Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SIG Sauer Nişangah Kodları ve Yükseklik Ayarları
(24-07-2012, 03:26 AM)baris demiş ki: Benim P228'imde ön ve arka nişangahlar ikiside 8 no olarak geldi, ben de yükseklikleri eşit zannediyordum.
Bu tablodan şimdi öğreniyorum ki ön 5.60 arka 6.35 mm imiş,ama ikisinin de 8 no olması
sürgünün dizayn olarak tam düzlemde olmadığını anlatıyor bana.

Silahın vuruş noktasına namlunun, lockıng ınsert denen parçanın, irca yayı klavuzunun değiştirilmesinin bir etkisi varmıdır Sn.Lupus?

Alıntı

Bir arkadaşımızın kilit bloğunu değiştirdikten sonra silah üst vurmaya başlamış, müteakiben de arpacık ve gezi değiştirmiştik...

Alıntı

(28-06-2015, 05:39 PM)lupus demiş ki: Bir arkadaşımızın kilit bloğunu değiştirdikten sonra silah üst vurmaya başlamış, müteakiben de arpacık ve gezi değiştirmiştik...

O arkadaş diyor ki; ALLAH razı olsun Üstadım.
25 metrede neredeyse 15-20 cm üst vururken,yaptığınız hesaplama sonrası 25 metrede sıfır hata ile atış yapbilmenin keyfi anlatılmaz.
Tekrar teşekkürler...
Saygılar

Alıntı

Kilit bloğu'ndan başka hangi parçalar silahın alt üst vurmasına sebebiyet verir üstad?
'' O arkadaş '' ınızın silahı modeli neydi Sn. Karadenizarif ?

Alıntı

Sn.Endulus,

Normalde fabrikasyon seri üretim harp tipi hizmet sınıfı tabancalarda hangi parça değişirse değişsin, nişan ve vuruş noktasının değişmemesi lazım. Ancak özellikle namlu kilitleme noktalarını ilgilendiren parçalar değiştiğinde, vuruş ve nişan noktası değişebiliyor. Tüm tabancalarda sürgü, namlu, gövde değişimi yapılırsa mutlaka vuruş ve nişan noktası kontrol edilmeli. SIG Sauer' de ayrıca gövdedeki kilit bloğu, sürgü / namlu / gövde kilidi değişirse vuruş ve nişan noktasını kontrol etmek gerekir.

Saygılar.

Alıntı

Af buyurun, gövdedeki kilit bloğu, gövde kilidi farklı parçalarmı ?

Alıntı

Parça listesindeki '' Locking Insert '' ve '' Takedown Lever '' , 17 ve 16 numaralı parçalar Sn.Endulus...

Alıntı

[Resim: 20141020_121938_zpszxazrkhz.jpg]

[Resim: 20141020_121801_zpsyizki3y5.jpg]

Uzunluktan ziyade yükseklik farkı bariz ortada.

Alıntı

[Resim: 20150821_224957_zpsfu9ecsav.jpg]

1.mesajın silinen Sad fotoğrafı.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi