Kişisel Savunma Aletleri (Self Defence)
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 3 Oy - 3.67 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kişisel Savunma Aletleri (Self Defence)
bendede bir tane kılıç var. babam zamanında merak için almış bugüne kadar duruyor.

Alıntı

(14-10-2010, 01:08 AM)cyvz demiş ki: Sn.1905sss evde sopa bulunması konusunda aynı önlemi bende alıyorum. 53x4 cm. boyutlarındaki gürgen parçayı evde bulunduruyorum. Ancak şu var, ev içinde olası bir durumda kesici bir aleti sopaya tercih ederim. Zamanında yapmış olduğum Wing Tsun ile bir bıçağı daha çok bütünleştiriyorum ve en az zararla olaydan çıkacağıma inanıyorum, inanıyordum, aylar önce 4 kişilik bir ekip eve girene kadar. Bu sayıda bir gruba sopa-bıçak işe yaramaz diye düşündüm. Son tercihim olan pompalı tüfeğe yöneldim.

Ekte bulunan kubotanları bir polis abimize gösterip sormuştum, taşımak sorun olur mu? diye, taşıyan şahsın tipi çok önemli bu tür şeylerde demişti.

[Resim: IMG_4211.jpg]

Not: Kalemi boyutları kıyaslamak için fotoğrafa koydum. Mesajım site için sorun olacaksa silinebilir.

Saygılar..

Kubaton'un Türkiye'de kullanımı ve satışı yaygın değil galiba. Ankara'da oturuyorum Kubaton'u nereden alabilirim bana bilgi verebilir misiniz?

Alıntı

Sn 1905sss;
Yanlışım var ise özür dilerim. Duyduğum kadarıyla türkiyede beyzbol oynanan çoğu ülkeden daha fazla beyzbol sopası satışı varmış.

Alıntı

Rolleyes 
(18-08-2013, 10:59 PM)Radyal demiş ki: Sn 1905sss;
Yanlışım var ise özür dilerim. Duyduğum kadarıyla türkiyede beyzbol oynanan çoğu ülkeden daha fazla beyzbol sopası satışı varmış.

Zombi Apocalypse Weapons silahlarından favorimdir kendisi. Cool

Alıntı

Kubatonlar ic isleri bakanligi tarafindan izin verilmiyor , musta ile ayni kabul ediliyor.

Alıntı

(19-08-2013, 05:25 PM)muratcantona demiş ki: Kubatonlar ic isleri bakanligi tarafindan izin verilmiyor , musta ile ayni kabul ediliyor.

Taşımak değil , bulundurmakta suç o zaman ?

Alıntı

Ozaman en iyisi ,4x35+16 nyy yer altı kablosu , bu kablodan 35 cm kadar kesilir , baş ucuna konur , gelenin ağızı ile yüzü bir hizada oluncaya kadar mücadele edilir , sonra neyle bunu yaptın diye soran olursa , dün evin tesisatını değiştiriyorduk , herhalde parça kaldı , o anda o geldi elime , denilip olaydan yırtılır. Böyle bir saçmalığa böyle bir cevap.

Alıntı

Sn XIII X bu dediğinizi yaparsanız kullandığınız kablo silah olarak sayılır bilginize.

Alıntı

Sn kemikaze , gülücük koymadım ama espiri ve de sinirle karışık verilmiş bir cevaptı bu . Allah önce hiç kimseyi bu tip bir duruma düşürmesin , düştüğümüz anda da insanın en kuvvetli , en mukavemetli ve en etkili silahı soğukkanlılığı olurdu bence , resimlerdeki bütün alet edevat soğukkanlı değilseniz bir anda elinizde eriyip gider.

Alıntı

(19-08-2013, 05:27 PM)novem demiş ki:
(19-08-2013, 05:25 PM)muratcantona demiş ki: Kubatonlar ic isleri bakanligi tarafindan izin verilmiyor , musta ile ayni kabul ediliyor.

Taşımak değil , bulundurmakta suç o zaman ?

Aynen ole cunku ithalati icin basvuru yaptigimizda 6136 sayili kanun kapsaminda yasak urun oldugunu belirttiler , zaten mantiken musta ile ayni sinifta sayilir , basimiza ne geliosa su 6136dan geliyor , allahtan taktik kalemler kapsam disi eylul ortasi bakalim baya cesit farkli markanin gelcek fox , crkt ,boker vb. markalarin gumrukte sorun cikmazsa tabi . En rahat tasincak alet onlar bence yasalarimiza gore .

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi