Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Domuz Avı - Tüfek, kalibre, köpek ve kıyafet seçimi
Ağam hınzırın popülasyon artışı avcılar için zenginlik, çiftçiler için fakirlik. Ben olaya avcılar yönünden baktığınızı zannetim.Big Grin Helikopter olayını ancak PC oyunlarıyla yapabiliriz haklısınız.Big Grin

Alıntı

Bek avı için bir arkadaşımın hazırladığı 2 adet platform. Yaralı bir domuzun yapabileceklerine karşı korunmak ve saklanmak ve av için yapılmıştır. İki adet kuleler birbirini görmeyecek şekilde ve domuzların genelde kullandığı yol üzerine, kendi arazisine monte etti.

[Resim: img0647k.jpg]
[Resim: img0651n.jpg]

Alıntı

Resimdeki arkadaşım, tarlasındaki mısırı biçerdöverle biçtirirken; biçerdöverin üzerinden 12 lik domuz kurşunu ile avlamıştır aşağıdaki hınzırı. Tek domuz ve büyük olması nedeniyle paylaşmak istedim. İlk kurşunun bel zincirinden girmesiyle durdurabildiğini belirtti.

[Resim: grnt140v.jpg]

Alıntı

Paylaşım için teşekkürler Sn. Dogo. Forumda bu ara av raporları aldı başını gidiyor. Smile

Alıntı

Sn dogo, tebrikler. Arkadaşınızın almış olduğu tedbirlerin, hiçte paranoyakça olmadığının delili gibi olmuşBig Grin

Alıntı

meftae demiş ki:Sn dogo, tebrikler. Arkadaşınızın almış olduğu tedbirlerin, hiçte paranoyakça olmadığının delili gibi olmuşBig Grin

Sn.Meftae, gözetleme kulesi kullanılmamıştır.Big Grin Biçerdöverin üzerinden avlanmıştır.

Gözetleme kulesini yaptıran başka bir mağdur arkadaşım. Kuleden henüz haber alamadım.Big Grin Kuledeyken bu azman gibilerine ateş etmek yanlış olur efendim. OGS deki gibi yeşil renkli fenix fener bulup, geçiniz deyip, afiyet olsun azman efendi başka bir arzunuz var mı? demek lazım. Aksi takdirde;
1.Kuleden 2.Kuleye!!! tekrar ediyorum! may dey!!! may dey!!! kule düşüyor gibi telsizden S.O.S. alabilirsiniz.Big Grin

Not: Toplam 5 adet 12 lik fişek harcanmıştır.

Alıntı

syılmaz demiş ki:Paylaşım için teşekkürler Sn. Dogo. Forumda bu ara av raporları aldı başını gidiyor. Smile

Sn.Syılmaz rica ederim.Big Grin Avın büyük ve tek erkek domuz olması ilgimi çekti. Bize yakın köyde bayağı nam yaptı bu azman.

Alıntı

Eğer kural değişmediyse hatırlatma;Biçerdöver,traktör vs üzerinde ava atış yapmak usulsüzdür bilginize.

Alıntı

Sn.ascim savunma, anladığım kadarıyla, Cold Steel, Sog ve Smith Wesson'un Türkiye distribütörü olan Ascim firması adına buradasınız. Eğer firma adına yetkili iseniz, uygun bölüme, konu başlığı açarak alışveriş yapacak olan üyelerimize yardımcı olunuz. Bir süredir Cold Steel modelleri, fiyatları ve satın alınabilecek yerlerle ilgili sorular gelmekte. Hem bu sorulara yanıt vermiş olursunuz, hem de üstadlarımızın önerileriyle, Türkiye'de kullanıma uygun yeni modelleri getirebilme adına yardım almış olursunuz. Unutmayınız ki, sitemizde ateşli ve ateşsiz silahlarla ilgili uzman kişiler mevcuttur. "Domuz bile kesebilen bıçak." düsturundan uzak bir yazım anlayışıyla, biz keski severlere pozitif yardımlarınızı yapınız.

Saygılar..

Alıntı

(11-03-2011, 06:11 PM)gurgula demiş ki: Sn.ascim savunma, anladığım kadarıyla, Cold Steel, Sog ve Smith Wesson'un Türkiye distribütörü olan Ascim firması adına buradasınız. Eğer firma adına yetkili iseniz, uygun bölüme, konu başlığı açarak alışveriş yapacak olan üyelerimize yardımcı olunuz. Bir süredir Cold Steel modelleri, fiyatları ve satın alınabilecek yerlerle ilgili sorular gelmekte. Hem bu sorulara yanıt vermiş olursunuz, hem de üstadlarımızın önerileriyle, Türkiye'de kullanıma uygun yeni modelleri getirebilme adına yardım almış olursunuz. Unutmayınız ki, sitemizde ateşli ve ateşsiz silahlarla ilgili uzman kişiler mevcuttur. "Domuz bile kesebilen bıçak." düsturundan uzak bir yazım anlayışıyla, biz keski severlere pozitif yardımlarınızı yapınız.

Saygılar..

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi