Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Walther PPQ
90 bin küsurluk atışta gövde rayının kırılması,namlu ve kapak takımına birşey olmaması tatmin edici,öte yandan gövdenin kırılmasını ben "DAO"yani tabancanın sadece çift hareketli tetik moduna bağlı olduğunu düşünüyorum.Klasik tek ve çift hareketli tetik yapısıyla bu tabancanın daha yüksek rakamlar göreceğini düşünüyorum.

DAO olup horoz vurmalı olan tabancalarda yüksek rakamlarda hep problemler çıkmıştır,ayriyetten sürekli temizlenmeden ve kızak rayları üzerinde çeyrek santimlik barut tortularının birikmiş olduğu bir tabancada kapak takımının atış sırasında raylara olması gerekenden fazla yük bindirdiğide şüphesizdir,genel olarak 90 bin mermiyi değerlendirmeden önce bunlarıda hesaba katmakta fayda var.

Son olarak HK'nın bu tabancayı incelemeye aldığı ve gerekli düzeltmeleride yaptığını hesaba katabilirsiniz,sonuç olarak bu tabanca oldukça yeni ve çeşitli revizelerden geçeği şüphesiz.

Alıntı

gun demiş ki:H&K esintileri içeren Walther.Sizce hangisi daha şık.Bence P30.Saygılar.
[Resim: hk_p30_v4_1.jpg]

[Resim: 1292495832.83_6_o.jpg]

[Resim: Akdal.jpg]

Bence Akdal'dan kopya bu :-)

Alıntı

Fmj demiş ki:90 bin küsurluk atışta gövde rayının kırılması,namlu ve kapak takımına birşey olmaması tatmin edici,öte yandan gövdenin kırılmasını ben "DAO"yani tabancanın sadece çift hareketli tetik moduna bağlı olduğunu düşünüyorum.Klasik tek ve çift hareketli tetik yapısıyla bu tabancanın daha yüksek rakamlar göreceğini düşünüyorum.

DAO olup horoz vurmalı olan tabancalarda yüksek rakamlarda hep problemler çıkmıştır,ayriyetten sürekli temizlenmeden ve kızak rayları üzerinde çeyrek santimlik barut tortularının birikmiş olduğu bir tabancada kapak takımının atış sırasında raylara olması gerekenden fazla yük bindirdiğide şüphesizdir,genel olarak 90 bin mermiyi değerlendirmeden önce bunlarıda hesaba katmakta fayda var.

Son olarak HK'nın bu tabancayı incelemeye aldığı ve gerekli düzeltmeleride yaptığını hesaba katabilirsiniz,sonuç olarak bu tabanca oldukça yeni ve çeşitli revizelerden geçeği şüphesiz.

Sayın fmj umuyorum gerekli düzenleme ve değişiklikleri yapılmış ürünler mke dedir.

Alıntı

Sn shadow standart şartlarda düzgün bakımı yapılan bir p30 un,90 bin mermiden hatrı sayılır miktarda daha fazla mermi atacağını düşünüyorum,tabi bu benim kendi fikrim.

Bahsi geçen testteki tabanca inanılmaz şekilde hor kullanılmasına rağmen 90 bin mermi görmüştür,bu konuda dikkatinizi çekerim.

Alıntı

Alıntı

Tek çekiş tipli p30 klonu olmuş,umarım başarılı olur.
Video için teşekkürler youtube da arattığımda hiçbirşey bulamamıştım.

Alıntı

İnternette bulduğum birkaç Walther PPQ fotoğrafı.

Son zamanda trend haline gelen O-Ring barrel versiyonu;

[Resim: waltherppqtfb.jpg]

Standart Versionlara ait birkaç foto;

[Resim: 20sdguh.jpg]

[Resim: 1566i.jpg]

[Resim: 1010015600x424.jpg]

Henüz ciddi bir kullanıcı raporu bulamadığımdan bilgi aktaramıyorum.

Saygılar.

Alıntı

Walther a P30 klonu demek eksik gibi.2011 model P99 larda da sürgü kilidi değişmiş. Anladığım kadarıyla Amerikan pazarı için yapılmış bu değişiklik. Kısa sürgü kilidi bırakılmış. PPQ iyi görünüyor. O test damgaları olduğu sürece namlu ve bir dizi konuda Walther yerini korur.

Alıntı

Walther tabancanın üzerindeki Smith Wesson yazısı da çok ilginç duruyor Smile

Alıntı

Sn Mir Mustafa,

Walther PPQ modeline HK P30 clonu dememin sebebi açıkçası kapak takımının burun ve arka kısmına yerleştirilen çekme kertikleri ve kabze yapısının slikonumsu bir yapıyla P30 modeline benzetilmesidir.

Yoksa iki tabanca asla aynı kefede olmayıp gerek ateşleme sistemi gerek emniyet bakımından mekanik olarak oldukça farklılık içeren silahlardır.

Çift taraflı mekanizma salma mandalı 2010 yılından itibaren üretilen tüm P99 modellerindede bulunmaktadır.

PPQ rafinesinin nedenlerine gelince;
Hk p30 piyasaya çıkmadan evvel Walther p99 modeli piyasadaki tabancalar arasında genel olarak pek çok kullanıcıya hatrı sayılır ergonomi avantajı sağlayan bir modeldi.
Hatta yabancı forumlardaki pek çok kullanıcı yorumunda,
"bu tabanca eldiven gibi","daha evvelden elime bu kadar iyi oturan bir tabanca görmedim"
Gibi 100'lerce yoruma rastlamak mümkün.

Yanlız HK p30 ve S&W Mp serisinin çıkışından sonra p99 ergonomi alanındaki rakipsizliğini yavaş yavaş kaybetmeye başladı.

Rakip olan bu 2 tabancaya istinaden.
Kabze ergonomisinde çok fazla değişiklik yapılmadan,kabze yüzey kısmını silikon bir tabakayla donatıp,tabancanın geri kalan kısımlarınıda senelerdir edilen talepler doğrultusunda rafine edip,sistemi basitleştirdiler.
Güzelde bir opsiyon oldu.
Öte yandan Walther bu model ile "P99 AS" modelindeki;

tek/çift hareketli
Decock lever'lı
Ve kademeli istinat boşluğuna sahip olan dolayısıyla her kullanıcıya hitap etmeyen komplike tetik yapısına yeni bir alternatif sunduğu gibi,
Aynı zamanda komplike olan bu tetik sistemine ait hassas mekanik birleşenlerden kurtulmuş olup dizaynıda basitleştirdi.

Zaman zaman "As" versiyonu P99 larda ateşleme sistemindeki mekanik birleşenlerin çokluğu nedeniyle arızalar ve parça kırımları yaşanabiliyordu.
Sanırım bu model mekanik bakımdan P99 AS modeline nazaran daha güvenilir bir ateşleme sistemine sahip.

Hali hazırda senelerdir piyasada olan P99 QA modeli AS modeline göre daha basit bir ateşleme sistemine sahip olsada,bu modelde tetik sertliği bakımından pek çok kullanıcıya hitap etmediğinden Walther'ın pazarda müşteri kaybetmesine sebebiyet veriyordu.
Dediğim gibi PPQ güzel bir opsiyon oldu.

Benim en çok merak ettiğim ise basitleştirilmiş yeni tetiğin karakteristik özellikleridir,bunuda sanırım 2 seneden evvel öğrenmenin imkanı yok.
(09-02-2011, 11:18 AM)berkeley demiş ki: Walther tabancanın üzerindeki Smith Wesson yazısı da çok ilginç duruyor Smile

İthalat mevzuatı biliyorsunuzSmile

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi