Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 3 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Survival Bıçaklar - Sağ Kalım/Hayatı İdame Bıçakları
Kocaman bir oha...

[Resim: 11830.jpg]

Alıntı

Emekli orman kralı. Sn. kotucenk' in videodaki gibi kaporta kesmesede kürek yerine taşlı zeminde çukur kazmışlığı vardır.

[Resim: DSC06174.jpg]

Alıntı

Sn.byz10, bu fotoğrafta gerçek bir doğa tutkununun izleri var.Buradaki malzemeler gerçekten kullanılmış.

Dikkat ederseniz bu 999.mesajım.Saygılar...Big Grin

Alıntı

Sn Sarp her türlü doğa şartında kullanıldı ve emekliye ayrıldı. Boya ve bakım yaptırabileceğim bir yer bulursam yaptırmayı düşünüyordum ama onu bu yaşanmışlıkların izleriyle sevdiğimi anlayınca vazgeçtim. Eksik muhteviyatınıda aslına uygun olarak tamamlamaya çalıştım. Sadece bisturi eksik kaldı onuda yarın tamamlarım.

Mesajlarınızı takipteyim 1000 bombasını bekliyorum.Big Grin

Alıntı

Güle güle güzel günlerde kullanınız... Smile

Saygılar.

Alıntı

(08-11-2012, 11:48 PM)byz10 demiş ki: Emekli orman kralı. Sn. kotucenk' in videodaki gibi kaporta kesmesede kürek yerine taşlı zeminde çukur kazmışlığı vardır.

[Resim: DSC06174.jpg]

Ne kadar güzel,ne kadar anlamlı.

Alıntı

Sanırım bu bıçakları üzerimizde taşıyamıyoruz.Yoksa taşıyabiliyor muyuz? Yoksa sadece şehir merkezinden uzak yerlerde mi taşıyabiliyoruz? Bu bıçakları üzerimizde taşımak için ölçüt nedir acaba? bıçak boyu mu, bulunduğumuz mekan mı? yani nedir bu bıçakları taşımanın kanuni yönden açıklaması? Günümün büyük çoğunluğu arazide geçtiği için bu bıçaklardan bir tane edinmek isterdim.

Ve bu bıçak hakkında ne düşünüyorsunuz? Gerber marka;

http://www.everestoutdoors.com/index.php...97&id=9034

Saygılarımla.

Alıntı

Aradığım çoğu şeyi bulamayınca dedim bari bir survival alim hem daha kullanışlı olur hemde daha ufak. Big Grin Yakın zamanda bir Cold Steel SRK almayı düşünüyorum. Kullanan varmı? Cold Steel ürünleri iyidir ama dedim bir sorayım. Ne olur ne olmaz. Big Grin

Alıntı

Sn.Red Skull, bu konu başlığının 3.sayfasında SRK ile ilgili acı bir tecrübe fotoğrafı var.Ancak demo videolarına bakılırsa çok iyi performansı olduğu kesin.İlgili video...

Glock G-81 de güzel bıçak .Her ikisini de kullanmamakla birlikte G-81 daha ucuz.Onun da başından acı tecrübeler geçmiş ama az da çekmemiş.İlgili videolar...

Veee kırılma videosu...

Saygılar...

Alıntı

Aşağıdaki fotoğrafları ben çektim.

[Resim: IMAG2329_zps25bf171a.jpg]

[Resim: IMAG2330_zpsd693a625.jpg]

SRKen alttaki. Ağzı çok iyi. Et kalınlığı görece az. Glockla aynı ama ontario ve lmf II ayarında değil. Kabzesi ufak elliler için biçilmiş kaftan. Silikon benzeri bir malzeme kullanılmış. Kaymıyor. Kılıfı sert plastik. Kılıftan çıkartmak epeyce zor. Ekstra bir özelliği yok. Ağzında serrated bir alan olmaması bence negatif bir özellik. Ama öyle genel geçer bir eksisini görmedim. Full tang olmasına rağmen, aynı en de kabza içinde devam etmemesi ekstrem şartlarda sorun olabilir.

G81 ise bildiğimiz süngü kıvamında bir bıçak.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi