Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Soru ( acil )
Geçmiş olsun Sayın Amca...

Alıntı

Geçmiş olsun Sn Amca. Yara bölgesindeki dikişler alındıktan sonra yara bölgesinde iz kalmaması için yapabileceğiniz iki önerim olacaktır size. Birincisi; dikişler alındıktan ve yara dokusunda milrobal bir aktivite olmadığından emin olduğunuzda ilgili bölgeye azar miktarda kantaron yağı sürmenizdir. İkincisi; yine dikişler alındıktan sonra yara bölgesine susam yağı ve yumurta (akı veya sarısı, emin değilim) karışımından sürebilirsiniz. Her iki formül de pek çok yara merheminin özünde bulunan doğal altyapıyı barındırır. Ben kantaron yağını öneririm. Geçirmiş olduğum bir araba kazası sonrası yüzümdeki cam yarası izlerini kantaron yağı ile geçirdik, ki öneri hemşire olan anneme aitti. Ancak açık yara varken kullanmayınız. Her ne kadar doğal da olsa açık yara üzerinde nerede ise herşey zararlı etki oluşturabilir. Bir de dikişler alındıktan sonra bir süre sakız çiğnemenizi öneririm. Bu sayede çenenizin her bölgesindeki kaslar çalışacak ve kan dolaşımı sayesinde hem acınız azalacak, hem de bölgedeki psikolojik koruma duygunuz azalacaktır. Dilerim en kısa sürede yaranız iyileşir ve tekrarını yaşamazsınız.

Alıntı

Sn amca geçmiş olsun, iyi haberinizi almak çok sevindirici. Şaka gibi gelebilir ama dikiş izlerini fazla kafaya takmayınız, bende bol miktarda mevcud ve zaman içerisinde kendine has bir çekiciliği olduğunu keşfetmiş(!) bir forumdaşınızımBig Grin zaman içerisinde, silahlarımızda oluşan çizikler kadar değerli karakteristik ifadelere dönüşüyorBig Grin muş Big Grin

Alıntı

Sn Amca,
Geçmiş olsun...

Alıntı

Çok geçmiş olsun Sn. Amca.

Sevgiler,

Alıntı

Çok geçmiş olsun Sn.Amca...

Alıntı

Geçmiş olsun efendim. Az faça iyidir, karizma yapar! Ehehe

Saygılar.

Alıntı

Amca demiş ki:Kanamanın artması ile peçete ile tampon yapmaya çalıştım ......

Sn. Amca nın başına gelen bu üzücü kaza ve ardından yukarda yazdığı yazı hepimizin evinde bu gibi durumlarda ilk müdahaleyi, en azından kanamayı baskı altına alıp durdurmaya yarayacak hazır tampon, atel vb. olduğu bir ilk yardım setinin gerekliliğini anlatıyor. Lütfen evimizde, aracımızda, iş yerimizde ilk yardım setlerini gözden geçirelim keşke demiyelim.
Saygılar.

Alıntı

Sn. Amca,

Geçmiş olsun efendim.
Gecikmemi affedin.

Saygılar,

alikozanoglu

Alıntı

Gecmis olsun..bu olay bir duzgun acil yardım cantasının gerekliligini bir kez daha gosterdi..nedense arac ve atıs icin sevmeyiz boyle aparatları..veya eski tarihli olur duzgun bir canta zul gelir..

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi