Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pompalı tüfek almayı düşünüyorum ?...
#1
Question 
Merhaba, yazıyı düzelttim öncesi için özür dilerim.
Ben uzun zamandır av ve tüfekler ile ilgileniyorum, şu anda bir tane havalı, bir tane de Franchi 5 otomatik, bir tane de SAFİR tüfeğim var .
Burada domuz avı ve ördek avına çok gidiyoruz. Bu iş için bir tane de pompalı almayı istiyorum. Tüfek marka ve modelleri ile ilgili tavsiyesilerinize ihtiyacım var. Yerli ve yabancı markalar arasındaki fark, tercihi etkileyecek düzeyde midir ? Bu işe ayırdığım bütçe ise en fazla 700 TL.
 
Alıntı

#2
En iyi yerli pompalıyı 700 TL'ye alamazsınız (sıfırını). Ya en iyi yerliden vazgeçeceksiniz ya da bütçeye ek yapacaksınız.

Çok paraya çok pompalı Stoeger.

Bir de noktadan sonra büyük harf tavsiye edeyim. Moderatörlerin sinirlerine iyi geliyor. Wink
 
Alıntı

#3
lazaruz67 demiş ki:merhaba yaziyi duzeltim oncesi icin ozur dilerim.
ben uzun zamandir av ve tufekler le ilgileriniyorum su anda kendimde bir tane havali birtane de franki 5 otomatik bir tane de safir var .
burda domuz avi ve ordek avina cok gidiyoruz bir tanede pompali almayi istiyorum sizden ricam
hangi tufegi tavsiye edersiniz marka ve model olarak .yerli ile yabanvi arasinda ki fark cokmu almisken en iyi yerliyi almak isterim
en fazla 700 tl verebirirm.ya kiasaca belli olma cok beyenimsem belki cikabilirimde yukarri tesk

Yüzlerce kişinin okuduğu bir foruma yazı yazarken, toplam 5 saniye daha harcayarak, yazdığınız yanlış-eksik kelimeleri düzeltmek çok mu zor? İnsanlardan yardım rica ediyorsunuz, ama ne forumdaki bu konuda yazılmış onlarca yazıyı okumuyorsunuz, ne de düzgün Türkçe kullanıyorsunuz...

Lütfen forum kurallarını okuyunuz, imzamda mevcuttur...
 
Alıntı

#4
Domuz ve ördek avı birbirinden farklı kulvarda olan avlar.Pompalı bir tüfekle ördek avı yapamazsınız.Domuz avı için slug namlulu bir tüfek size daha iyi randıman sağlayacaktır.Gezini 50 metreye sıfırladığınız zaman 70 metreye kadar isabetli atışlar yapmanız mümkün.Ördek avına yeniden gelirsek, yine yaptığınız avın çeşidine ( bek,mühre,parlama, geçit) göre tüfek değişkenlik gösterecektir
 
Alıntı

#5
torehan demiş ki:Domuz ve ördek avı birbirinden farklı kulvarda olan avlar.Pompalı bir tüfekle ördek avı yapamazsınız.

Aşağıda ki videoda sanki pompalı tüfekle ördek avlıyor gibiler. Cool

 
Alıntı

#6
Sn. Yılmaz yurdum daki bir çok avcıya veya öyle olduğunu sanan insana göre arka arkaya tetiğe basmak daha kolay olduğu ava daha az kurtulma şansı verdiği için ve de pompaladıktan sonra nişan hattını yakalamak ustalık istediğinden bizim ülkemizde pompalı tüfek av tüfeği değil sadece düğün ve gösteriş tüfeği olarak görülür malesef.
 
Alıntı

#7
Sn. Pitman, ülkemiz avcılarının neden pompalı tüfeği av tüfeği olarak görmediklerini anlayamıyorum. Medyanın da etkisi olsa gerek. Pompalı tüfek denince akla sadece 'pompalı dehşeti' geliyor.
 
Alıntı

#8
[[/quote]

Aşağıda ki videoda sanki pompalı tüfekle ördek avlıyor gibiler. Cool


[/quote]

Bizim ülkemizde de ördek ve kaz avında limit olmasa, sulak alanlarımızı kurutmasak,avlaklarımıza sahip çıkabilsek, yeterince göç gelse, fantazi amaçlı pompalı kullanılabilir.
pitman demiş ki:Sn. Yılmaz yurdum daki bir çok avcıya veya öyle olduğunu sanan insana göre arka arkaya tetiğe basmak daha kolay olduğu ava daha az kurtulma şansı verdiği için ve de pompaladıktan sonra nişan hattını yakalamak ustalık istediğinden bizim ülkemizde pompalı tüfek av tüfeği değil sadece düğün ve gösteriş tüfeği olarak görülür malesef.

Sn.Pitman sorun; sandığınızın aksine arka arkaya tetik basmak veya nişanı yeniden yenilemek değil, uzaklaşan ava aynı şokla yapılan atıştır.Bu yüzden mantıklı olan daha dar şoka sahip olan ikinci bir namludur.Bu da ya çiftedir yada pozedir.
 
Alıntı

#9
syılmaz demiş ki:Sn. Pitman, ülkemiz avcılarının neden pompalı tüfeği av tüfeği olarak görmediklerini anlayamıyorum. Medyanın da etkisi olsa gerek. Pompalı tüfek denince akla sadece 'pompalı dehşeti' geliyor.

Slug namlulu bir pompalı tüfek, domuz avı için biçilmiş kaftandır. Tabi bir rifled slug veya yivliye sahip olma sanşınız yoksa.
 
Alıntı

#10
Bu paraya en iyi anca hatsan alınabilir heralde, onunda kalitesi arkadaşın beğeneceği kadar iyiyse tabi Big Grin
 
Alıntı

  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi