Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pompalı tüfek almayı düşünüyorum ?...
13-12-2010, 12:11 PM (Bu Mesaj 13-12-2010 08:38 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : lupus.)
Question Pompalı tüfek almayı düşünüyorum ?...
Merhaba, yazıyı düzelttim öncesi için özür dilerim.
Ben uzun zamandır av ve tüfekler ile ilgileniyorum, şu anda bir tane havalı, bir tane de Franchi 5 otomatik, bir tane de SAFİR tüfeğim var .
Burada domuz avı ve ördek avına çok gidiyoruz. Bu iş için bir tane de pompalı almayı istiyorum. Tüfek marka ve modelleri ile ilgili tavsiyesilerinize ihtiyacım var. Yerli ve yabancı markalar arasındaki fark, tercihi etkileyecek düzeyde midir ? Bu işe ayırdığım bütçe ise en fazla 700 TL.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
13-12-2010, 12:23 PM
RE: pompali almayi dusunuyorum yardim
En iyi yerli pompalıyı 700 TL'ye alamazsınız (sıfırını). Ya en iyi yerliden vazgeçeceksiniz ya da bütçeye ek yapacaksınız.

Çok paraya çok pompalı Stoeger.

Bir de noktadan sonra büyük harf tavsiye edeyim. Moderatörlerin sinirlerine iyi geliyor. Wink

harun@ctm.com.tr
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
13-12-2010, 12:26 PM
lazaruz67 Yazdı:merhaba yaziyi duzeltim oncesi icin ozur dilerim.
ben uzun zamandir av ve tufekler le ilgileriniyorum su anda kendimde bir tane havali birtane de franki 5 otomatik bir tane de safir var .
burda domuz avi ve ordek avina cok gidiyoruz bir tanede pompali almayi istiyorum sizden ricam
hangi tufegi tavsiye edersiniz marka ve model olarak .yerli ile yabanvi arasinda ki fark cokmu almisken en iyi yerliyi almak isterim
en fazla 700 tl verebirirm.ya kiasaca belli olma cok beyenimsem belki cikabilirimde yukarri tesk

Yüzlerce kişinin okuduğu bir foruma yazı yazarken, toplam 5 saniye daha harcayarak, yazdığınız yanlış-eksik kelimeleri düzeltmek çok mu zor? İnsanlardan yardım rica ediyorsunuz, ama ne forumdaki bu konuda yazılmış onlarca yazıyı okumuyorsunuz, ne de düzgün Türkçe kullanıyorsunuz...

Lütfen forum kurallarını okuyunuz, imzamda mevcuttur...

Vatanseverliğin en büyük hareket unsurlarından olan vatan fikrini gönüllerden uzaklaştırmak, hakları korumanın en etkili araçlarından olan ateşli silahları, ellerden almaya benzer.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
13-12-2010, 07:29 PM
Domuz ve ördek avı birbirinden farklı kulvarda olan avlar.Pompalı bir tüfekle ördek avı yapamazsınız.Domuz avı için slug namlulu bir tüfek size daha iyi randıman sağlayacaktır.Gezini 50 metreye sıfırladığınız zaman 70 metreye kadar isabetli atışlar yapmanız mümkün.Ördek avına yeniden gelirsek, yine yaptığınız avın çeşidine ( bek,mühre,parlama, geçit) göre tüfek değişkenlik gösterecektir
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
13-12-2010, 07:40 PM (Bu Mesaj 13-12-2010 07:41 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : syılmaz.)
torehan Yazdı:Domuz ve ördek avı birbirinden farklı kulvarda olan avlar.Pompalı bir tüfekle ördek avı yapamazsınız.

Aşağıda ki videoda sanki pompalı tüfekle ördek avlıyor gibiler. Cool

http://www.youtube.com/watch?v=g-Pqu2N-JQ0

Gevşemeyin, tasalanmayın. Eğer inanıyorsanız, üstün olan sizsiniz.

Sayılmayız parmakla, tükenmeyiz kırmakla.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
13-12-2010, 07:56 PM
Sn. Yılmaz yurdum daki bir çok avcıya veya öyle olduğunu sanan insana göre arka arkaya tetiğe basmak daha kolay olduğu ava daha az kurtulma şansı verdiği için ve de pompaladıktan sonra nişan hattını yakalamak ustalık istediğinden bizim ülkemizde pompalı tüfek av tüfeği değil sadece düğün ve gösteriş tüfeği olarak görülür malesef.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
13-12-2010, 08:09 PM
RE: Pompalı tüfek almay düşünüyorum ?...
Sn. Pitman, ülkemiz avcılarının neden pompalı tüfeği av tüfeği olarak görmediklerini anlayamıyorum. Medyanın da etkisi olsa gerek. Pompalı tüfek denince akla sadece 'pompalı dehşeti' geliyor.

Gevşemeyin, tasalanmayın. Eğer inanıyorsanız, üstün olan sizsiniz.

Sayılmayız parmakla, tükenmeyiz kırmakla.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
13-12-2010, 08:16 PM
[[/quote]

Aşağıda ki videoda sanki pompalı tüfekle ördek avlıyor gibiler. Cool

http://www.youtube.com/watch?v=g-Pqu2N-JQ0
[/quote]

Bizim ülkemizde de ördek ve kaz avında limit olmasa, sulak alanlarımızı kurutmasak,avlaklarımıza sahip çıkabilsek, yeterince göç gelse, fantazi amaçlı pompalı kullanılabilir.
pitman Yazdı:Sn. Yılmaz yurdum daki bir çok avcıya veya öyle olduğunu sanan insana göre arka arkaya tetiğe basmak daha kolay olduğu ava daha az kurtulma şansı verdiği için ve de pompaladıktan sonra nişan hattını yakalamak ustalık istediğinden bizim ülkemizde pompalı tüfek av tüfeği değil sadece düğün ve gösteriş tüfeği olarak görülür malesef.

Sn.Pitman sorun; sandığınızın aksine arka arkaya tetik basmak veya nişanı yeniden yenilemek değil, uzaklaşan ava aynı şokla yapılan atıştır.Bu yüzden mantıklı olan daha dar şoka sahip olan ikinci bir namludur.Bu da ya çiftedir yada pozedir.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
13-12-2010, 08:21 PM
syılmaz Yazdı:Sn. Pitman, ülkemiz avcılarının neden pompalı tüfeği av tüfeği olarak görmediklerini anlayamıyorum. Medyanın da etkisi olsa gerek. Pompalı tüfek denince akla sadece 'pompalı dehşeti' geliyor.

Slug namlulu bir pompalı tüfek, domuz avı için biçilmiş kaftandır. Tabi bir rifled slug veya yivliye sahip olma sanşınız yoksa.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
13-12-2010, 08:21 PM (Bu Mesaj 13-12-2010 08:22 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : C45.)
Bu paraya en iyi anca hatsan alınabilir heralde, onunda kalitesi arkadaşın beğeneceği kadar iyiyse tabi Big Grin
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum Atla:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | TabancaTufek.com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafifleştirilmiş Sürüm | RSS