Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Asilsan'ın Yeni Projesi
Asilsan firması bence son dönemde moda olan, horozsuz iğne ateşlemeli ( P-99, Glock ) benzeri bir silah üretse daha çok tutulur. Gövdesi polymeryada H&K p7 gibi çelikte olabilir. Yerli firmalar kabuklarını hiç yırtamıyor. Sarsılmaz sürekli CZ-Tanfoglio, Girsan Beretta sistemi, Tisas ise Walther P88 sistemi üzerinde oynayıp duruyor. Yeni diye çıkarttıkları her silah sadece kapakta gövde yapılan oynamalar. Asilsan bir atak yapsada HS gibi bir tabanca görsek...

Alıntı

İç pazarda oynamak çok zor çünkü yer dar Smile İhracata oynayan kazanır. Ne mutlu Lupus'un aydınlattığı yoldan gidene.

Alıntı

http://www.asilsan.org/
28-02-2009 TARİHİNDE ASILSAN A.Ş'nin 2007-2008 YILI OLAĞAN GENEL KURULU YAPILACAKTIR TÜM ORTAKLAR DAVETLİDİR
Asilsan neler yapacak dersiniz?

Alıntı

Aş'lerin olağan genel kurulu gibi göründü bana... Yeni proje yapacak gerekli satış adetlerine ulaşabildiklerini zannetmiyorum... Keşke olsa.

Alıntı

asilsan ın interneetteki röpörtaj videolarını izledim. adamlar yıllık iç piyasa 40.000 diyor. bu pastadan 5-10 bin kapabilirseler ayakta rahatlıkla durabilirlermiş. şu anda bildiğim kadarı ile tisas-sarsılmaz ve girsan iç piyasada ihale alıyor. adamların istediği 5.000 satmak sadece.

bence asilsan ile browningi kıyaslamak hata. asilsan çift hareketli silah yapmaya ihale alabilmek için mecbur. brownıng in başarısız silahı olmazda başkası olur ama başarırlar inşallah...

tabii sağlamlığını ve boya kalitesini arttırdıklar bhp klonları ile dünya pazarına girmeleri de düşünülmesi gereken bir atılım.

Alıntı

Arkadaşlar ne oldubu yeni proje, haberiniz var mı?
Saygılar.

Alıntı

diğer forumda gördüm,asilsanın yeni 3 modelinin resimlerini,tabancanın ismi bayrak,ama kocaman kocaman lazerle yazdıkları yazıları hiç beğenmedim,hele bi modelin namlu ucundaki olayı hiç anlayamadım,diğer modelinde kızakta delikler açmışlar,modaya uyup,çift hareketli,makyaj yapılmış bhp...sadece boyasını beğendim,önceki atmacalardan daha kaliteli duruyor...

Alıntı

http://img269.imageshack.us/i/resim022w.jpg/
yeni modellerin resimleri

Alıntı

güzel resimler 3 ayrı model ne kadar kaliteli zaman gösterecek inşaallah aradığımız silah olur

saygılar

Alıntı

anlayamadığım birşey var. bizim ülkemizdeki silah firmalarının hepsi aynı mühendsile ve grafikerle mi çalışıyor. ve bu arkadaşa hiçkimse "kardeşim biz patates cipsi değil silah satıyoruz. silahı reklam panosu gibi giydirmenize gerek yok." demiyormu. bütün yerli üretim silahlardaki marka ve model yazıları sanki aynı kalemden çıkmış gibi ve kanımca iğrenç (akdal'ı ayrı tutuyorum.kanımca en özgün yerli olmaya aday). bir bhp'yi - bir sig'i - ne bileyim colt'u hatta ve hatta clok'u bile seyrederken insan kendinden geçiyor. öyle bir bütünlük ve akış varki silahların görselliğinde, bayılmamak elde değil. hepsininde kendine has çizgisi var. dışarıdan bakarken veya elnize aldığınızda sadece silahın bütünlüğüyle ilgileniyorsunuz. ama bizim yerli silahlara bakarken önce o koca koca beyaz yazılara bakıp sonra ne işe yaradığını hala çözemediğim namludaki muhtelif yer ve ebattaki deliklere bakıyorsunuz. ve bunlar gövdeyle sanki alakalı değilde , sonradan uhu'yla yapıştırılmış parçalar gibi emanet olarak duruyor. bir nevi çin malı oyuncakmış gibi duruyor. inşallah birileri bunun farkına varır da, en azından yıllara meydan okuyabilecek 40-50 yıl sonra "buda bizim yerli silahlardan,şu işçilikteki güzelliğe bak" diyebileceğimiz bir makine yaparlar.... ve güzelim bhp yi ne hale sokmuşlar yazık yaaaa..... şu delik açmaya harcadıkları parayla eminimki bhp'nin hatırı sayılır bir mühendis veya ustasını bünyelerine katarlar ve şimdikinden çok daha orjinal kendine has bir model ortaya çıkartabilirler diye düşünüyorum. saygılarımla

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi