Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huglu 201 hrz çifte
22-11-2010, 04:35 PM
Huglu 201 hrz çifte
Arkadaşlar bu çifte hakkında detaylı bilgisi olan var mı?

Sanırım Sn Ekeke'de olacaktı, çalışma sistemi vs hakkında biraz bilgi alsak...

Bir tane edinmeyi düşünüyorum da....
Alıntı Yaparak Cevapla
22-11-2010, 04:48 PM
RE: Huglu 201 hrz çifte
Çifte Av Tüfeği
Huğlu 201 HRZ Çifte AV Tüfeği

Kalibre :12
Fişek yatağı :70-76 mm
Tetik tipi :Çift tetik
Namlu boyu :51,61,71 cm
Emniyet :Elle
Gravür :Standart
Başlık :Dolu malzemeden işleme
Başlık krom :Meneviş-beyaz-siyah seçeneği
Üst bant :Çukur veya Yüksek
Boy kundağı :Ceviz
Boy kundak modeli :İsteğe bağlı
El kundak :Ceviz
El kundak modeli :İsteğe bağlı
Namlu :Dolu malzemeden işleme
Namlu krom :İçi beyaz sert, dışı siyah krom kaplama
Şoklar :İsteğe bağlı
Ağırlık :3,2 - 3,4 kg

Temel verileri hemen hemen bunlar. Bir iki telefon görüşmesinden sonra ise duayenlerin ne dediğini paylaşabilirim.

Sevgiler.
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
22-11-2010, 04:57 PM (Bu Mesaj 22-11-2010 04:58 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : northwolf.)
Biraz önce avcı bir abimle konuştum, tüfek hakkında çok olumlu ifadeler verdi. Tek noktası namlunun oturup kilitlendiği bölümünün meneviş olması. İyi bakım ile temiz kullanılırsa hiçbir problem olmayacağını, aynı özelliklerde Rus Baikal'ın Krom kaplama olduğunu hemen hemen de aynı fiyatlarda olduğunu belirtti.

Alıp kullanan dostlar varsa onlardan dinlemek daha etkili olacaktır.
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
09-12-2010, 12:52 AM
Aslında ocakta Antalya'ya gidebilirsem. Huğluyada uğramayı düşünüyorum. Hatta bu modelin 51 cm namlu ile beraber 71 cm namluyuda beraberinde satacaklar mı merak ediyorum. (Bildiğim kadarıyla yasal olarak sorun yok. Çünkü bazı markalar hem 51 cm slug namlu hemde 71 cm namlu beraber satılıyor)

Esas merak ettiğim horozun ne gibi avantaj dezavantajı var. Daha kolay açılıp kapanmasına bir katkısı var mı?

Dünyada 550 milyon ateşli silah bulunmaktadır. Buda her 12 kişiden birinin silahlı olduğunu gösterir. Tek soru: Geri kalan 11 kişiyi nasıl silahlandırabiliriz? - (Yuri Orlov)
---------------------------------------------------
B Rh+ / İstanbul
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
09-12-2010, 12:12 PM (Bu Mesaj 09-12-2010 12:18 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : ekeke.)
Sn Arkadaşlar,

Bahse konu tüfeği, çok az kullanmama rağmen uzun yıllar sahip oldum.
Kısaca yazayım.

Öncelikle son derece sağlam bir görüntü veren, oldukça da ağır bir tüfek. Ağırlık nispeten ufak bir mekana yayıldığından, ele alındığında "top gibi tüfek" deyimini akla getiriyor diyebilirim...Smile

Bahsedilmiş olan, meneviş meselesindeki problem (paslanma) ortada. Evet, bu bölümlere sürekli bakım yapılmazsa ince bir tabaka halinde paslanma yapmaya başlıyor. Benim tüfeğimde de yaptı. Ancak tabi ki bunun çalışma üzerinde bir etkisi yok.

Yine tip olarak son derece güzel bir tüfek. Kuşaklar boyunca elden ele geçebilir, keyifle sahip olunabilir.

Horoz meselesi ise şudur:
Horoz kurulmadan tetik boşta çalışıyor. Yani, horozlar mekanizmayı kuruyor, ama içeride...Bu anlamda tüfeğin ikinci bir emniyeti var diyebiliriz sanırım..Smile
Bundan kastım, evet horozların kurulması tetiği atış pozisyonuna getiriyor, ancak ateşlemeyi horozun düşmesi yapmıyor.
Horoz düşerken, "dışarıda görülen iğneye" vurmuyor. İğne yine içeride. Dışarıda görülen iğneler yalnızca estetik...

Ben yakın zamanda bu tüfeği devrettim. Benim elimdeyken bir iki kez "tek kurşunları" patlatmamak gibi bir hata verdiğini hatırlıyorum. Ancak zaten toplamda o kadar az atış yaptım ki, ortak akılda genel kabul olarak bu hatayı fişeklere yüklediğimizi hayal meyal hatırlıyorum.

Sevgiler
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
09-12-2010, 12:15 PM
Çok teşekkür ederim Sn Ekeke, sorularımın cevabını almış oldum....
Alıntı Yaparak Cevapla
09-12-2010, 01:34 PM
Sayın melihağa bende sadece küçük bir ekleme yapmak isterim ki horozun bana göre getirisi su olabilir patlamayan fişeği acil bir durumda silahı tekrar acıp kapatmaya fırsat vermeden horozlarla kurabilirsiniz bu ise size zaman kazandırır. Olumsuz yanı ise dışarda görüntüsü güzel fakat kullanım olarak takılmalara meydan verebilir.Aktif kullanacaksanız benim tercihim horozsuz olmasıdır.

http://www.akus.com.tr/5.html

Benim ise uzun zamandır takip ettiğim ve almayı cok istediğim silah budur. Fikir vermek amaclı. Umuyorum gönlünüzden gecen silah sizin olur. Saygılar.

yivli06@hotmail.com
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
09-12-2010, 01:39 PM
Sn Seagull, ben sadece duvarda postun üstüne asmak için bu modeli düşünüyorum yoksa av için değil...
Alıntı Yaparak Cevapla
09-12-2010, 01:49 PM
O halde doğru bir seçim Sayın melihaga bana görede çifteler asil silahlardır.

yivli06@hotmail.com
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum Atla:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | TabancaTufek.com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafifleştirilmiş Sürüm | RSS