Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Natural Point of Aim (Dogal Nisan Noktasi)
Ah su tetik.... Dokunmadan once hep emin olmak, bir daha emin olmak bir daha emin olmak lazim... Uyari icin tesekkurler...

Alıntı

lupus demiş ki:
zorbey34 demiş ki:Sayın İlksurfer yararlı bilgilendirme ve taktik için çok teşekkürler... Ancak kafama takılan bir nokta var. Düğünlerde ve maç sonraları havaya atış yaparken bu taktiği nasıl kullanacağız. Smile Ülkemizde tabancaların en çok kullanıldığı alan malum ...
Sn.Zorbey34, bu sorunun cevabını ancak sizin youtube videolarınıza yorum yapan öterler verebilir...Big Grin Bu arada parmaklarınız hala sağlam mı?...Big Grin

Sayın Lupus, bende şaşıyorum ama hala parmaklarım sağlam Smile Öterlerden istifade etmeye çalışıyorum.Mümkünse hiç parmak kullanmadan atış üzerine yoğunlaştım Smile

Alıntı

ilksurfer demiş ki:Dersi veren sahis, 70ine merdiven dayamis, iki omuzunda da arthritis olan, obez denecek kiloda bir sahis. Bu ozelliklerinden dolayi silahi kilifindan cekis hizi hepimizden yavas olsa dahi, atisi yapma hizi (isabetli bir sekilde) cogumuzdan hizli idi. Sebebi gene egitimin bir parcasi. Egitimin ikinci kismi hizli ve isabetli atis yapabilmek. Silahi hizli bir sekilde cekiyorsunuz ama goz hizasina geldikten sonra nisangahlari yakalayip silahi ileri uzatirken, tetigi sagmaya baslayip, kollar ileri tam uzandiginda nisangahlar hedefte, tetik sagilmis ve atis tamamlanmis oluyor. Cogu atici silahi hizli cekiyor ama ya atisi da hizli yapip isabet kaydedemiyor yada kollar uzanmis vaziyette iken nisan almaya baslayip atisi uzun sure de tamamliyor. Isin puf noktasi, cok antreman ile, yukarida bahsedilen Dogal Nisan Noktasini da oturttuktan sonra, silahi ileri uzatirken nisangahlari yakalayip, tetigi sagmak ve kollar atis pozisyonuna gecer gecmez de atisi yapabilmek.

Mükemmel, kısa bir hızlı atış dersi, böyle özetlenebilirdi ancak...

Alıntı

Tesekkurler. Konudan konuya atliyorum ama hazir aklimdayken konusulanlari aktarayim ki herkez bilgilensin... Birisi laserler konusunda bir soru sordu. Bizim hoca lazerlerin sadece egitimde ise yaradigini, sanildigi kadar mucize bir alet olmadigini, ozellikle hareket ederken atis (shooting on the move) calismalarinda laser acik oldugunda silahin hedef uzerinde ne kadar oynadigini iyi takip etmenize yaradigini soyledi. Bir de olay anlatti cok guldum, LAPD Swat'lara Crimson Trace laser kabzali Kimber 1911leri vermisler, yeni silahlari ile ciktiklari ilk baskinda hepsi birden laserli silahlari hedefe dogrultunca etrafta ucusan birsuru kirmizi nokta ve hangisi kimin belli degil.. hahaha... Sonra hemen silahlari geri toplamislar... Gercek bir hikaye...

Bir de bu arada benim Docter Optic takili FNP ile ilgili goruslerimi de yeri gelmisken belirteyim. Bakis acisi olarak lazer'e cok benziyor. Tek farki hedef uzerindeki kirmizi noktayi tek siz goruyorsunuz. Bu nisangahlarin da gene harikalar yaratacagini umid ediyordum ama herseyde oldugu gibi buna da alismak gerekiyormus. Bu egitimde alismak icin yanima FNP45 i almistim. Elim kabzaya ve naturel tutusuna alisik olmadigi icin kirmizi noktayi yakalamakta cok zorluk cektim. Glock ile cok daha hizli yakaladigim nisangahlari daha bununla o kadar hizli yakalayamiyorum. Herseyin sonu antreman, bol bol antreman, butun yarislarda bunlari kullandiklarina gore eminim alistiktan sonra bu tarz nisangahlar daha hizli olacaktir ama bu nisangahlara alisik olmayan birine hic bir faydasi yok...

Saygilar,

Alıntı

Sn. ilksurfer,

Yukarıdaki "Dersi veren sahis, 70ine merdiven dayamis, iki omuzunda da arthritis olan, obez denecek kiloda bir sahis. Bu ozelliklerinden dolayi silahi kilifindan cekis hizi hepimizden yavas ...." bölümündeki zat benim ikiz kardeşim (olsa gerek). Fakat benzerlik orada bitiyor. Ben halen atış yapmaya kalktığımda hedef dışındaki tüm manzaraya delikler açıyorum.

Saydılar,

alikozanoglu

Alıntı

Hahahah... Allah uzun omur versin efendim...

Alıntı

Konu için teşekkürler Sn. İlksurfer
turan tactical demiş ki:Sn.Green 07'nin bir arkadaşının evde bu disiplini çalışırken çalan kapı sonrasında kafası karıştığı için, silahı doldurduğunu unutup hedef aldığı saatin ortasına açtığı delik anısı aklıma geldi Smile Demek o çalışıp başarmış, darısı başımıza.

O ne ki efendim. Kafa karışılığı hadi olmuş,en azından bir kere patlatırsın. Ben yanlışlıkla mükerrer atış yapanı da gördüm,silah da G 18 falan değildi Smile

Alıntı

Genelde, yanlışlıkla yapılan atıştan sonra şarjörü çıkarıp, bir daha tetiğe basıyorlar.

Taktik eğitim sayfasında, görmüş olduğu kurstan aldığı bilgileri bizimle paylaşan Sn. İlksurfer'e teşekkürlerden bir demet sunuyorum.

İyi günler.

Alıntı

Sn. ilksurfer,
Verdiğiniz bu güzel bilğiler için teşekkürler. Yukarda bahsettiğiniz tekniğin bir benzerini MP 5 le talim etmişliğim çoktur. Hakikaten bir zaman sonra gerek duruş, gerek nişangahlar yerine tam oturuyor. Silahı doğrultup çekirdekleri hedefe iletmek hedefe gözünüzle bakmak kadar kolaylaşıyor. Tabi yukarda bahsedildiği üzere güzel sonuçlar alabilmek için emnniyetli bir şekilde ve sabırla bol talim şart.
Saygılar.

Alıntı

Tesekkurler arkadaslar. Evet Sn. Alpago, ben de sizin gibi daha once tufek atislarinda ozellikle "prone" yerde yatarak atis pozisyonunda hep bunu uygulardim ama insan unutuyor iste. Ozellikle eger ilk atisi bu sekilde gozunuzu kapaya aca yerlestikten sonra yaptiysaniz, mukerrer atisa seri bir sekilde donmeniz cok kolay oluyor. Eger NPOA teknigini kullanmayip kas gucunuzle tufegi ayarlarsaniz, ilk atistan sonra kaslar bosaldigi icin tufek bu dogal nisan noktasina donecektir. Sonra tekrar kaslari kullanip silahi nisan noktasina getirmek gerekiyor. Ama atisa baslamadan once bu ayari yaptiysaniz, silah dogal olarak hedefge donecegi icin arka arkaya isabetli ve seri atabiliyorsunuz ve isin iyi yani kaslari cok kullanmadiginiz icin yorulmuyorsunuz.

Gecen gunku egitimde ilk defa birisinin bunu tabanca atisina nasil uyguladigini gordum ve hakikaten o videolarda gordugumuz aticilarin nasil bu kadar hizli ve rahat bir sekilde atabildigini bir kez daha anladim. Hakikaten ogrenmenin ve bilginin siniri yok. Insan hergun yeni bir sey ogrenip kafasinda bu isi bir adim ileri goturebiliyor. Gerisi uygulama... Ama her iste oldugu gibi zeki insanlar once bu isin prensiplerini ogrenip kafalarinda olayi cozuyorlar...

Bu arada Sn. Sandeman gene beni cok guldurdunuz aksam aksam... Tesekkurler,

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi