Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Natural Point of Aim (Dogal Nisan Noktasi)
Bilgisizlik sonucu fikrimi açıklıyorsam baştan hepinizden özür dilerim, yanlışım varsa da lütfen düzeltiniz; Bence en mantıklı olan silah kılıfta iken ve ve doğal nişan hattını oluşturana kadar geçen sürede hedefe odaklanmak( iki noktadan sadece bir doğru geçer mantığıyla hareket edip bir noktayı gözümüz diğer noktayı da hedef olarak kabul edersek) doğal nişan hattını oturttuğumuzda yani baskın gözümüz ve hedef arasındaki doğruya tam olarak arpacık ayarlı bir şekilde oturttuğumuzda da arpacığa odaklanıp tetiği düşürmeli, sonrasında ise diğer hedefe yönelip , gözümüz ile hedef arasından geçen doğruya arpacığımızı oturtup tekrar tetik düşürmeliyiz diye düşünüyorum. Tabii ki bunu yapmak klavyede yazmak kadar kolay olmuyor Smile Öncelikle mental antrenman sonrasında da çok pratik gerektirecek bir durum.
Yukarıdaki fikirlerim tamamen kendi mantığıma (şu zamana kadar almış olduğum eğitim, araştırmalarım ve kısıtlı tecrübeme) göre yazdıklarım. Yanlışım var ise hem tekrar özür diler hem de okuyan forumdaşlarımızı yanlış yönlendirmemek adına moderatörlerimiz tarafından silinmesini rica ederim.
Saygılarımla.

Alıntı

Bu arada diğer hedefe geçerken önce mümkünse kafayı çevirmeden gözleri hedefe çevirmek ve vücudun üst kısmını atış hattını koruyarak hedefe çevirmek gibi bir uygulama öneriliyor ama sonrası beni aşar...Smile
(şimdilik beni aşar)
Smile
Saygılarımla

Alıntı

Hedefe odaklanıp, sürgü ve arpacık siluetleri arasından seçim yapmalı seçeneğine oy veriyorum. Bu soruya cevap verecek alt yapım olmadığı için havalı tabanca ile poligonda 10 metrede hızlı atışlarla denedim, ben o şekilde başarılı oldum fakat benim baskın göz sol atış sağ el ile, yanılma olasılığım çok yüksek. (Erzurum'da sadece havalı silah için poligon var maalesef "Erpol Atış Poligonu")
Saygılar.

Alıntı

Başarılı oldum şeklinde bir ifade kullanmışım kusura bakmayın hedef kağıdını tutturdum demek daha doğru olur.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi