Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Asilsan'ın Yeni Projesi
sn. lupus üstad yemeden içmeden hafiyeliğemi soyundunuz. sizden korkulur yaani. birde benim için şu mkIII peşine düşseniz benim dualarım size yeter herhaldeBig GrinRolleyes

Alıntı

orda asilsandan sanırsam anlayan kişinin yazdıkları hoşuma gitti bu kadar güzel bilgili ve değerli bir forumdada paylaşmak istedim şimdi siliyorum kusura bakmayın

Alıntı

Sn İdris34, mesajın silinmesiyle forumu onradan okuyacak insanlar diğer arkadaşların neye yorum yaptıklarını anlamayacaklardır, keşke silmek yerine düzeltme mesajı yazsaydınız, mesajı tekrar ekliyorum...

idris34 demiş ki:1. mecgar sarjoru kullanmayan mi var? bu bir eksiklik degildir, bu marka dunya capinda unlu bir markadir...

2. browning kopyasi oldugundan kabza kavramasi guzeldir buna bagli olarakta atista avantaj saglar, adamlar bunu belirtmis yani...

3. sebebi her neyse, atis toplamasinin basarili olmasini belirtmisler ama buna sebep faktorleri biz icat ettik dememisler ki? zaten silahlari browning klonu...firmanin getirdigi yenilik mevcut olmayacak tabii adi uzerinde klon...

ancak asilsan bayrak modeli ''cift'' hareketli olup firmanin bir yeniligidir, hatirlatirimWink

4. tetik cekme de ki basarisida browning klonu olmasindan kaynaklaniyor....yaprak sacinin kac atim dayanacagi hakkinda en iyi bilgiyi kullananlar verecektir...ben sahsen bir poligonda 5000 atimi coktan sorunsuz gecmis asilsan silah biliyorumSmile

5. farkli tipte mermi atabilme demisler...silahlarin namlulari MKE den aliniyor, soguk dovme islah celiginden imal edilmis....namlu yatagida klon olduguna gore browning ile ayni, yani ozetle browning ne atiyorsa asilsanda atar demektir buWink

6. yarikli gez vardir ama trityum(3 nokta) sistemi varmidir....hem bunlari musteriye anlatmanin nesi kotu ben anlayamadimWink yani dunyadaki diger tabancalarda kullaniyor diye, anlatmasinlarmi tabancalarinin ayrintili ozelliklerini???

7. tabanca browning klonu oldugundan tabiiki bir browning kadar kolay sokulup takilir, bunu belirtmenin nesi yanlis? anlatmasinlarmi tabancanin ozelliklerini?....adamlar biz bulduk demiyorki, bilgi veriyorSmile

8. tasimada rahatlik ne demek?? browning silahlari ince yapilari ile tasirken rahatlik saglar....fisek yataginin dolu-bos olmasinin rahatlikla ne ilgisi var anlamak mumkun degil, bu durum kisinin tercihine kalmis bir sey....

9. krom kaplama gravur ve farkli kaplama islemleri yapabildiklerini belirtmisler, yazdiklarinizin bunlarla ne ilgisi var??

10. 2 yil garanti demek, mke istihkaki ile 400 atim yapar yapmasinada, bu asilsan in sucumu???

peki, poligonda istedigi gibi mermi yakanlar ne olacak?? anlatabildim saniyorumWink

11. tabancalarin soguk dovme namlusunun MKE oldugunu sagir sultan biliyor, diger parcalar da tabii ki fabrikada yapiliyordur....

ayrica MKE namlu kullanipta servis omrunu 30000-40000 arasi tamamlayan bircok silah biliyorum....

12. 5000 atim yapar, ben biliyorum yapan bir tane....denemeden, gormeden Asilsan i itham etmek dogrumu sizce??

13. tabii kutudan atis test kagitlari da ciksa iyi olurdu, ama sahsen ben inaniyorum samimiyetlerine....

14. yahu 100 tabancanin 100 u nede tum testleri uygulayan firma varmi allah askina?

15. benim icin artik Turkiye de bir Asilsan Bayrak gercegi vardirSmile

15. MKE namlulu olanlarda 25000 atimi gecen bircok tabanca vardir...

16. benimde ''Asilsan Bayrak'' modelini alacak olmam tamamen kullanisli ve saglam bir tabanca oldugunu dusundugumdendir....Asilsan Bayrak;

Alıntı

moderatörler nasıl istiyorsa öyle olsun sonuçta tartışma dargınlık olmasında

Alıntı

idris34 demiş ki:3. sebebi her neyse, atis toplamasinin basarili olmasini belirtmisler ama buna sebep faktorleri biz icat ettik dememisler ki? zaten silahlari browning klonu...firmanin getirdigi yenilik mevcut olmayacak tabii adi uzerinde klon...ancak asilsan bayrak modeli ''cift'' hareketli olup firmanin bir yeniligidir, hatirlatirimWink
Sanırım bu yazıyı yazan kişinin FEG, Arcus gibi klonlar yanında, FNH ' in BDA 9 ve BDM modellerinden de haberi yok ki, bu tür bir saçmalık yazmakta herhangi bir beis görmemiş..

idris34 demiş ki:4. tetik cekme de ki basarisida browning klonu olmasindan kaynaklaniyor....
Yine özellikle BHP ' lerin en çok şikayet konusu olan özelliğinin tetik çekiş karakteristikleri ve ağırlığı olduğundan, özellikle yurt dışında BHP tetik çekişini kullanılabilir bir hale getirmenin ayrı bir silah tadilat alanı olduğundan haberi bile olmayan, hayatında bir BHP ile SIG Sauer veya Colt gibi bir silahı yan yana kullanmamış olduğu belli olan bir kişinin kaleminden çıkmış satırlar...

idris34 demiş ki:5. farkli tipte mermi atabilme demisler...silahlarin namlulari MKE den aliniyor, soguk dovme islah celiginden imal edilmis....namlu yatagida klon olduguna gore browning ile ayni, yani ozetle browning ne atiyorsa asilsanda atar demektir bu
Görünüşte Tanfoglio ve Sarsılmaz ' lar da birer CZ klonu, ama ne hikmetse AR 24 farklı şekil ve ağırlıktaki çekidekli ve farklı kovan konstrüksüyonundaki fişekler beslemede orijinal CZ 75 kadar başarılı değil.

Diğer yandan, BHP fişek yatakları ve besleme rampaları da yıllar içerisinde oldukça köklü değişikliklere uğramıştır. İlerleyen zamanlarda, çok daha farklı tip ve ağırlıkta çekirdeği besleyebilecek bir hale getirilmişlerdir. Bu arkadaş herhalde ASİLSAN ' ın hangi standard ve ölçülerde üretim yaptığını biliyor ki, bu kadar emin olarak yazı yazabiliyor. Ama ben şahsen ilk Atmaca namlularının ucuna BHP mekaniği ile alakasız SW namlu yüksüğü uyum boğumu açan adamların, bu ayrıntılar konusunda da ne yaptıklarını ya da yapmaları gerektiğini bildiklerinden o kadar da emin değilim.

idris34 demiş ki:7. tabanca browning klonu oldugundan tabiiki bir browning kadar kolay sokulup takilir, bunu belirtmenin nesi yanlis? anlatmasinlarmi tabancanin ozelliklerini?....adamlar biz bulduk demiyorki, bilgi veriyor
Piyasadaki modern dizaynlar ile karşılaştırıldığında BHP hiç de sökülmesi ve takılması o kadar kolay bir tabanca değildir. İsbatı mı ise piyasadaki BHP ' lerin sürgü sol yanlarında sökme takma işlemi esnasında meydana gelen ahmak çizikleridir. Tabii bu çizikler ahmaklar için gayet normaldir, o ayrı bir konu...

idris34 demiş ki:8. tasimada rahatlik ne demek?? browning silahlari ince yapilari ile tasirken rahatlik saglar....fisek yataginin dolu-bos olmasinin rahatlikla ne ilgisi var anlamak mumkun degil, bu durum kisinin tercihine kalmis bir sey....
Modern savunma konseptlerinde çok alakası var ve modern dünyada bu konu kişilerin tercihlerine bırakılmıyor maalesef...Bu konunun taşıma konforu ile alakasını anlayamayan kişinin ise ateşli silahlar konusunda kamuya açık bir ortamda yazı yazmaya cesaret edebilmesi de sanırım sadece yurdumuza has bir durum.

idris34 demiş ki:15. benim icin artik Turkiye de bir Asilsan Bayrak gercegi vardirSmile...
Bunu yazan için hayırlı mübarek olsun...Benim için ise yine hiç bir şeye benzemeyen, hatları arasında zerre kadar uyum olmayan, her şeyi ile kuru sıkı bir tabancaya benzeyen, denk getirilip de araya bir kaç siyasi sokulup, sağdan soldan ihale kapmak umudu ile hazırlanmış saçma sapan bir model...Aynen zamanında '' SW 5906 ' daki soğutmadan bunda da var '' diye hazırlanan Atmaca gibi, sadece uluslararası ve rafine bir silah kültürü olmayan gariban vatandaşa '' Sağmalı 14 ' lü '' diye itelenmek üzere hazırlanmış bir ucube......

idris34 demiş ki:orda asilsandan sanırsam anlayan kişinin yazdıkları hoşuma gitti bu kadar güzel bilgili ve değerli bir forumdada paylaşmak istedim şimdi siliyorum kusura bakmayın

Sn.idris34, eğer yukarıdaki yazıyı bu ortama ve paylaşımcılarına yakıştırabildiyseniz, bence siz daha uzun bir müddet yazı yazmadan sadece forumu ve katılımcılarını izlemeye devam edin. Çünkü alıntı yaptığınız yazının çoğu bölümü bizim forumumuzda ancak '' geyikler '' bölümünde yer bulabilecek kalite ve içerikte...

Saygılar

Alıntı

lupus demiş ki:Sn.idris34, eğer yukarıdaki yazıyı bu ortama ve paylaşımcılarına yakıştırabildiyseniz, bence siz daha uzun bir müddet yazı yazmadan sadece forumu ve katılımcılarını izlemeye devam edin. Çünkü alıntı yaptığınız yazının çoğu bölümü bizim forumumuzda ancak '' geyikler '' bölümünde yer bulabilecek kalite ve içerikte...

Saygılar

+1

Alıntı

Arkadaşlar, yukarıdaki silahların sadece sürgüsündeki tırnak hattına dikkat etmenizi istiyorum;
Klasik BHP' de tırnağın hemen alt kısmına, tetik irtibat tulumbasının sabitleme pimi denk geldiğinden dolayı, tırnak hafifçe yukarıya eğimli bir yatağa yerleştirilmiştir. Peki çift hareketli olarak tasarlanmış ve sürgü içerisinde bu tür bir manevela ve pimi olmayan bir silahta da tırnak neden aynı şekilde yerleştirilmeye devam edilir ?

Aşağıda klasik bir BHP ' nin tetik irtibat manevelası taşıyıcı ve sabitleyici pimin yerleşimi nedeni ile tırnak ve yatağının yerleşim açısının nasıl bir asimetri oluşturduğuna dikkat ediniz;

[Resim: i684887_fn-browning-hp-practical.jpg]

Aşağıda tadilattan geçmiş olan BDA9 tırnağının yatak açısına, et kalınlığı ve kovan kavrama yüzeyine, tırnak alt ve üstündeki pislik oluklarına dikkat ediniz;

[Resim: i684879_hp-da9.jpg]

FNH BDA 9 ' u tasarlarken, BHP 'nin yumuşak karınlarından birisi olan tırnağını, yatağını ve çalışma açısını da revize etmiştir. Bu arkadaşlar sıfırdan ARGE yaparak modern kullanım standardlarında bir tabanca tasarladıklarını iddia edip, bu alanda hiç tadilat yapmıyorlarsa, sadece kendilerini ve bu işten anlamayan insanları kandırabilirler...

Yerli sanayimiz her şeyi ile şaka gibi, ama trajikomik bir şaka...

Alıntı

Alıntı: Arkadaşlar, yukarıdaki silahların sadece sürgüsündeki tırnak hattına dikkat etmenizi istiyorum;
Klasik BHP' de tırnağın hemen alt kısmına, tetik irtibat tulumbasının sabitleme pimi denk geldiğinden dolayı, tırnak hafifçe yukarıya eğimli bir yatağa yerleştirilmiştir. Peki çift hareketli olarak tasarlanmış ve sürgü içerisinde bu tür bir manevela ve pimi olmayan bir silahta da tırnak neden aynı şekilde yerleştirilmeye devam edilir ?
Aşağıda klasik bir BHP ' nin tetik irtibat manevelası taşıyıcı ve sabitleyici pimin yerleşimi nedeni ile tırnak ve yatağının yerleşim açısının nasıl bir asimetri oluşturduğuna dikkat ediniz;

[Resim: i684887_fn-browning-hp-practical.jpg]

Sn.lupus uzun zamandır merak ettiğim bir konuyu tecrübe ve bilginizle açıkladınız yine.Bu kadar güzel bir tabancada neden böyle asimetrik bir tırnak yerleştirilmiştir diye hep merak etmişimdir ve gözümü tırmalamıştır.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi