Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
8000F L
Sn. Barış sizin Kugırın kulaklarını kesicekdiniz ne oldu merak içindeyim .Yedek kulaklar ulaştımı elinize .

Alıntı

Üstündeki kulaklar biraz yere doğruldu ama daha parçaları alamadım, asıl kunduz moduna girdiğinde fotolarını paylaşacağım.. Teşekkür ederim. Smile

Alıntı

Sn. Barış parçalar benden çıktıkdan beri sizden haber çıkmayınca merak ettim eğer uygulma başarılı olursa hemen ikincisini sipariş edelim .

Alıntı

Bu haftasonu büyük ağabeyi ile uğraşmaktan kendisine eğilemedim, en uygun zamanda bir uygulama yapalım. Smile

Alıntı

[quote='Sbilgen' pid='115147' dateline='1292342234']
Selamlar,

Ortağımla birlikte Glock 26 alalım derken, MKE'de kalmaması nedeniyle tekrar değerlendirme yaparak, gerek mali boyutunda gerekse arıza durumunda hızlı servis alabileceğimiz düşüncesiyle birer tane Stouger 8000F L aldık. Resimlerini koydum. 30'ar adet mermi de attık. Her hangi bir sorun yaşamadık. Pek anlamamakla birlikte biryerleri de vurabildik. Big Grin

Sanırım çokça deneme atışı yaparak alışmak lazım. Poligonda söyledikleri kadarıyla silah patlayacak diye düşünmekten tutarlı atışlar yapamıyormuşuz. Alışacağız elbette.

Ve en önemlisi bu seçimi yaparken katkılarınızdan dolayı hepinize teşekkür ederim.

Sayın Sbilgen,
yeni silahınızı alalı yaklaşık 6 ay olmuş. Bu süre zarfındaki izlenimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Forum üyelerinden beni hatırlayanlar bileceklerdir;
Beretta almayı düşünüyordum, ancak geçen hafta MKE'ye yolum düştü, ne zaman geleceği belli değilmiş hala Beretta'ların. Araştırma yaparken görevlilerden birisi beni Stoeger Ofisine yönlendirdi. Burada görevli Gazi Bey, Cougar 8000 F ya da 8000 FL modellerini önerdi. Aslında silah hoşuma gitmedi değil. Bir de tayin nedeniyle artık Ankara'dan çook uzaklarda olmam dolayısıyla her istediğim zaman MKE'ye gidemeyeceğim düşünülürse, buralarda olduğum 1 hafta içerisinde karar vermek durumundayım.
Siz ve forumun diğer üstadlarının yorumlarını merakla bekliyorum.
Saygılarımla,

Alıntı

Sn.sbilgen, silahınız hayırlı uğurlu olsun, iyi günlerde kullanın.

Alıntı

Sayın Caylak,

Silahlar hakkında fazla bilgim olduğunu söyleyemem ancak ortağım ve ben yaklaşık olarak 300'er adet mermi atmışızdır. Her hangi bir sıkışma ve sair sorun yaşamadık. Yıpranma vs konularda da bir şeyler söylemem pek mümkün degil. Fotograflarını koyuyorum. Yorumu size kalır. Ancak kulaklar konusunu okumuşsunuzdur. Bu silahın en kötü yanı o kulakları.

Kırmızı ile işaretlediğim yerde sürtünme izi var. Ortağımın silahında bu sürtünme yok.

[Resim: IMG_0151.jpg]

[Resim: IMG_0152.jpg]

[Resim: IMG_0153.jpg]

Görünen iz pas değil merminin izi.

[Resim: IMG_0154.jpg]

[Resim: IMG_0155.jpg]

[Resim: IMG_0157.jpg]

FL modelini Ankara MKE'de denediğinizi, elinize küçük geldiğini yazmışsınız. Acaba şarjörü takılı değil miydi?

[Resim: IMG_0172.jpg]

Alıntı

Sayın Sbilgen,
verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
FL modelinin elime oturuşu, şarjör takılı şekilde ve aynen sizin son fotoğrafınızda paylaştığınız gibi idi. Yani serçe parmağı kabzanın tam üstüne yerleşememekte ve şarjörün üzerine taşmakta idi.
Bu durum sizde de aynı, resimde gördüğüm kadarıyla. Emniyetli silah kavrayışı açısından bu durum bir sorun teşkil eder mi ki acaba? Atış izlenimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Saygılarımla,

Alıntı

12/06/2012 tarihinde cugar 8000 FL almak için ankaraya gittim.Elim küçük olduğundan bu modelin elime daha iyi oturacağını düşünüyordum.Fakat hiç te öyle olmadığını elim küçük olmasına rağmen FL modelindeki kabzenin elimi sıkıştırdığını F modelinin elime daha iyi oturduğunu ve kabzede elimden taşan kısım kalmadığını farkettim ve F modelini satın aldım.Herkese de F modelini düşünmelerini ve almalarını tavsiye ediyorum.Kompakt ve görünümü hoş bir tabanca.20 atış yaptım ve kaliteli olduğunu belli ediyor.Bu tercihi yapmamda katkısı olan yorumculara da teşekür ediyorum.
Ayrıca tabancayı almadan önce eşek kulağı şeklinde olumsuz yorumlara sebebiyet veren emniyet mandalının da o kadar da abartılı omadığını, sempatik durduğunu farkettim.Çok dikkat çekmiyor ve rahatsızlık vermiyor yani.

Alıntı

Stoeger müşterisi ile gayet ilgili bir firma doğabilecek herhangi bir probleme karşın bir telefonunuz ile ilgili parçalar hemen kapınıza ulaşıyor (eğer silahınızı fabrikaya götüremiyor ve İstanbul dışında yaşıyor'iseniz), derdinize kendiniz derman olabiliyorsunuz. Saygılar..

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi