Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Akdal TR-01 Kılıf ve Son Revizyon
Bir süredir silahım için, gerek atış günlerimde taşıyabileceğim,gerekse de evde çekmeceden çekmeceye gezdirirken silahın çizilmesini engelleyecek ve koruyacak bir kılıf arayışı içindeydim.Piyasada ki kılıflar malumunuz silahımla tam uyum sağlamıyordu,bu sebeple özel siparişle yaptırmak farz olmuştu.Kılıf üreten firma arayışı içindeyken MascHolster firması ile irtibat kurdum ve isteğimi aktardım.İnternet sitesi üzerinden bir iç kılıf modeli beğendim.Kendileri benden silahımın tam olarak ölçülerini istediler ve bende elime cetvel alarak sağını solunu ölçtüm ve kendilerine bildirdim.Bir kaç gün sonra kılıfım geldiğinde silahımı yerleştirmeye çalıştığımda zorlandığını fark ettim.O üzüntüyle firma sahibi Günnur Bey’in; ’’- eğer bir sıkıntı olursa çekinmeden bildirin.’’ demesi aklıma geldi ve fabrikayı arayarak not bıraktım.Günnur Bey bana tekrar cep telefonum üzerinden ulaştı ve sorunumu dinledi, silahın tam olarak ölçüsünü kılıf üzerinden almamı,gerekirse kalemle üzerinden işaretlememi hatta kesip biçerek tam ölçü şeklinde kendilerine göndermemi söyledi.Ben de bu cesaretle kılıfı dikişlerinden kestim ve silahın kalıbını aldım.Kalıbını aldığım yerlerden kalem ile çizdim ve bununlada yetinmeyerek terziye götürdüm ve denemek amacıyla çizdiğim yerlerden dikiş attırdım.Daha sonra evde denediğimde bu kalıbın uyduğunu fakat namlunun 1 mm kadar dışarıya çıktığını gördüm fakat bu benim için sorun değildi.Fabrikaya bildirdim ve kılıfı kendilerine gönderdim.Ertesi gün kılıf ulaşır ulaşmaz Günnur Bey bizzat kendisi ilgilenmiş ve istediğim ölçüde yeni bir kılıf yapmış,fakat bununlada yetinmemiş ve namlusu 1 mm kadar uzun olan ekstradan bir kılıf daha yapmış ve 2 kılıf göndermiş.Kendisini aradığımda; ’’hangisi tam olarak uyarsa onu kullanırsınız’’ dedi ve kılıflar geldiğinde iki kılıfında silahıma uyduğunu fakat kendisinin ekstra olarak gönderdiği kılıfın namluyu da tam olarak kapattığını gördüm ve kendilerine bildirdim.Bu ayrıntıları anlatmamın sebebi;toplamda 1 kılıf için ödeme yapmama rağmen,
3 kılıf ve kargo ücretleri de firma tarafından ödenmiş olarak gönderilmişti.Sonuçta kendileri kılıfı benim istediğim ölçülerde yapmışlardı ve isteseler yeni kılıflar göndermek zorunda değillerdi.Firmanın sırf müşteri memnuniyeti adına,müşteri hatası olmasına rağmen zarar etmeyi göze alarak müşterisini memnun etmesini takdirle karşılıyorum.Ayrıca Akdal TR01 kullanıcılarının kılıf ihtiyaçlarının da böylelikle giderildiğini düşünüyorum.Silahın kalıbı artık firmada mevcut,dileyen kullanıcılar tedarik edebilirler.
Gelelim kılıf’ın fotoğraflarına;
[Resim: a.jpg]
Kılıf İtalyan süet deriden mamul bir iç kılıf.Katalog fiyatı kargo ücreti de dahil olmak üzere 50tl ödedim.
[Resim: b.jpg]
Kılıf yanında tam biz silahseverlere göre bir aksesuar olarak ,mini-deri kılıf şeklinde anahtarlıkla geldi.

Ve silahım üzerinde yaptığım ufak tefek revizyonları da paylaşmak istiyorum.
Öncelikle tetik yumuşaması için silahımı fabrikaya gönderdiğimde bildiğiniz üzere tetik tulumbasının yeri değiştirilerek tetikte gözle görülür bir hafifleme sağlanmıştı.Ancak tetiği çekerken bir takılma,tıkırtı hissi devam ediyordu.Bunun için Sn.Turan Tactical’in de ışığında(kulakları çınlasın) gövde ile sürgü arasında birbiriyle temas eden tüm tetik tertibatını ve sürgü üzerinde ki noktaların çapaklarını aldım ve iyice pürüzsüz yüzeyler elde edene kadar parlattım.(Tetik kolunun tüm çıkıntılarını,tetik tulumbası yüzeyini ve onun temas ettiği yüzeyi,sürgü üzerinde bulunan iğne emniyetinin yüzeyini) Silahı güzelce temizlerek artıklardan arındırdım ve yağladım.Sonuç ise beklediğimden de iyiydi.Tetikteki sürtünme hissi büyük ölçüde kaybolmuş ve buna bağlı olarakta tetik iyice yumuşamıştı. Ayrıca silahın arkasında olan ‘’iğne kurulu göstergesinin’’ kırmızı uyarı boyasını kaldırdım (erkek adamı kırmızı bozar diyerek) ,ortaya gümüş bir renk çıktı. Son olarakta solmuş olan yeşil gez-arpacık boyalarını beyaza boyadım..Son revizyon dememin nedeni de artık silahlımla ilgili yapmak istediğim bir işlem daha kalmamış olmasıdır.Krom kaplı sürgü ve namluda bir boya aşınması da gerçekleşmemiştir.Kaplama oldukça dayanıklı.Bunu da geri bildirim olarak söyleyebilirim.
Saygılarımla..
[Resim: c.jpg]
[Resim: d.jpg]

Alıntı

Çok bilgilendirici bir paylaşım olmuş.

Özellikle ihtiyaçlarınıza uygun bir kılıf için firmanın gösterdiği özveri takdir edilesi.

Umarım sorunsuz ve keyifle silahını kullanmaya devam edersiniz.

Saygılar.

Alıntı

Çok güzel bir haber sn. ashes
Sn oncearocker'ın da kılıf sorunu çözülmüş oldu böylece.

Alıntı

İyi günlerde kullanın sn Ashes.. Çok güzel silah ve kılıfta uyum saglamış.. Üstelik kendinizin yapmış oldugu revizyonlarda güzel..
Saygılarla

Alıntı

Sn Ashes,
Silahınızdaki gelişmeler çok güzel. Akdal firması sizin gibi bir müşterisi (ya da ar-ge elemanı Big Grin ) olduğu için çok şanslı.
Mascholster'in müşteri memnuniyeti konusunda kendini geliştirmesi de ayrıca iyi bir haber. Bu arada forumdan olduğunuzu belirttiniz mi acaba?

Alıntı

ashes demiş ki:[Resim: c.jpg]

Kılıfınız hayırlı olsun Sn.Ashes. Firmanın çabası kadar sizin çabanızda takdire değer bence, hem firmayı hem sizi tebrik ediyorum. Sayenizde tabancamıza uygun kılıf bulabileceğiz (Tr01'e olan kılıf Tr02'ye de uyar sanırım).

Üstteki resimde birşey dikkatimi çekti; sanırım tabancanızın iğnesi kurulu, fakat iğnenin arka kısmında, kurulu olduğunu gösteren kırmızı boyayı göremiyorum , kırmızı boya silindi mi (silinmişse küçük bir tavsiyem olacak) sn. ashes?
Saygılar.

Alıntı

Alıntı: Üstteki resimde birşey dikkatimi çekti; sanırım tabancanızın iğnesi kurulu, fakat iğnenin arka kısmında, kurulu olduğunu gösteren kırmızı boyayı göremiyorum , kırmızı boya silindi mi (silinmişse küçük bir tavsiyem olacak) sn. ashes?

ashes demiş ki:Ayrıca silahın arkasında olan ‘’iğne kurulu göstergesinin’’ kırmızı uyarı boyasını kaldırdım (erkek adamı kırmızı bozar diyerek) ,ortaya gümüş bir renk çıktı.

Alıntı

Tetik ve boyanın nihayet zevkinize uygun bir hale gelmesine çok sevindim Sn.ashes...
Fotoğraflar da çok güzel olmuş, en kısa zamanda saha çalışmasının da görüntülerini bekliyoruz.

Alıntı

Güzel günlerde kullanmanızı dilerim sayın ashes.

Yok sayın nutkey, olmadı. Şimdiye kadar iki tane (uydurma) süet kılıf kullandım zaten. Süet kılıfın beklentimi karşılamayacağını düşünüyorum. Ben sert (tabir-i caiz ise taş gibi), eğrilip burkulmayacak, tabancayı sadece kozmetik anlamda koruyacak değil, içinden tabancayı çekebiliyorum diyeceğim bir deri iç kılıf istiyorum. Sanıyorum benim derdimin tek çaresi, kalıp alınması için mesaimde yaratamak zorunda olduğum 1 saatlik boşluk olacak ancak.

Sayın ashes' in silahında olduğu gibi benim TR02' mde de tetik tulumbasının arkaya alınması ve krom kaplama işlemleri gerçekleştirildi. Silahımda mevcut siyah krom kaplamadan oldukça memnunum. Mevcut krom kaplamayı önceki boyayla kıyaslamıyorum bile.

Tetiğe gelince; benim silahıma daha evvel bir tetik yumuşatma işlemi uygulanmıştı. O tetik tertibatını bozup Smile, yine de yumuşak tetik olmasını istediğimde, silahımın tetik tulumbası arkaya alındı. Ne yalan söyleyim bu uygulama sonrasında silahı ilk elime aldığımda biraz hayal kırıklığına uğramıştım. Zira tetik, bir önceki uygulamaya göre daha sert ve pürüzlü bir his vermişti bana. O vakit silahın tetiğinin bende bıraktığı tek olumlu izlenim, tetik yolunun hayli kısalmış olması idi. Arka arkaya yaptığım otuz atış sonrasında, soncun tatmin edici olduğunu düşünerek tetiğe daha fazla takılmamaya karar vermiştim. Elimdeki snap cap lerle yapmış olduğum sayısız kuru tetik çalışması sonrasında ise, şu an tetik çekişinden oldukça memnunum. Sanırım benim kuru tetik çalışmalarım, sayın ashes' in yaptığı ufak revizyonların etkisini gösterdi.

Ne var ki MKE poligonundaki tadilat, tetiğin mevcut halinin hedef üzerindeki sonuçlarını görmemi engelliyor. Silahımı bozma çalışmalarıma devam edebilmek için, MKE poligonunun açılmasını bekliyorum.

Alıntı

nutkey demiş ki:
Alıntı: Üstteki resimde birşey dikkatimi çekti; sanırım tabancanızın iğnesi kurulu, fakat iğnenin arka kısmında, kurulu olduğunu gösteren kırmızı boyayı göremiyorum , kırmızı boya silindi mi (silinmişse küçük bir tavsiyem olacak) sn. ashes?

ashes demiş ki:Ayrıca silahın arkasında olan ��iğne kurulu göstergesinin�� kırmızı uyarı boyasını kaldırdım (erkek adamı kırmızı bozar diyerek) ,ortaya gümüş bir renk çıktı.

Pardon, resimlere bakmaktan açıklamayı kaçırmışım Smile

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi