Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Akdal TR-01 Kılıf ve Son Revizyon
Teşekkür ederim Sn.TT,
Sanırım 7 aylık doğmuşum.Smile

Alıntı

Sayın cihan54, mat siyah krom kaplamadan memnun kalacağınızı tahmin ediyorum. Silahımı sürekli taşıyorum, sürgünün dış kısmında herhangi bir açılma meydana gelmedi. Yalnız kılıfa sokup çıkartırken, sürgünün sürtünmenin yoğun olduğu kısımlarında (ton farkı olmaksızın) hafif bir parlama oluşabiliyor. Sürgünün iç tarafında sürtünmenin yoğun olduğu bazı bölgelerde kaplamada hafif açılma ve zayıflamalar oluştu. Ancak snap cap lerle yapmış olduğum kuru tetik çalışmalarındaki münüplasyon sayısını tespit etmem, belirtmem mümkün değil.

Tetik kolu taşıyıcısını arkaya alma işlemi gördüğüm kadarıyla mevcut (sac şarjörün görev yaptığı) gövde üzerinde yapılmış.

Benim silahımın yol hikayesi oldukça uzun sayın cihan54, önemli bir kısmı da forumun "Akdal Arms" başlığı altındaki mesajlarımda mevcut. Zaman sıkıntısı nedeniyle çok kısa bir özet yapacak olursam; Silahımı standart Ghost TR02 olarak satın aldım. Silaha daha sonra tetik yumuşatma işlemi, Novac nişangah takımı modifikasyonu yapıldı. Bu ziyarette ayrıca şikayetim üzerine; değiştirilebilir sırtlığın hemen üzerinde yer alan pim kısa olanıyla değiştirildi. Bir sonraki fabrika ziyaretinde şarjörler sac şarjörlerle değiştirilerek silaha bu şarjörlere uygun adaptasyon yapıldı. Bunun yanı sıra aynı fabrika ziyaretinde silahın tırnağı uzun olanla değiştirildi. Silah daha sonra yumuşatılmış tetik tertibatından kaynaklanan arıza nedeniyle fabrikanın yolunu tuttu. Arızanın, giderildikten bir süre sonra tekrarlaması üzerine silah yine fabrikanın yolunu tuttu. Son seyahatte silahın tetik tulumbası arka tarafa alınmak suretiyle tetik tertibatında modifikasyona gidildi, siyah krom kaplama yapıldı, ayrıca silah, ön duvarı yükseltilmiş şörjörler ile birlikte elime ulaştı.

Silahın toplam atış sayısı 400' ün biraz üzerinde (aslında tet tek sayıyordum ama bir yerden sonra ipin ucu az kaçtı). Silahta çeliğe nüfuz etmiş bir aşınma oluşmadı. Silahın son seyahatinden sonra, yeni şarjörle sadece (tek seferde ard arda olmak suretiyle) 30 atış yapabildim. Atışa başlamadan önce tetiği bir önceki haline göre biraz sert bulmuş olsam da, bir kısmını seri olarak yaptığım bu atışların hedef üzerindeki sonucuna baktığımda; vuruş dağılımında beni rahatsız eden herhangi bir şey görmedim. Bu atışlar sırasında silahta herhangi bir tutukluk meydana gelmedi. Gerek nişan alarak yaptığım tek atışlar, gerekse seri bir şekilde birbirinin peşisıra yaptığım atışlar sırasında, silahın çalışma istikrarını etkileyen herhangi bir olumsuzluk yaşamadım, tabancadan veya mühimmattan kaynaklanan herhangi bir fonksiyon zaafiyeti de oluşmadı.

Saygılar.

Alıntı

Teşekkürler Sn.oncearocker. Benim silahım 750 atıma ulaştı, benimkinde de boya harici, aşınma yok.
Sorunsuz atışlarınızın devamı temennisiyle...
Saygılar.

Alıntı

ashes demiş ki:Sn.Cihan54,
Kuşkusuz bu girişimler için sizden büyük ilham aldım.Silahımda ki revizyonlar için biliyorsunuz hep size danışmışımdır.Teşekkür ederim.Umarım yeni kaplamanızdan memnun kalırsınız.Sonunda fırsat bulupta göndermenize sevindim.Saygılarımla..

Rica edrim Sn.Ashes. Bir aksilik olmassa ben de memnun kalacağımı umuyorum (İnceleme fırsatı bulduğum bir krom tr02 modeli hoşuma gitmişti). Merakla ve sabırsızlıkla bekliyorum tabancamın yeni halini.
Saygılar.

Alıntı

En son yapılan revizyonu şehir dışında olduğum için henüz paylaşabiliyorum.
Bu değişikliklere kısaca değinecek olursak silahıma;
*Nispeten daha sert bir icra yayı eklenmiş.
*Tetik ve tulumba yayları değişmiş.
*Şarjör tabanı açılı bir taban ile değiştirilmiş ve şarjör ile gövde arasındaki boşluk tamamen kapatılmış.

Bunlara ek olarak ben de fosforlu maket boyası ile gez ve arpacık takımını boyadım.Bu boya oldukça dayanıklı ve kalıcı.Ayrıca hoş bir renge sahip.
Saygılarımla.
[Resim: 11.jpg]
[Resim: 2.jpg]
[Resim: 3.jpg]
[Resim: 4.jpg]
Tr-01 modeline uygun olarak fabrika tarafından yaptırılan fobus kılıf.

Alıntı

Sn. Ashes, bence cok hoş olmuş. Kılıf ise inanilmaz basarili görünüyor. Keyifli atışlar.

Alıntı

Teşekkür ederim Sn.Caca32. En kısa zamanda görüşmek ve birlikte atış yapmak dileğiyle.
Saygılar..

Alıntı

Kılıfın poligondaki kullanımı konusunda da paylaşım bekliyoruz Sn.Ashes... Kesinlikle çok hoşuma giden bir çalışma yapılmış makine üzerinde.

Sevgiler.

Alıntı

Gez ve arpacık hoş olmuş bence. Kazasız belasız kullanmanız dileğiyle...

Alıntı

Sn.Ashes silahınız cok güzel olmuş Allah kötüye kullandırmasın.

Ps:Boyaya talibim.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi