Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sigma modeli hakkında bilgi
Arkadaşlar,
S&W nun sigma diye bir modeli varmış bunun hakkında bilgi veren olursa sevinirim. Ayrıca bu modele taşıma ruhsatı alınabiliyormu.

Selam ve muhabbetle,

Alıntı

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...hp?tid=343

lupus demiş ki:Arkadaşlar, SW9/40 VE serisinin atası olan SIGMA'lar, ABD'de '' Jammomatic '', yani tutukluk makinası olarak adlandırılır. SW, zaman içerisinde bu silahları pek çok revizyondan geçirmiş olmasına rağmen, hala bir Glock veya HK düzeyinde olmayıp, bu nedenle de, ABD piyasasında hala çekinceli yaklaşılan bir modeldir. Tetiklerinin ise inanılmaz ağır olup, sıhhatli atışa elvereşli olmadığı konusunda hemen hemen tüm kullananlar hemfikirdir. Bu nedenle bu silahı alanlar genelde, ucuza bir poligon silahı edinmek, tetik mekanizmasında da işlem yaptırmayı göze alarak tercih etmektedirler.

Bu tabancalara taşıma ruhsatı alabiliyorsunuz...
Tabii para vermeye ve taşımaya değer bir silah olarak kabul ederseniz...

Alıntı

Forumda daha önce paylaşıldığı şekilde, Sigma serisi, Smith&Wesson'un yüzkarasıdır.
Hem çirkin, hem güvenlimez, hem de rahatsız olmayı aynı anda başaran bir tasarımdır...

Saygılaırmla..

Alıntı

Sayın Lupus ve Barış beyler.
Bende bir adet CZ 75 bir adette beratta s/0 var üçüncü olarak ne alayım karar veremedim S&W toplu 868 mi yoksa bir adet yerli toplumu veya tavsiye edeceğiniz başka bir tabanca varmı. Bazende kompakt bir 9 luk mu alsam diyorum.

Selam ve muhabbetle

ibrahim Demir

Alıntı

Çöpcü demiş ki:Sayın Lupus ve Barış beyler.
Bende bir adet CZ 75 bir adette beratta s/0 var üçüncü olarak ne alayım karar veremedim S&W toplu 868 mi yoksa bir adet yerli toplumu veya tavsiye edeceğiniz başka bir tabanca varmı. Bazende kompakt bir 9 luk mu alsam diyorum.

Selam ve muhabbetle

ibrahim Demir

Ben her zaman 1 yarıotomatik tabancadan sonra ikincisinin en azından üçüncü silahın kesinlikle güzel bir toplu tabanca olmasından yanayım, ama bu kesinlikle bir yerli olamaz...

Alıntı

Çöpcü demiş ki:Bende bir adet CZ 75 bir adette beratta s/0 var üçüncü olarak ne alayım karar veremedim S&W toplu 686 mi yoksa bir adet yerli toplumu veya tavsiye edeceğiniz başka bir tabanca var mı? Bazen de kompakt bir 9 luk mu alsam diyorum...
İbrahim Bey, yeni bir silah almayı düşünürken yaşanan bu git geller aslında işin en keyifli kısmıdır. Ancak bazen tam bir karın ağrısı halini alabilir, Allah yardımcınız olsun diyelim..Size tek tavsiyem, toplu tabanca görüntüsü altında satılan yerli ucubelerden uzak durmanız olacaktır...

Alıntı

Arkadaşlar,
Bu garibe bir yerli birde bulunabilecek ithal toplu tavsiye edinde yılbaşından önce alayım.

Selam ve muhabbetle

Alıntı

Çöpcü demiş ki:Arkadaşlar,
Bu garibe bir yerli birde bulunabilecek ithal toplu tavsiye edinde yılbaşından önce alayım.

Selam ve muhabbetle

Sn Çöpcü, yeli şu anda tek marka var onuda tavsiye edemem, ithale helince SW diğer modelleri ile ilgili tüm bilgiyi Toplu tabancalar başlığında bulabilirsiniz...

Alıntı

Çöpcü demiş ki:Bende bir adet CZ 75 bir adette beretta s/0 var üçüncü olarak ne alayım karar veremedim.
Birde kendinize ''garip'' diyorsunuz ! Smile

Alıntı

(27-12-2010, 10:30 PM)lupus demiş ki: http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...hp?tid=343

lupus demiş ki:Arkadaşlar, SW9/40 VE serisinin atası olan SIGMA'lar, ABD'de '' Jammomatic '', yani tutukluk makinası olarak adlandırılır. SW, zaman içerisinde bu silahları pek çok revizyondan geçirmiş olmasına rağmen, hala bir Glock veya HK düzeyinde olmayıp, bu nedenle de, ABD piyasasında hala çekinceli yaklaşılan bir modeldir. Tetiklerinin ise inanılmaz ağır olup, sıhhatli atışa elvereşli olmadığı konusunda hemen hemen tüm kullananlar hemfikirdir. Bu nedenle bu silahı alanlar genelde, ucuza bir poligon silahı edinmek, tetik mekanizmasında da işlem yaptırmayı göze alarak tercih etmektedirler.

Bu tabancalara taşıma ruhsatı alabiliyorsunuz...
Tabii para vermeye ve taşımaya değer bir silah olarak kabul ederseniz...
Sayin lupus tetik mekanizmasinda islem yaptirma derken neyi kastediyorsunuz acabilirmisiniz biraz

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi