BOBERG
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BOBERG
Boberg XR9-S vs HK P7M8

[Resim: XR9S_HKP7M8.jpg]

Sarjor detayi:
[Resim: DSC_0017.JPG?width=737&height=490]

Alıntı

Boberg'in şarjörüne mermi basarken, merminin istikameti diğer yarı-otomatiklerin tersine olacak şekilde mermi basılıyor. Sanırım maşa sistemi mermiyi arkasından (kapsül tarafından) yakalayıp yuvaya oturttuğu için böyle oluyor. Gördüğümde oldukça ilginç geldi . Paylaşmak istedim. İlgili link aşağıdadır.

http://www.bobergarms.com/notes/Magazine_Loading

Saygılarımla,

Alıntı

Sn. Barış'ın açamadığım fotoğrafı açılınca zaten bu konunun paylaşılmış olduğunu gördüm. Kusuruma bakmayınız.

Saygılarımla,

Alıntı

Tabanca çok kısa fakat namlusu uzun bunu çok güzel düşünmüşler.

Alıntı

Emniyet manevelası göremedim.

Alıntı

yilmaz demiş ki:Emniyet manevelası göremedim.

Bu silahta en gereksiz şey o olurdu da o yüzden...

Alıntı

Sn. arkadaşlar,

1900'lerin başlarında ortaya çıkan MARS tabancalarında da fişek şarjörden geriye çekilip şarjör üstündeki namluya sürülüyordu fakat çok daha komplike bir sistemle. Bir de 1970'lerde ABD'de böyle şarjörden geriye çekerek namluya fişek sürülen FAKAT yarı-otomatik değil de "mükerrer atışlı" olan bir tabanca piyasaya sürülmüştü. Şimdi adını hatırlayamıyorum, bu sıcaklarda da eski yıllıkları karıştırıp bulmak biraz sıkıyor. Belki internetten sizler bulup çıkarabilirsiniz. Galiba "S" harfiyle başlayan bir adı vardı gibi geliyor ? ? ?
MARS'ta da namlu sabit fakat ufak, dönerek kilitlenen bir sürgü vardı kapak takımına bağlı çalışan.
Şeritli (metal tablalı değil) veya mayonlu makinalı tüfeklerin çoğunda fişek geriye çekilip yukarıya veya aşağiya namluya sürülür fakat onlarda yer boldur. Bunun gibi değil.

Saygılar,

alikozanoglu

Alıntı

Çok yaratıcı bir dizayn. Merminin namluya sürülmesi askeri silahları bilmeyen bendenizi oldukça şaşırttı. Üstelik de çok küçük boyutlarda, 8,5cm(!!!!) namlu uzunluğuna sahip(benim Kugır'dan az biraz kısa), 9mm bir silah. Kabze ve tutuş büyük ele sahip olanlar için biraz sorun olabilir ve besleme ilk aşamada sorun yaratabilir ama onun haricinde handikap göremiyorum.
ABD'de yaşasaydım herhalde yatak odası, salon, banyo ve diğer tüm odalara birer tane alırdım Big Grin

Alıntı

Sn. lupus,

Yine hepimizi irşad ettiniz. Çok teşekkürler.

Saygılar,

alikozanoglu

Alıntı

alikozanoglu demiş ki:Sn. arkadaşlar,

Şeritli (metal tablalı değil) veya mayonlu makinalı tüfeklerin çoğunda fişek geriye çekilip yukarıya veya aşağiya namluya sürülür fakat onlarda yer boldur. Bunun gibi değil.

Saygılar,

alikozanoglu

Sn alikozanoğlu ; Bildiğim kadarı ile şerit veya mayon beslemeli silahlar içerisinde sadece rus pkm ( bixi ) de fişek geriye çekilip namluya sürülür.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi