Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Domuz Avı - Tüfek, kalibre, köpek ve kıyafet seçimi
25-11-2010, 11:32 AM
RE: Domuz Avı - Tüfek, kalibre, köpek ve kıyafet seçimi
Ağam hınzırın popülasyon artışı avcılar için zenginlik, çiftçiler için fakirlik. Ben olaya avcılar yönünden baktığınızı zannetim.Big Grin Helikopter olayını ancak PC oyunlarıyla yapabiliriz haklısınız.Big Grin
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
25-11-2010, 11:54 AM
Bek avı için bir arkadaşımın hazırladığı 2 adet platform. Yaralı bir domuzun yapabileceklerine karşı korunmak ve saklanmak ve av için yapılmıştır. İki adet kuleler birbirini görmeyecek şekilde ve domuzların genelde kullandığı yol üzerine, kendi arazisine monte etti.

[Resim: img0647k.jpg]
[Resim: img0651n.jpg]
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
01-12-2010, 08:51 PM
Resimdeki arkadaşım, tarlasındaki mısırı biçerdöverle biçtirirken; biçerdöverin üzerinden 12 lik domuz kurşunu ile avlamıştır aşağıdaki hınzırı. Tek domuz ve büyük olması nedeniyle paylaşmak istedim. İlk kurşunun bel zincirinden girmesiyle durdurabildiğini belirtti.

[Resim: grnt140v.jpg]
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
01-12-2010, 08:54 PM
Paylaşım için teşekkürler Sn. Dogo. Forumda bu ara av raporları aldı başını gidiyor. Smile
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
02-12-2010, 12:12 AM
Sn dogo, tebrikler. Arkadaşınızın almış olduğu tedbirlerin, hiçte paranoyakça olmadığının delili gibi olmuşBig Grin
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
02-12-2010, 01:17 AM (Bu Mesaj 02-12-2010 02:44 AM değiştirilmiştir. Değiştiren : dogo.)
meftae Yazdı:Sn dogo, tebrikler. Arkadaşınızın almış olduğu tedbirlerin, hiçte paranoyakça olmadığının delili gibi olmuşBig Grin

Sn.Meftae, gözetleme kulesi kullanılmamıştır.Big Grin Biçerdöverin üzerinden avlanmıştır.

Gözetleme kulesini yaptıran başka bir mağdur arkadaşım. Kuleden henüz haber alamadım.Big Grin Kuledeyken bu azman gibilerine ateş etmek yanlış olur efendim. OGS deki gibi yeşil renkli fenix fener bulup, geçiniz deyip, afiyet olsun azman efendi başka bir arzunuz var mı? demek lazım. Aksi takdirde;
1.Kuleden 2.Kuleye!!! tekrar ediyorum! may dey!!! may dey!!! kule düşüyor gibi telsizden S.O.S. alabilirsiniz.Big Grin

Not: Toplam 5 adet 12 lik fişek harcanmıştır.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
02-12-2010, 02:13 AM (Bu Mesaj 02-12-2010 02:19 AM değiştirilmiştir. Değiştiren : dogo.)
syılmaz Yazdı:Paylaşım için teşekkürler Sn. Dogo. Forumda bu ara av raporları aldı başını gidiyor. Smile

Sn.Syılmaz rica ederim.Big Grin Avın büyük ve tek erkek domuz olması ilgimi çekti. Bize yakın köyde bayağı nam yaptı bu azman.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
09-12-2010, 05:14 PM
Eğer kural değişmediyse hatırlatma;Biçerdöver,traktör vs üzerinde ava atış yapmak usulsüzdür bilginize.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
11-03-2011, 05:33 PM (Bu Mesaj 11-03-2011 05:46 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : lupus.)
Shy RE: Domuz Avı - Tüfek, kalibre, köpek ve kıyafet seçimi
Domuz bile kesebilen bıçak...

Resmini ekleyemedim; Cold steel !

Ekli Dosya(lar) Resim(ler)

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
11-03-2011, 06:11 PM
Sn.ascim savunma, anladığım kadarıyla, Cold Steel, Sog ve Smith Wesson'un Türkiye distribütörü olan Ascim firması adına buradasınız. Eğer firma adına yetkili iseniz, uygun bölüme, konu başlığı açarak alışveriş yapacak olan üyelerimize yardımcı olunuz. Bir süredir Cold Steel modelleri, fiyatları ve satın alınabilecek yerlerle ilgili sorular gelmekte. Hem bu sorulara yanıt vermiş olursunuz, hem de üstadlarımızın önerileriyle, Türkiye'de kullanıma uygun yeni modelleri getirebilme adına yardım almış olursunuz. Unutmayınız ki, sitemizde ateşli ve ateşsiz silahlarla ilgili uzman kişiler mevcuttur. "Domuz bile kesebilen bıçak." düsturundan uzak bir yazım anlayışıyla, biz keski severlere pozitif yardımlarınızı yapınız.

Saygılar..
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum Atla:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | TabancaTufek.com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafifleştirilmiş Sürüm | RSS