Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Akdal TR-01 Kılıf ve Son Revizyon
oncearocker demiş ki:Sayın ashes' in silahında olduğu gibi benim TR02' mde de tetik tulumbasının arkaya alınması ve krom kaplama işlemleri gerçekleştirildi. Silahımda mevcut siyah krom kaplamadan oldukça memnunum. Mevcut krom kaplamayı önceki boyayla kıyaslamıyorum bile.

Sn.oncearocker, krom kaplamadan memnun olmanıza sevindim, bu benim için de iyi bir haber oldu. Mat siyah krom kaplama için benim tabancam da geçen hafta fabrikanın yolunu tuttu.

oncearocker demiş ki:Tetiğe gelince; benim silahıma daha evvel bir tetik yumuşatma işlemi uygulanmıştı. O tetik tertibatını bozup Smile, yine de yumuşak tetik olmasını istediğimde, silahımın tetik tulumbası arkaya alındı. Ne yalan söyleyim bu uygulama sonrasında silahı ilk elime aldığımda biraz hayal kırıklığına uğramıştım. Zira tetik, bir önceki uygulamaya göre daha sert ve pürüzlü bir his vermişti bana. O vakit silahın tetiğinin bende bıraktığı tek olumlu izlenim, tetik yolunun hayli kısalmış olması idi. Arka arkaya yaptığım otuz atış sonrasında, soncun tatmin edici olduğunu düşünerek tetiğe daha fazla takılmamaya karar vermiştim. Elimdeki snap cap lerle yapmış olduğum sayısız kuru tetik çalışması sonrasında ise, şu an tetik çekişinden oldukça memnunum. Sanırım benim kuru tetik çalışmalarım, sayın ashes' in yaptığı ufak revizyonların etkisini gösterdi.

Tetik kolunu kaldırmaya yarayan yaydan kaynaklanan sürtünme, toplam sürtünmenin en fazla %50'sini oluşturmaktadır. Buradaki sürtünme tamamen yok olsa bile; tetik ara parçası ile iğne tulumbasının 2 ayrı parçadan oluşmasından kaynaklanan sürtünme (mevcut tetik sisteminde) devam edecektir. Bu bölümdeki sürtünme ise, sizin de dediğiniz gibi, çalışma süreci ile bir miktar azalmaktadır. Bu işlemlerden sonra elde edilen sonucun yeterli olacağı kanaatindeyim. Birde şunu sormak istiyorum sn.oncearocker; tetik kolu taşıyıcısını, arkaya alma işlemi mevcut gövde üzerinden mi yapılmış, yoksa bu işlem için gövde de değiştirilmiş mi ?

oncearocker demiş ki:Ne var ki MKE poligonundaki tadilat, tetiğin mevcut halinin hedef üzerindeki sonuçlarını görmemi engelliyor. Silahımı bozma çalışmalarıma devam edebilmek için, MKE poligonunun açılmasını bekliyorum.

Sonuçları merakla bekliyoruz Smile
Ayrıca sizden de ayrıntılı bir yol hikayesi alırsak çok iyi olurSmile Tabancanızın toplam ve son revizyonlardan sonraki yol hikayesini paylaşırşanız ( toplam atım sayısı, aşınma durumu, özellikle yeni şarjör sonrası atış sayısı ve istikrar durumu, tutukluk var mı yok mu) çok memnun oluruz Sn.onceorocker.
Saygılar.

Alıntı

Öncelikle tüm Değerli Büyüklerime kıymetli temennileri için teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum..

Alıntı

zucchero demiş ki:Sn Ashes,
Silahınızdaki gelişmeler çok güzel. Akdal firması sizin gibi bir müşterisi (ya da ar-ge elemanı Big Grin ) olduğu için çok şanslı.
Mascholster'in müşteri memnuniyeti konusunda kendini geliştirmesi de ayrıca iyi bir haber. Bu arada forumdan olduğunuzu belirttiniz mi acaba?

Belirtmez olur muyum Sn.Zucchero,her yerde belirtiyorum.Smile Kuşkusuz forumumuzun referansına sahip olmamızın da bu ilgilerde katkısı büyüktür.Ben teşekkür ederim,utandırıyorsunuz benim gibi acemi bir silahseveri..

Alıntı

nutkey demiş ki:Çok güzel bir haber sn. ashes
Sn oncearocker'ın da kılıf sorunu çözülmüş oldu böylece.
Umarım bir katkım olmuştur Sn.Nutkey.Kılıfın kuşkusuz hayati önemi büyük ancak silahın evde sağa sola ''küt '' diye çarpmasınında bu işe girişmemde büyük etkisi oldu.
Saygılar..

Alıntı

lupus demiş ki:Tetik ve boyanın nihayet zevkinize uygun bir hale gelmesine çok sevindim Sn.ashes...
Fotoğraflar da çok güzel olmuş, en kısa zamanda saha çalışmasının da görüntülerini bekliyoruz.
Çok teşekkür ederim Sn.Üstadım.
Sizleri örnek almaya çalışıyoruz.Ne biliyorsak burada,sizlerden öğrendik.Saha çalışması yapmak biz bulundurma ruhsatlılar için oldukça işkenceli bir süreç olduğu için oldukça müsait bir vakit yakalamadan zor görünüyor.Sad
Saygılarımla..

Alıntı

oncearocker demiş ki:Güzel günlerde kullanmanızı dilerim sayın ashes.

Yok sayın nutkey, olmadı. Şimdiye kadar iki tane (uydurma) süet kılıf kullandım zaten. Süet kılıfın beklentimi karşılamayacağını düşünüyorum. Ben sert (tabir-i caiz ise taş gibi), eğrilip burkulmayacak, tabancayı sadece kozmetik anlamda koruyacak değil, içinden tabancayı çekebiliyorum diyeceğim bir deri iç kılıf istiyorum. Sanıyorum benim derdimin tek çaresi, kalıp alınması için mesaimde yaratamak zorunda olduğum 1 saatlik boşluk olacak ancak.

Sayın ashes' in silahında olduğu gibi benim TR02' mde de tetik tulumbasının arkaya alınması ve krom kaplama işlemleri gerçekleştirildi. Silahımda mevcut siyah krom kaplamadan oldukça memnunum. Mevcut krom kaplamayı önceki boyayla kıyaslamıyorum bile.

Tetiğe gelince; benim silahıma daha evvel bir tetik yumuşatma işlemi uygulanmıştı. O tetik tertibatını bozup Smile, yine de yumuşak tetik olmasını istediğimde, silahımın tetik tulumbası arkaya alındı. Ne yalan söyleyim bu uygulama sonrasında silahı ilk elime aldığımda biraz hayal kırıklığına uğramıştım. Zira tetik, bir önceki uygulamaya göre daha sert ve pürüzlü bir his vermişti bana. O vakit silahın tetiğinin bende bıraktığı tek olumlu izlenim, tetik yolunun hayli kısalmış olması idi. Arka arkaya yaptığım otuz atış sonrasında, soncun tatmin edici olduğunu düşünerek tetiğe daha fazla takılmamaya karar vermiştim. Elimdeki snap cap lerle yapmış olduğum sayısız kuru tetik çalışması sonrasında ise, şu an tetik çekişinden oldukça memnunum. Sanırım benim kuru tetik çalışmalarım, sayın ashes' in yaptığı ufak revizyonların etkisini gösterdi.

Ne var ki MKE poligonundaki tadilat, tetiğin mevcut halinin hedef üzerindeki sonuçlarını görmemi engelliyor. Silahımı bozma çalışmalarıma devam edebilmek için, MKE poligonunun açılmasını bekliyorum.
Çok teşekkür ederim Sn.Oncearocker,
Sizin isteğinizin de gerçekleşmesi çok zor değil ancak silahınızın bizzat kalıbının alınması dediğiniz gibi çok daha sağlıklı olacaktır.Bu arada bu kılıfta dikkatimi çeken bir diğer hususta, kemere geçen maşa kısmının ucunun tıpkı olca ucu şeklinde olması sonucu kemeri alt kısımdan tutması ve silahı çekerken böylelikle kılıfında beraberinde gelmesini önlüyor olması oldu.Tabi tam olarak sizin istediğiniz şekliyle sert bir deri kılıf daha sağlıklı olacaktır.Size de keyif dolu atışlar dilerim.Ben de barut kokusuna hasret kaldım uzun zamandır.Sad

Alıntı

Sn.Cihan54,
Kuşkusuz bu girişimler için sizden büyük ilham aldım.Silahımda ki revizyonlar için biliyorsunuz hep size danışmışımdır.Teşekkür ederim.Umarım yeni kaplamanızdan memnun kalırsınız.Sonunda fırsat bulupta göndermenize sevindim.
Saygılarımla..

Alıntı

Red Kit demiş ki:Çok bilgilendirici bir paylaşım olmuş.

Özellikle ihtiyaçlarınıza uygun bir kılıf için firmanın gösterdiği özveri takdir edilesi.

Umarım sorunsuz ve keyifle silahını kullanmaya devam edersiniz.

Saygılar.

+1

Sn.Ashes, tabanca sevgisi bu olsa gerek. Bravo Smile

Alıntı

Sn.Dogo,teşekkür ederim de lakin gerçekten birşey yaptığımı düşünmüyorum..
Saygılarımla.

Alıntı

Geçmiş olsun diyeyim Sn.Ashes, sabırsız kılıf beklentisi macerası son bulmuş Smile
Güle güle kullanın.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi