Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Boya, Kaplama
22-08-2008, 05:44 PM
Boya, Kaplama
Sn. Lupus geçenlerde silah boyaları hususunda ülkemizde de kaliteli kaplama yapabilen yerler olduğunu ama bu sektörde olmadıklarını söylemişti.
Yurt dışında Kromaj, DuraCoat, Teflon, Rhinno gibi kaplamaların dayanıklılık testlerinden okuduğuma göre dayanıklı olduklarını gördüm.
Türkiye'de google'dan araştırdığım üzere DuraCoat kullanan bir firma henüz yokmuş.
Bunun dışında krom kaplama veya teflon veya başka teknolojiler ile kaliteli Camo şeklinde boyama kaplama yapan bildiğiniz bir firma var mı?

Yani şu kaplama dahi mükemmel duruyor;
[Resim: 05.jpg]
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
22-08-2008, 06:12 PM
RE: Boya, Kaplama
Bir zamanlar İstanbul'da Karaköyde Enton Kimya diye bir yer vardı orada bazı silahları incelemiştim işçilikleri güzeldi, sanırım fabrikaları İzmir'deydi, şu an devam ediyorlar mı bilmiyorum ama o zaman beğenmiştim...
izmirde olan veya bağlantısı olan arkadaşlar detaylı bilgi öğrenip verebilirler...
Alıntı Yaparak Cevapla
22-08-2008, 11:36 PM
Ankara da Bünyamin ustadan sözediliyor ama nekadar usta dır ne kadar değildir bilemiyorum...
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
22-08-2008, 11:53 PM
Kendisini tanırım. Ama kromajın kalitesi önemli kalınlığı silahın işlemesine engel teşkil edermi yoksa önemsiz derece ince mi yada ne bileyim olması gerektiği kadar sert mi onu bilmem.
Alıntı Yaparak Cevapla
23-08-2008, 12:07 AM
Zaten Türkiye'de kromaj ve meneviş... Arada bazıları iki günde kararan altın kaplama yapıyor ohh değmeyin keyfime Big Grin
Çok zor bir teknoloji de değil yani araştırdığım kadarı ile yeni nesil DuraCoat kaplamalar;
http://www.lauerweaponry.com/index.cfm?Category=218
Alıntı Yaparak Cevapla
23-08-2008, 12:44 AM
Sn.Turan tactical tanıdığınız kadarıyla kendisi işinin ehli ve bizim gibi ruh hastalarının silahlarını layıkı ile boya/krom yapacak bir ustamıdır?yaptığı işler ile ilgili geribildirimler nasıldır?
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
23-08-2008, 08:20 AM
İşte o konuda bir şey diyemem. Dediğim gibi kendisi ile aram iyidir hatta şunu söyleyeyim benim bildiğim benim ilgilendiğim silahcı dahil bir çok silahçı farklı şehirlerden bile kromaj işlerini kendisine yaptırıyor ama ben kendisiyle sadece muhabbetim var.
Silahlar konusunda benim teknik olarak deneyimim sizler kadar değil hele ki Sn.Lupus gibi boyasına mühendisliğine kadar bilgim yok o yüzden babam da olsa "iyi derim kötü çıkar" diye tavsiye etmekten çekiniyorum.
Ama yanlış anlamayın bu kötülemek değil sadece bilgim yok ama dediğim gibi adamların işleri çok yoğun yani ilgi görüyorlar kromaj konusunda.
Alıntı Yaparak Cevapla
23-08-2008, 09:29 AM (Bu Mesaj 11-11-2008 08:22 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : lupus.)
Arkadaşlar benim Bünyamim usta ile direk bir diyaloğum olmadı, ancak kendisi de önce den bu tür kaplama işleri ile uğraşmış bir arkadaşım, emeğinin hakkını vermekten çekinmediğinizde ve ne istediğinizi güzel tarif ettiğinizde, oldukça tatminkar düzeyde iş çıkardığını söylüyor. Örneğin Ankara piyasasında dolaşan, elokselinde pek çok vuruntu olduğu halde, kızakları orijinal SigSauer siyahı tonunda pırıl pırıl siyah krom yapılmış silahların, nişangahları bile ezildiği halde, hiç kullanılmamış gibi 40-70 kumla saten tonunda pırıl pırıl kutusunda sıfır silah diye pazarlanan SW'ların, tamamının Bünyamin Usta'nın rahle-i tedrisinden geçtiğini söylüyor.

Kendim sadece siyahtan beyaza çevirdiği bir Beretta 92 serisi silahı, Hilmi Katıoğlu'nun dükkanında görmüştüm, sadece dışarıdan baktığım kadarı ile gövde elokselü neredeyse orijinal Beretta Inox tonunda idi. Ancak silahın içine bakmaya, sanayi kodlarının hasar görüp görmediğine bakacak imkanım olmadı, silahın sahibi zaten iki saattir zebani gibi silahını beklemekte olduğundan, sadece ayak üstü baktırıp, silahı aldı gitti.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
23-08-2008, 01:26 PM
Lupus abinin de bahsettiği gibi benim tecrübem de sadece bizim kendisine yaptırdığımız silahların dış görünümlerini incelemekten ibaret. Yani her ne kadar içlerini açıp baksam da Lupus hocamız kadar anlamadığımdan yorumlayamayacağım.
Ancak Ankara'ya dönüşümde içlerini detaylı bir şekilde resimlerim.

Hala yok mu "OliveDark Green" yapabileceğimiz bir yer? Big Grin
Alıntı Yaparak Cevapla
23-08-2008, 06:54 PM
Elin oğlu ne de güzel yapmış Kamuflaj DuraCoat'ı

[Resim: post-10002-1184083640.jpg]

Bu amcamlar da beni bitiriyor ya;

http://www.theboxotruth.com/docs/edu39.htm
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum Atla:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | TabancaTufek.com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafifleştirilmiş Sürüm | RSS