Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Soru ( acil )
#1
Şimdi evde bir kaza sonu çenemde tahminen 1 cm uzunluğunda, 1 cm genişliğinde bir açılma meydana geldi. Bilinçsiz bir asistana kurban gitmek istemiyorum, şuan için ne yapabilirim ?
 
Alıntı

#2
Temiz bez ile üzerine bastırın herhangi bir merhem sürmeyin direk acile gidip iz kalmasın diye estetik dikiş attırın. Sakin olun.
 
Alıntı

#3
Derhal baskı ile kanamayı durdurup en yakın sağlı kuruluşunda dikiş attırmaya gidiyorsunuz sn amca! Mevcud yara nın biran önce antiseptik vs ile temizlenip kapatılması gerekiyor.
 
Alıntı

#4
Bir de mutlaka çene röntgeni çektirinn. Geçmiş olsun.
 
Alıntı

#5
Kanamanız varsa öncelikle tampon yapmanız gerek. Muhtemelen kan tamponla duracaktır. Ağrı varsa soğuk kompres uygulayabilirsiniz. Dikiş atılıp atılmayacagına doktor karar verir. İlk müdahaleden sonra doktora gitmeniz gerekir. Şimdiden geçmiş olsun.
 
Alıntı

#6
Geçmiş olsun Amca'm Sad Tez vakitte sağlık dilerim. Tıbbi altyapım zayıf, tavsiye veremiyorum.

Saygılar.
 
Alıntı

#7
En geç 6 saat içinde dikiş atılması gerekiyor. Kanama durursa üzerinde kurumuş pıhtıyı temizlemeyin tekrar başlar kanama.üzerine minik bez koyup flasterle kapatın şayet evde flaster yoksa el ile baskılayıp hemen acile gitmelisiniz. Tek başınıza ve gidemeyecek kadar halsizseniz 112 yi arayabilirsiniz.
 
Alıntı

#8
Sayın Amca ile iletişime geçen forum üyesi var mı acaba? Sağlığı nasıldır bilgisi olan paylaşabilir mi?

İnşAllah önemli bir durum yoktur. Acil şifalar diliyorum...
 
Alıntı

#9
Sn.Yörük İbraam, sn.maftae, sn.dogo, sn.merzifonlu; Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim, insanın sizin gibi yardım sever iyi niyetli insanların arasında olması gurur verici çok güzel bir şey.
Kanamanın artması ile peçete ile tampon yapmaya çalıştım daha sonra özel bir sağlık kuruluşuna gittim orada plastik cerrah bulunmadığı için beni bir Üniversite hastanesine yönlendirdiler ve plastik cerrahın hastası dolayısı ile biraz bekledikten sonra dikiş atıldı sonra hemşireler ağrı kesici bir kaç ilaç yazdı şimdi durumum iyi.

Ayrıca mesajım da gerekli düzenlemeleri yapan sayın yönetime de teşekkür ediyorum.

Saygı ve Sevgilerimle.
 
Alıntı

#10
Gecmis olsun, hayat iste hic belli olmuyor, bir anda bir kaza oluveriyor... Tekrar gecmis olsun...
 
Alıntı

  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi