bir sisteme sahip olduğunu gördüm.

Kataloğundan almış olduğum fotosunda klasik P99 sürgü arkasında bulunan iğnenin kurulu olup olmadığını gösteren kısım yerini sade bir kapağa bırakmış.

[Resim: ppq.jpg]

Bu resim iki ihtimalin olabileceğini düşündürdü bana;
1.Walther tüm kendine has özelliklerini geride bırakıp Glock olma yoluna girmiş,
2.Yada tetiğinin mükerrer çekiş özelliği var ki iğnenin her daim kurulu olduğunu düşüneceğimiz için iğnenin kurulu olup olmadığını gösteren sistem devre dışı bırakılmış.

Alıntı

Sn. Hotman
Mükerrer atış özelliği yok.Tetik glock benzeri, tek hareketli tetik çekim mesafesine çift hareketli ateşleme mekanizmasını adapte etmişler ve resetleme mesafesini oldukça kısa tutmuşlar.
ateşleme sistemi tek hareketli olsaydı extra emniyet eklemeleri gerekirdi.
Düşük tetik ağırlığı ve kısa tetik mesafesiyle single action'ı aratmayan ama iç mekanizma bakımından çift hareketli sisteme benzer yapıda bir ateşleme sistemi olmuş.
Tetik konusunun walther'ın en iyi olduğu alanlardan biri olduğu göz önünde bulundurulduğunda henüz incele şansımız olmasada genede kısa resetleme mesafesiylede birlikte iyi bir iş çıkarttıklarını ümit ediyorum.

Alıntı

Sn.Blackcolt cevabınız için teşekkür ederim.
Bununla ilgili video araştırması yaptım fakat pek bir şey bulamadım.Eğer dediğiniz gibiyse dışı HK içi Glock adı Walther bir tabanca olmuş.

Alıntı

Arkadaşlar merhaba..

ABD piyasasında kendinden oldukca söz ettiren PPQ modeli benimde ilgimi çekti. Biraz araştırma yapayım dedim, sonuçların oldukça başarılı olduğunu gördüm. MKEK raflarına ise ne zaman gelir bilinmez...Smile

Nette gezinirken dikkatimi çekti paylaşmak istedim. Aşağıda 2.000 atım görmüş ve 2.000 atım boyunca hiç temizlenmemiş bir PPQ görüyosunuz. Bu testi uygulayan kişi Winchester White Box FMJ 115 grain, Remington UMC MC 115 grain, Remington JHP 115 grain ve PMC FMJ 115 grain mühimmat kullanmış ve sıfır hata ile 3.000 atıma yaklaştığından bahsediyor.

[Resim: PPQ-Barrel.jpg]
[Resim: PPQ-Barrel2.jpg]
[Resim: PPQ-Close-Up.jpg]
[Resim: PPQ-Frame.jpg]
[Resim: PPQ-Slide-Inside.jpg]

Alıntı

(16-05-2012, 07:47 PM)beretta demiş ki: Bu testi uygulayan kişi Winchester White Box FMJ 115 grain, Remington UMC MC 115 grain, Remington JHP 115 grain ve PMC FMJ 115 grain mühimmat kullanmış ve sıfır hata ile 3.000 atıma yaklaştığından bahsediyor.

Bu cümlede kalın harflerle belirtilmiş '' ve '' kelimesinin yerinde normalde '' and '' kelimesi vardı...Sanırım Sn.beretta mühimmat listesini direk kes yapıştır yapmış ki, bizim ülkemizdeki forumlarda kolay kolay rastlanmayacak şekilde özel isimler ve kısaltmalardaki büyük harfler eksiksiz bir şekilde yerine konulmuş...Smile Darısı bizim forumumuz başına...

Alıntı

Walther markasına saygımız var tamam da kabze deseni bana çok çirkin geldi. Bilmem benimle aynı görüşte olan var mı?

Alıntı

Linkte P99 versiyonları ile PPQ'nun güzel bir karşılaştırması var...
http://gforcefitness.us/walthercomp.htm

Alıntı

Video' da Walther PPQ tetik resetleme mesafesi gösteriliyor (1:48 dk'da ).

Seri atış;

Bu da hoşuma giden 100 yard'a atış;

Hickok amca ;

Saygılar

Alıntı

İnşallah bu silah yeni parti de mke'ye gelmez çünkü dayanamam alırım gibi bir his var içimde Smile...
Hayırlısı bakalım...
Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi