Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
P228 vs P229
largo demiş ki:2009 eylül ayında p229 al so aldım umarım doğru tercih yapmışımdır

Sn Largo, silahın resimlerini burada bizlerle paylaşmazsanız, hiç yorm yapmayız...Big Grin

Ayrıca MKEK'da satılan bu silah gerçekten Al So mu yoksa 229'un siyahı mı? bunu öğrenmek istiyorum, bu konuda bizleri aydınlatmanızı bekliyoruz...

Alıntı

melihaga demiş ki:
largo demiş ki:2009 eylül ayında p229 al so aldım umarım doğru tercih yapmışımdır
Ayrıca MKEK'da satılan bu silah gerçekten Al SO mu yoksa 229'un siyahı mı?
Ağam, MKEK ' de satılan P229 AL SO tetik sitemi dışında aşağıdakinin aynısıdır, yani siyah eloksel kaplı alüminyum alaşım gövdeli ve siyah boyalı klasik P229 sürgülü bir silah...Ve ne hikmetse bu silahın MKEK fiyatı 5072 USD, inanılır gibi değil...

[Resim: 2f0cc0af.jpg]

Alıntı

Üstadım bende incelediğim birkaç silahta bunu görmüştüm ama silahlar MKEK'dan sıfır alınmadığı için emin olamamıştım, emin olmak istedim...

Alıntı

Saygıdeğer arkadaşlar silahımın resmini çektim ama nasıl ekleme yapacağımı bilmiyorum (özür) yukarıdaki resimdeki p229 a tetik düşürme kolu, birde horoz'un topuzu kısa değil uzun ve yuvarlak daha önce sw 5904 modeli vardı bende yaklaşık 15 yıl kullandım satıp yerine bu adı geçen marka ve modelini aldım, 9 ay önce MKE de poligonda mecburi atış yada deneme diyelim yaptım birde geçen hafta arkadaşlarla meskun mahal dışında deneme yapma fırsatım oldu maalesef benim memlekette poligon yok benim bu silah hakkındaki izlenimim, atış esnasında oldukca keyifli tetik hassas 9 mm yi istenen yere gönderiyor silah gözede hitap ediyor ancak biraz narin bir silah gibi geldi bana
saygılar.

Alıntı

largo demiş ki:Saygıdeğer arkadaşlar silahımın resmini çektim ama nasıl ekleme yapacağımı bilmiyorum (özür) yukarıdaki resimdeki p229 a tetik düşürme kolu, birde horoz'un topuzu kısa değil uzun ve yuvarlak daha önce sw 5904 modeli vardı bende yaklaşık 15 yıl kullandım satıp yerine bu adı geçen marka ve modelini aldım, 9 ay önce MKE de poligonda mecburi atış yada deneme diyelim yaptım birde geçen hafta arkadaşlarla meskun mahal dışında deneme yapma fırsatım oldu maalesef benim memlekette poligon yok benim bu silah hakkındaki izlenimim, atış esnasında oldukca keyifli tetik hassas 9 mm yi istenen yere gönderiyor silah gözede hitap ediyor ancak biraz narin bir silah gibi geldi bana
saygılar.

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=1393

Alıntı

Sn. Melihaga yeni fırsatım oldu.Bu silahtan sanırım sizde de var, sizin de silah hakkındaki bilgi ve görüşlerinizi almak isterim
Saygılar.

http://img15.imageshack.us/i/img2108xf.jpg/
http://img822.imageshack.us/i/img2109.jpg/

[Resim: img2108xf.jpg]

[Resim: img2109.jpg]

Alıntı

Sn Largo, öncelikle silahınız hayırlı uğurlu olsun, silahınızla ilgili yorum yapmadan önce şunu belirtmek istiyorum.

Arkadaşlar MKEK'nun P229 Al So diye sattığı model kesinlikle Al So modeli değil bildiğimiz P229 un standart siyah modelidir, Two Tone modelinden tek farkı üst kapağın Stainless olmayıp boyalı olmasıdır ki bu avantaşdan ziyade dezavantajdır bu durum maliyeti yükseltmez aksine düşürür ama MKEK hazretleri vatandaşı kazıklamayı kendine borç bildiğinden veya bunu ayırdedemeyecek kadar bu bilgiden yoksun olmalarından dolayı 500 USD daha pahalıya satmaktadırlar.....

Gelelim Sn Largo'nun silahına, bence bu silahın tek kusuru kızaklarda oluşan keyfe keder çiziklerdir, onu da atıştan önce kızaklar yağlanırsa minimuma düşürülebilir...

Silah 13+1 şarjörle gelmektedir ancak Meg-gar 15'li şarjörleri de sıkıntısız olarak kullanılabilmektedir, aslında orjinal şarjörün 15 fişek almamasının sebebi şarjördeki plastik parçanın bacaklarıdır, bu parça değiştirilerek orjinal şarjörlerler de 15 kapasite olabilir ama bence kesinlikle gerek yok kaldı ki ben 15'lik şarjörlere de 13 mermi basıyorum....

Sn Largo, silahınız hala seri olarak üretilen hizmet sınıfında hala mekanik güvenirlik ve tetik olarak en iyi silahlardan biridir, ayrıca kompakt oluşundan dolayı taşıma konusunda da sıkıntı yaratmayacaktır. Silahın sahra sökümü hatta tamamen dağıtılması ve toplanması inanılmaz derecede kolaydır, bugüne kadar söktüğüm silahlar içinde komple söküp takması en kolay silah budur.

Eğer silahın boyutları el yapınıza tam olarak uyuyorsa kullanmaktan inanılmaz keyif alacağınız ve çok isabetli atışlar yapabileceğiniz, tetiği ve toplaması harika olan her zaman güvenebileceğiniz bir silaha sahipsiniz, tekrar hayırlı olsun diliyorum...

Alıntı

Bence 229 .40 S&W ve 357 Sig kalibreleri icin tasarlanmis oldugundan en iyi randimani o kalirelerde vermektedir. Yani 229'da 9mm kullanmak biraz "overkill" asiri olmustur. 9mm'in tepmesi kalinlastirilmis ve saglamlastirilmis 229 yapisina gerek duymamamktadir. Agirlikta gereksiz yere artmis ve silah "top heavy" yani ustten agir hal almistir. Balansdaki degisiklik hissi de bence buradan kaynaklanmaktadir.
228 bence en iyi tasima silahlarindan biridir. Mec Gar alirsaniz mermi kapasitesi kolayca 15+1 olur ve sarjor tam oturu, disa tasmaz. Hafifligi ve kompaktligina ragmen 226 kadar da isabetlidir. Bence haika bir tasima silahi Sig P228 Smile

Benim tasidigim 228 (15 round Mec Gar mags & Mepro Night Sights)

[Resim: DSCF0010.jpg]

Alıntı

Bir baska 228'im (Cera Hide boya, Mec Gar 15 rounders, Night Sights, Elite kabza)

[Resim: DSCF0001.jpg]

Alıntı

Daha önce P 226 kullanan bir arkadaşımda P 229 hastalığı türedi. Arkadaşıma siteyi açıp uzun uzun okuması ve öğrenmesi için müsaade ettim. Ancak kendisi P 229'u eline alıp incelediğini ama P 226' ya göre sürgü kapağının ve kabzasının daha hacimli ve geniş olduğunu söylediyse de ben yorum yapamadım. Bunun aslı var mı? Cevaplarsanız sevinirim. Saygılarımla

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi