Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mozzberk Şafak Üzümlü
#1
Merhaba Arkadaşlar ;
300-500 TL arasında otomatik bir tüfek almayı düşünüyorum.Kral düşünüyordum çok tamir geliyor diyen av bayii arkadaşımdan dolayı vazgeçtim.Çıtayı biraz yükselttim.Mozzberk şafak tüfeğini gördüm tipi ve yatışı hoşuma gitti.Bu tüfeği alıp kullanan deneyen varmı ? 24,28,30,32 gr fişeklerde çalışma prensibi nasıl_? Yada 300-500 TL arası bana tututkluk yapmayacak sıkıntı çıkarmayacak otomatik 4+1 yada 5+1 tüfek tavsiye edebilirmisiniz.Şimdiden tşk ediyorum.
 
Alıntı

#2
Mozzberg'i bilmem ama madem çıtayı bu fiyat aralığında tutuyorsunuz Hatsan ve Akkar firmalarının ürünlerini tavsiye ederim. Çünkü Hatsan'a sahip oldum, Akkar'ı da az da olsa tanıyorum. Adını sanını ilk defa duyduğum bir tüfekten iyidir.
Saygılar,
TT
 
Alıntı

#3
Sn. İdeal avcı, 300 TL'ye alacağınız yarı otomatik tüfekten çok hayır beklemeyin. 600 TL civarına Hatsan'ın yarı otomatikleri mevcut ve gerçekten parasına göre iyi tüfek.

Çıtayı yükselttim, Mossberg çakması Mozzberk'e yöneldim demişsiniz. Smile Lütfen Sn. İdeal avcı, lütfen... Smile
 
Alıntı

#4
Demek hatsan ve akkar diyorsunuz.Sayın Yılmaz ben mozzberk tüfeğini gördüm bi arkadaşım da deneyip iyi olduğunu söyledi onun üzerine üzerine düşmüştüm.Fakat siz illa marka alın diyorsunuz adamlar bu tüfeğede garanti veriyorlar.Ama sizin önerilerinizi ciddiye alıyorum.Tşk ediyorum.Hatsan ve Akkar dışında huğlu yada armsan , ata ve yıldız duydum bunlar hakkında yorum yapabilirmisiniz ?
 
Alıntı

#5
Sn. İdeal avcı,

Huğlu, ATA, Armsan, Yıldız, Akkar, Hatsan, Stoeger gibi markaların daha çok bilinmesinin sebebi daha çok satması. Daha çok satmalarının bana göre en büyük sebebi ise yurtdışına ciddi şekilde ihracat yapmaları. İhracatın bana göre en büyük avantajı ise pazarlarını koruyabilmek için kullanım sonucu görülen şikayetleri gidermek zorunda olmaları. İhracat yerli üreticinin kalite standartlarını yükseltiyor.

Kral yada bazı başka Üzümlü'de faaliyet gösteren firmalarda ihracat yapıyor ama onların yaptığı ihracat miktarı ve yurtdışında bilinirlikleri ile yukarıda saydığım markaların ihracat rakamları yada bilinirlikleri arasında ciddi fark var. Biz sadece düşüncelerimizi söylüyoruz. Tercih tabi ki sizin.

Bir de marka kıyaslaması hakkında fikrimi söyleyeyim. İlk paragrafta saydığım markaların herhangi birinin bir diğerine karşı, mekanik güvenilirlik anlamında, ciddi boyutta farkı olduğuna inanmıyorum. Fiyatları arasında ki farkı belirleyen temel unsur, yüzey finishleri, kullanılan cevizin kalitesi, aksesuarlar vb. unsurlar.
 
Alıntı

#6
Remingzon varsa ona da bir bakin derim. Smile
 
Alıntı

#7
Beretton var Sn. İlksurfer, şaka değil gerçek ayrıca. Beretta'nın estetiğini ve Remington'un dayanıklılığını tek bir markada birleştirmişler.
 
Alıntı

#8
Super ya... Hahaha...
 
Alıntı

#9
Kalitesine güvenemeyenler böyle isim taklitçiliğine girerler, ben o silahları görmeden eliyorum....
 
Alıntı

#10
Ben şahsen "PosBayır TRP" bekliyorum bizimkilerden. Çıksın "alıcam"...Big Grin
 
Alıntı

  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi