Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
P6
Zaten güzelim Türkiyemizde alırken otomatikman kazık yedigimiz benim bildigim 3 şey var;
1-)100TL geliş fiyatından 90TL ÖTV+KDV ödeyip sıfır araba alırsın.2.ele yarı fiyatına satarsın
2-)Elektronik eşya alırsın örn;Cep telefonu 100TL. 2 gün sonra yenisi çıkar elinde patlar
3-)2000/2500 TL masraf yaparsın (vergisi,harcı v.s..) 2000/2500TL ye yerli Silah alırsın.Değiştirmek için ya 5 sene kullanmak zorundasın yada ,masraf yapar yok paraya satarsın yenisini alırsın...
6,35mm bir silah almayı çok istiyorum fakat vergisi,harcı alacağım silahın fiyatıyla kıyasladığımda masrafları karşısında yıldırıcı oluyor.Taşımadıktan sonrada bulundurmaya para vermek bana abes geliyor.Ha bunu demekle bulundurma silah alınmaz.Bu kalibreye bence alınmaz.Ben taşımak için düşünüyorum. Saygılarımla.

Alıntı

TongueWinkArkadaşlar oldu olacak , bu konuda da talep var her halde; silahın gücü ile bir vergilendirme yapsınlar. Belli bir kalibrenin altındaki silahlar daha düşük vergi versin. Hem çevre kirliliği de daha az olur değil mi?

Alıntı

Sn. ronin ve sn.ekeke USA örneklerini yurdumuz ve insanlarıyla mukayese etmenizin pek uygun olmadığını düşünüyorum.Nedenlerine gelince USA da kolluk kuvvetlerince 38 cal yerine 357 magnum tercih edildiği doğru ancak atladığınız konu USA da suçlular grubunun önemli bir kısmını zenciler teşkil ediyor. Diğer ABD lilerin de fiziki yapısı hepimizin malumu. Yurdumuzda ise 1.85 --2,15 boy 90 -150 kilo arası insanlara çarşıda pazarda pek sık rastlanılmıyor.İkinci bir husus yurdumuz suçlu profili ise (terörist grupları dahil etmezsek) kolluk kuvvetlerine karşı pek azı silah kullanma eğilimindedir.(ABD de bu oran bizimle kıyaslanamayacak ölçülerdedir)bireyler arasıda ekseriyetle bu böyledir. Ülkemizde ölüm ve yaralama olaylarının önemli bir kısmı kesici ve delici aletlerle olur.İstanbul ,Ankara gibi metropol illerde bile silahla yaralama ve öldürme olayları USA nın bir çok eyaletinin altındadır yani eskilerin tabiri ile kıyası kabil değildir diye düşünüyorum.Ateşli silahlarla işlenilen suçlara gelince; malesef son yıllardaki vakıaların önemli bir kısmı pompalı,otomatik ve diğer av tüfekleri ile gercekleşmiştir.(Polis kaynaklarından bu bilgilere ulaşmak zor değil). 12 cal çaplı av tüfeğiyle 6,35 çaplı tabancayı mukayese edemeyeceğimiz gibi diğerleriylede mukayese pek doğru olmaz kanaatindeyim.Olası bir çatışma durumu ihtimaline binaen o zaman hepimiz bir pompalı tüfek mi edinmeliyiz?.syglr.slmlr.tokoglu

Alıntı

tokoglu demiş ki:Ateşli silahlarla işlenilen suçlara gelince; malesef son yıllardaki vakıaların önemli bir kısmı pompalı,otomatik ve diğer av tüfekleriri ile gercekleşmiştir.(Polis kaynaklarından bu bilgilere ulaşmak zor değil). 12 cal çaplı av tüfeğiyle 6,35 çaplı tabancayı mukayese edemeyeceğimiz gibi diğerleriylede mukayese pek doğru olmaz kanaatindeyim.Olası bir çatışma durumu ihtimaline binaen o zaman hepimiz bir pompalı tüfek mi edinmeliyiz?.syglr.slmlr.tokoglu

Sn. tokoglu
Sn. ekeke 'de ben de ABD 'ndeki insan yada suçlu profili,yada fiziksel özellikleri göz önüne alarak değil. 6.35 mühimmatın yaptığı(daha doğrusu yapamadığı) tahrifat üzerine görüş bildirdik.
Sizin düşünceniz ile, 6,35 mühimmat atan bir silah savunma amacını fazlası ile yerine getiriyorsa, bu sizin tercihinizdir, ben saygı duyarım.
Dediğiniz gibi bir av tüfeği ile 6,35 silahı mukayese etmedim. Sadece 6,35 silah yerine savunmada daha etkili olabileceğini düşündüğümüz mühimmatları nacizane tavsiye ettim.
Siz yinede -Allah korusun- değil olası bir çatışma durumunda, savunma amaçlı bile olsa o mühimmata çok fazla güvenmeyiniz. Smile
Bu da Amerikonyalıların değil benim subjektif görüşüm. Smile
Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
defender45acp
Yakın zamana kadar MKEK envanterinde bulunan CZ firmasının 6,35 modeli varken Sarılmaza bu kadar para istenmesi gerçekten incitici bir durum.

Alıntı

P6 artık üretimiyor mu ?

Alıntı

P 6 modeli satışı kalktı sanıyorum. Yerli üretim silahlar arasında 6.35 mini başka bir tabanca mevcutmudur ?
Bigisi olan arkadaşlardan rica ederim.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi