Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 3 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Survival Bıçaklar - Sağ Kalım/Hayatı İdame Bıçakları
Kurtarma bıçakları konusundan sonra bu da çok faydalı bir konu oldu Sn. 1905sss. O konudan sonra ucuzundan da olsa bir kurtarma bıçağı edindim. Gerçi hayatı idame bıçağı sınıfında sayılabilecek bir bıçağım var ama yakında daha düzgün ve güvenilir birşey alacağım. Fiyat olarak da acımadan kullanılabilecek bir örnek biliyorum,bilin bakalım markası ne Smile Ne yaparsınız,marka bağımlılığı Smile

Alıntı

Sn. sandeman gülük olamasın sakın .

Alıntı

Evet Sn. Kararsız Smile
[Resim: glockblck81.jpg]
Efendim SIG öyle bıçak üretti de biz mi almadık? Ha yanlış anlamayın,bir SIG düşmanlığımız yok. Hatta oğlum hep SIG kullanır Big Grin

[Resim: picture5090.jpg]

Böyle yapa yapa adımız naylon muhibine çıktı. Geçen Malatya'dan geçmem gerekti,bir kaçışım vardı görmeliydiniz Big Grin

Alıntı

Sn. sandeman aman iyi yapmışsınız kaçmakla ya bir gören olsaydı .. Allah korusun .

Alıntı

Sn.Sandeman, bu fotoğraflardan sonra kaçmanız iyi olmuş.Big Grin Ege'ye gelin efendim burada nayloncular güvende.Big Grin

Alıntı

madenci08 demiş ki:Genelde bu tarz bıçaklar 15-16 cm kesici uca sahip baştan sona uzunluğu 28-30 cm olan bıçaklar.Cold steel SRK yı tanıtan bir ABD askeri buna deginmişti.Uzun bıçaklar hayatı korumak için daha iyi olabilir belki daha iyi kesişler yapabilirsiniz ama bir hayatta kalma bıçağından daha çok şey beklersiniz.Misal 25-30 cm kesici uca sahip bir bıçakla deri yüzmek kolay olmacaktır yahut onu gizlemek.Uzun bir bıçak daha uzun bir moment kolu sağlar.Bu da bıçağın esneyeceği anlamına gelir.Bir manivela olarak kullanamazsınız eğilir.Cold steel SRK nın videosunda adam bıçağı iki kalasın arasında ki boşluğuğa sokuyor ve üzerine çıkıyordu.Bıçak esnemiyordu.

Mesela pek çoğu özel koruycu katmanlarla teflon vs kaplıdır.Fikir vermesi açısından Andrew jordanın yaptığı bıçaklar ve onların sahrada kullananların çektiği fotolar. http://www.jordanknives.com/pictures.htm

Hımm...Gerber LMF II,Sog Seal Pup derken şimdi bunu da aklıma soktunuz ya,alacağınız olsun.

Yakındır efendim yakındır,gümrük idaresiyle papaz olmamız yakındır. Big Grin

Alıntı

sandeman demiş ki:Böyle yapa yapa adımız naylon muhibine çıktı. Geçen Malatya'dan geçmem gerekti,bir kaçışım vardı görmeliydiniz Big Grin

Bu konuyu sonra konuşacaz....Big Grin

Alıntı

Sn.Sandeman, iyi günlarda kullanın. Bilebileceğiniz üzere aynısından bendede bulunuyor. Geçtiğimiz yaz, Yalova'daki toprak altı su borusunu bulmak çin tarafımdan kumlu ve sıkı toprakta kullanıldı... Big Grin Burun bölümünde fosfat kaplamasından eser kalmadı hali ile ama topraktaki yoğun silis ve taş parçalarına banamısın demedi. Tek başına 60cm derine indik birlikte. Sonra fosfat kayıbını görüp acıdım... Big Grin Su borusumu? bulamadık, rahmetli babam ve ustaları bahçe duvarının tam altından geçirmişler. Yeni hat çektim. Big Grin

Alıntı

Güzel bıçak, üç rengi var galiba.

Glock 81 ;

# Glock Inc® Survival Knife

* With Saw

# Model: 81
# Manufacturer Number: KS17481
# Type: Fixed
# Edge Type: Serrated
# Blade Type: Clip Point
# Blade Length: 6 1/2 Inch
# Overall Length: 11.4 Inch
# Blade Material: Spring Steel HRC55 Phosphate Treated
# Handle Material: Sand Polymer
# Includes: Sand Polymer Sheath

[Resim: glockfieldknife.jpg]

Alıntı

Sn.Sandeman ve Northwolf bıçaktan memnun musunuz? Fiyatına göre diğerlerinin yanında çok avantajlı gibi duruyor ama ne bileyim???

[Resim: urun_19587_d.jpg]

http://www.atlaskamp.com/index.php?page=...%E7ak-S37K#

AUS 8 olmasa alacağım ama bilemek çok zor hatta imkansız, evde 1 tane yatıyor...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi