Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BOBERG
#21
Sn. okinal,

Yazıyı kısa tutmak niyetiyle galiba kendimi iyi anlatamadım. Anlatmak istediğim; fişeğin meselâ bir şarjörden ileriye doğru namluya sürülmesi değil de evvelâ şerit veya mayonlardan geri çekilip sonra namluya sürülmesiydi.

Saygılar,

alikozanoglu
 
Alıntı

#22
Sn. arkadaşlar,

Hava sıcaklığı bir, iki derece de olsa azalmadan ekteki resimleri tarayıp işaretleyemedim.
Üstte bir DWM MG-14 altta ise Maxim MG-08 (İngiliz Vickers, USA Browning ile bir çok ülkenin benzer şeritli makinalı tüfeklerinde de takriben aynı sistem uygulanır) mekanizmaları görülüyor. Bez veya metal şeritli veya fişeklerin omuzdan dayandığı tip mayon kullanan bilhassa tablalı fişek kullanan (Fransız, İngiliz, Rus gibi) makinalılarda ne fişek omuzunu ne de tablasını şerit/mayon içinden itmek kolay olmayacağı için fişek geriye çekilir, aşağı veya yukarı namlu hizasına getirilip ileriye, yatağa sürülür. Bixi'lerin mekanizma şemasını görmedim fakat tahminen benzer bir sistem uygulanmıştır. Şarjörden (ister kasa tipi olsun ister bazı silâhlardaki gibi dairesel tip olsun) veya bazı metal plâkalarda ince metal parmaklarla tutturulmuş fişeklerden yatağa sürmek için geri çekmek gerekmez ve hareket/enerji kaybı olmadan sürgü fişeği ileriye doğru iterek yatağa sürer.

Saygılar,

alikozanoglu


Eklenti Dosyaları Resim(ler)
   
 
Alıntı

#23
Çok güzel dizaynlar.Yurtdışındaki gibi olsada burada 1 tabanca fiyatına dört tane alabilsek.Bu estetik tabanca paylaşımı için teşekkürler.
 
Alıntı

#24
lupus demiş ki:[Resim: xr9rear1ks8.jpg]
[Resim: xr9front1ev6.jpg]

Sn.lupus silah için söylenecek fazla bir şey yok haklısınız. Hem yeterli geri bildirim olmadığı için, hemde görsel olarak ve teknik olarak ince düşünüldüğü için.
Ancak anlayamadığım, namlu altındaki aparat rayı mıdır?
Öyle olmadığını umuyorum Smile
Zira kullanış amacı belli, emniyet mandalı bile olmayan, ve bu kadar ince düşünülmüş silaha bunu yapmazlar. Sadece görsellik mi ?
Saygılar
 
Alıntı

#25
Ronin demiş ki:Ancak anlayamadığım, namlu altındaki aparat rayı mıdır?
Maalesef öyle...
ABD ' de '' tacticoool '' çılgınlığı boyut atlayıp, artık saçmalama sınırına ulaşmış durumda...
 
Alıntı

#26
Sayın Forum Üyeleri,

Sn Lupus'un teşhiri ile canımızı sıktığı MAKİNA nın firma sitesindeki fiyatı 1399 Dolaresmiş.

Basit bir hesapla olası MKE satış fiyatı ; ( 1399 x 5 ) X 1,18 = 8254 USD gibi bir fiyat beklenebilirdi.

Ya da Glock mantığı ile ; 500 Dolarlık laylon 2713 dolara kaktırılırsa 1399 Dolarlık MAKİNA kaça kaktırılır ? = ( 2713 x 1399 ) / 500 = 7590 USD

Bu Kakmayı bünyesi kadırabilecek bir Babayiğitler grubu ( A++++ müşteri sınıfı ) bulunamayacağı için bu tür silahların MKE ye getirilmediği aşikar.

Dolayısıyla biz anca Kaktırıldığında yan etkileri az olan silahlara sahip olabiliyoruz. 
Alıntı

#27
Sn.tugrul,

Sitede verilen fiyat MSRP, yani önerilen satış fiyatı. Tezgahta 1200 USD civarı bir fiyata bir Boberg edinilebilir. Toptan alımda ise, 1100 USD civarında bir fiyata MKEK' ye teslim edilebilir. Ve tabii bir kaç küçük düzenleme ile, Smile , 4400 veya 4500 USD ' den vitrine çıkarılabilir...

Saygılar.
 
Alıntı

#28
(30-06-2013, 12:38 PM)lupus demiş ki: Sn.tugrul,

Sitede verilen fiyat MSRP, yani önerilen satış fiyatı. Tezgahta 1200 USD civarı bir fiyata bir Boberg edinilebilir. Toptan alımda ise, 1100 USD civarında bir fiyata MKEK' ye teslim edilebilir. Ve tabii bir kaç küçük düzenleme ile, Smile , 4400 veya 4500 USD ' den vitrine çıkarılabilir...

Saygılar.

Sayın Lupus,

Sizin çevreniz geniştir, birilerini gaza getirsenizde bir parti sardırsanız Smile

Ben şahsen 4000 Dolar küsüre bu MAKİNA ya talibim
 
Alıntı

#29
Çalışma sistemi gerçekten bir tabancadan çok bixi yada 50.cal browning lere benziyor. Kafa yorulup ortaya konulan bir mühendislik ürünü olduğu kesin. Hatta sürgü geriye çekildiğinde kovan penceresinden fişeğin yukarıya çıkması sanki içeride bir bilgisayarın yönlendirdiği robot var hissi uyandırdı Big Grin . Bu güzel mühendislik ürününe saygı duysam da şahsi düşüncem, çok iş yapan çok parça çok sorun çıkarır gibi geldi. Aşağıda ki video da görülen hadisede sorun fişek den kaynaklansa da, aynı fişek belki de alışılmış sistemde çalışan bir tabancada sorun çıkartmayacaktı.

Saygılar.
 
Alıntı

  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi